این ساعت رومیزی لامپ لوله‌ای می‌تواند حال و هوای سبک قدیمی دهه ۸۰ را برایتان زنده کند

می‌توانید هر چیزی را روی این ۶ مینی LED کوچک نمایش دهید

0

اگر از آن دسته افراد هستید که همزمان در دهه ۸۰ و سال ۲۰۲۰ زندگی می‌کنید؛ ساعت رومیزی Nextube می‌تواند یکی از لوازم جانبی کوچک روی میز شما باشد.

بسیاری از ما عاشق طراحی‌ها و محصولات خانه‌های هوشمند شرکت‌های اپل، گوگل و آمازون در قرن ۲۱ هستیم. می‌توان تصور کرد این وسایل بیشتر برای ترکیب با یکدیگر ساخته شده‌اند تا اینکه به طور مجزا یک اثر هنری خارق‌العاده باشند.

احتمالا از دوربین‌های خانگی Nest زیاد خوش‌تان نمی‌آید و بلندگوهای هوشمند آمازون همیشه طرح‌هایی ثابت و خنثی دارند. اما این‌ها با ترکیب یکدیگر، بخشی از لوازم خانگی هوشمند شما هستند. این وسایل ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی دارند اما به ندرت دارای شخصیت هستند.

شرکت‌های فناوری در دنیای امروز بیشتر تمایل دارند چیزی طراحی کنند که زیبایی خانه شما را افزایش دهد و با دیگر المان‌های فناوری خانه سازگار و متناسب باشد.

در این هیاهو و مکتب‌های طراحی مینیمالیستی، ساعت رومیزی Nextube حال و هوای دیگری دارد و به شدت چشم‌نواز و دوست‌داشتنی است و سبک رترو قدیمی و تاریخی را بازسازی می‌کند.

در دهه ۷۰ و ۸۰، لامپ‌های لوله‌ای به شدت رایج بودند و جزئی از یک سبک پرسروصدا و دقیقا ضد مینیمالیست و دیجیتالی محسوب می‌شدند. یک عنصر مهم در علم و یک فرهنگ در خانه‌ها که البته به تدریج در دهه ۹۰ و ۲۰۰۰ با استفاده از فناوری‌های اشعه کاتدی از بین رفتند و لامپ‌های LCD  و LED جایگزین آن شدند.

برخلاف فناوری که خطی و رو به جلو است؛ فرهنگ چرخه‌ای است و ساعت رومیزی Nextube می‌تواند شما را به فرهنگ محبوب retro-tech گذشته ببرد.

Nextube یک محصول با بازگشت فرهنگی اما با فناوری امروزی است. در عین سادگی، جذابیت خاصی دارد و از لوله‌های نیکسی گذشته را تقلید می‌کند. در Nextube به لوله‌های نیکسی دسترسی نداشته است و به جای آن‌ها از مجموعه‌ای نمایشگر مینی LED هوشمند استفاده می‌کند که درون لوله‌های خلاء قرار گرفتند.

پایه Nextube از چوب گردو تزئین شده است و شباهتی به آزمایشگاه‌های دهه ۸۰ پیدا کرده است. این ساعت رومیزی دارای ۶ صفحه‌نمایش مجزا است که زمان و آب و هوا را با یک فونت درخشان نمایش می‌دهند.

فرهنگ چند دهه پیش؛ فناوری امروز

وظیفه اصلی این گجت ساعت رومیزی و زنگ هشدار است ولی با این حال روی این ۶ نمایشگر کوچک می‌توان هر چیزی را نمایش داد؛ از آب و هوا گرفته تا تعداد مشترکان یوتیوب، قیمت ارزهای مجازی مورد علاقه شما، شماره معکوس، تاریخ و زمان و هر چیز دیگری که تصور کنید. می‌توانید به فونت‌ها محدود Nixie-tube نیز اکتفا نکنید و مجموعه‌ای از فونت‌های مدرن امروزی یا الهام‌گرفته از نمادهایی مانند ماتریکس، نمایشگرهای هفت قسمتی، ساعت متحرک و سایر فونت‌ها استفاده کنید.

دارای یک فریم‌ویر منبع‌باز است تا مینی نمایشگرهای Nextube را برای نمایش هر چیزی برنامه‌ریزی کنید. حتی می‌توانید پیام‌های انگیزشی، هشدارهای تقویم، اعلان‌های ایمیل‌ها یا تصاویر کوچکی از دوربین خود را به صورت رولی روی این گجت ببرید. یک کاربرد دیگر این گجت تجسم‌کننده موسیقی است؛ میله‌های که همزمان با موسیقی بالا و پایین می‌پرند و فضای جدیدی برای شما پدید می‌آورند.

این نمایشگرهای IPS طوری طراحی شدند که از هر زاویه‌ای، قابل خوانا و نمایش هستند و شما هر طوری آن‌ها را روی میزکار، میز نهار خوری و قهوه خوری، دکوراسیون و میز کنار رختخواب قرار دهید؛ می‌توانید محتوای نمایش داده شده روی آن‌ها را ببینید.

قیمت ساعت رومیزی هنری Nextube روی سایت کیک‌استارتر برای شروع خرید ۱۵۰ دلار است.

منبع yankodesign
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.