کورنینگ کامپوزیت‌های شیشه گوریلا گلاس جدیدی برای محافظت بهتر از لنز دوربین اسمارت‌فون‌ها و افزایش نوردهی معرفی کرد

افزایش کیفیت و کارایی دوربین‌های اسمارت‌فون‌های نسل آینده با شیشه‌های لنز جدید گوریلا گلاس

0

شرکت کورنینگ مجموعه جدیدی از کامپوزیت‌های شیشه‌ای را برای محافظت از لنزهای دوربین پشتی روزافزون اسمارت‌فون‌ها و افزایش میزان دریافت نور محیط معرفی کرد.

این کامپوزیت‌های جدید به نام‌های Gorilla Glass with DX و +Gorilla Glass with DX می‌توانند پیشرفته‌ترین کارایی نوری را در کنار مقاومت در برابر خش و ماندگاری را ارائه بدهند.

از نظر فنی، گوریلا گلاس DX یک کامپوزیت کاملا جدید نیست. کورنینگ از اوایل سال ۲۰۱۸ نسخه‌ای از +Gorilla Glass with DX/DX را برای ساعت‌های هوشمند عرضه کرده بود. اما شرکت کورنینگ می‌گوید سوئیچ به لنزهای دوربین‌های پشتی اسمارت‌فون، چالش‌ها و تغییرات جدیدی را ایجاد می‌کند.

چون شیشه این لنزها به مقاومت بیشتری در برابر خراش و ضربه نیاز دارد و از سوی دیگر باید نور شدیدتری وارد لنز شود. این دو ویژگی می‌توانند با یکدیگر اختلاف داشته باشند ولی کورنینگ با فناوری‌های پیشرفته خود موفق شده بر این محدودیت غلبه کند.

جذب نور بیشتر؛ افزایش کیفیت و کارایی عکس‌ها

کورنیگ به نشریه وایرد گفته است Gorilla Glass with DX و +Gorilla Glass with DX اجازه می‌دهند ۹۸ درصد از نور محیط وارد دوربین شود؛ در حالی‌که هنوز این شیشه در برابر خش و ضربه کاملا مقاوم است. این کامپوزیت‌ها می‌توانند به عملکرد بهتر دوربین اسمارت‌فون‌ها کمک کنند؛ چون درصد نور بیشتری از محیط جذب شده و باعث کاهش بازتاب نور می‌شوند.

کورنینگ می‌گوید در لنزهای سنتی، بیش از ۹۵ درصد نور بازتاب شده و نور بسیار کمی وارد لنز می‌شود اما اکنون شیشه‌های گوریلا گلاس +DX/DX جدید او می‌توانند این رویه را تغییر داده و ۹۵ درصد نور را جذب کنند.

به علاوه، افزایش نور ورودی به لنزهای دوربین اسمارت‌فون‌ها می‌تواند روی پردازش تصویر پشت سر تصاویر هم تاثیرگذار باشد. چون اجازه می‌دهد اطلاعات ورودی بیشتر و دقیق‌تری به واحدهای پردازش تصویر گوشی برسد و تلفن‌های هوشمند عملکرد بهتری از خود نشان بدهند.

هنوز شرکت کورنینگ اعلام نکرده چه اسمارت‌فون‌هایی از این کامپوزیت‌های شیشه‌ای جدید بهره می‌برند اما سامسونگ اولین شرکتی است که از پوشش جدید لنزهای دوربین گوریلا گلاس استفاده می‌کند.

احتمالا، سامسونگ در مراسم Unpacked یازدهم آگوست خود، از اسمارت‌فون‌های جدید خود با گوریلا گلاس +DX/DX رونمایی کند تا زودتر از آنچه که انتظار داشتیم؛ نسل جدید شیشه‌های لنزهای دوربین گوشی‌های پیشرفته را ببینیم.

منبع theverge pcmag
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.