فروش دوربین‌های حرفه‌ای به طرز شگفت‌انگیزی کاهش یافته – ما در عصر پس از دوران اوج تقاضای دوربین زندگی می‌کنیم!

0

در سال ۲۰۲۰، کل تولیدکننده‌های دوربین‌های حرفه‌ای، تنها حدود یک هشتم فروش خود را در سال ۲۰۰۸ داشتند. به زبان اعداد، آنها فقط ۱۵ میلیون دستگاه دوربین فروختند، در صورتی که ۱۲ سال پیش‌تر، آنها 120 میلیون دوربین در یک سال فروخته بودند.

با این وضعیت همه‌گیری کرونا و خانه‌نشینی کرونا، شاید یک بهانه این باشد. اما یک مشکل عمده هم این است که گرچه دوربین‌های جدید بهتر شده‌اند، اما خیلی‌ها را قانع نکرده‌اند که این میزان پیشرفت، ارزش هزینه گزاف را داشته باشد.

برای مثال دوربین سه هزار دلاری ۶۱ مگلپیکسلی Alpha 7R IVa سونی، 50 درصد پیکسل بیشتر نسبت به دوربین 2300 دلاری Alpha 7R III دارد. دوربین نه هزار دلاری لایکا 41 مگاپیکسلی M10-R 1200 دلار نسبت به مدل M10-P گران‌تر است، اما 71 درصد پیکسل بیشتر دارد.

بله! می‌دانم که صحبت از تعداد پیکسل‌ها در دوربین‌ها یک چیز فنی نیست و فاکتورهای زیادی دخیل هستند. اما خلاصه صحبت این است که حتی برتری‌های چشم‌گیر دوربین‌ها این دو سه ساله نسبت به نسخه‌های قبلی، مردم را قانع نکرده که دل از دوربین‌های قبلی بکنند و هزینه کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

تازه باید افزود که در این ۴-۵ ساله دوربین‌های موبایل پیشرفت محسوسی کرده‌اند و حالا واقعا عکس‌های پرچم‌دارها بسیار چشمگیر شده و هنگام پرینت و ویرایش دیگر ضد حال نیستند!

به اینها اضافه کنید فاکتور دسترسی‌پذیرتر بودن دوربین‌های گوشی‌های موبایل. شما موبایل خود را همیشه همراه دارید و می‌توانید از یک منظره اتفاقی عکس بگیرید. اما بیشتر ما آماتورها، فقط در سفرها و موقعیت‌های خاص دوربین حرفه‌ای همراه می‌بریم.

اما اگر شما می‌خواهید در قالب یک ویدئوی مستند 30 دقیقه‌ای ماجرا را به صورت مشروح و دقیق بدانید، این ویدئوی یوتیوب را ببینید.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.