کاربرد جدید دوربین ماکروی آیفون ۱۳ پرو : استفاده پزشکان از آن برای معاینه چشم بیماران

0

یکی از ویژگی‌های جدید آیفون ۱۳ پرو حالت جدید ماکرو برای ثبت عکس‌ها و فیلم‌های از اجسام از فاصله بسیار نزدیک است و با بزرگنمایی خوب است. در حالی که اکثر کاربران از حالت جدید برای ثبت جزئیات طبیعت استفاده می‌کنند، دکتر تامی کورن دریافت که دوربین ماکروی آیفون ۱۳ پرو می‌تواند برای معاینه چشم نیز مفید باشد.

در یک پست در LinkedIn، چشم پزشک مطلبی در مورد نحوه استفاده از آیفون ۱۳ پرو مکس خود برای بررسی چشم بیمار با دوربین جدید به اشتراک گذاشت. به لطف حالت ماکرو، کورن می‌تواند عکس‌های بسیار دقیق از چشم‌ها بگیرد، که به او اجازه می‌دهد جزئیات مهم در مورد سلامت بیماران را مشاهده و ثبت کند.

این پزشک در مورد بیماری نوشت که پیوند قرنیه داشت و می‌بایست دائماً معاینه می‌شد تا ببینند خراشیدگی قرنیه‌اش در حال بهبود است یا خیر.

این هفته از آی‌فون ۱۳ پروی مکس برای گرفتن عکس چشم در حالت ماکرو استفاده کردم و تحت تاثیر قرار گرفتم. در زمینه مراقبت از چشم بیمار و پزشکی از راه دور تحولی است. تا ببینیم کجا می‌رود … این عکس‌ها از بهبود سایش در پیوند قرنیه هستند. اجازه استفاده از عکس‌ها گرفته شده.

با همراهی جفری لوئیس متخصص بینایی سنجی، هر دو پزشک استدلال می‌کنند که چگونه این ویژگی می‌تواند در پیشبرد پزشکی از راه دور بسیار مفید باشد. 

البته با وجود داشتن حالت جدید دوربین، اپل لنز اختصاصی برای عکس‌های ماکرو اضافه نکرده است و آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس با یک لنز اولترا واید ارتقا یافته با دیافراگم f/1.8 بزرگتر و میدان دید ۱۲۰ درجه تصاویر ماکرو با ۲ سانتیمتر را ثبت می‌کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.