جای پارکی دارید که از آن استفاده نمی‌کنید؟ این محل می‌تواند برایتان درآمدزایی کند! یا دست‌کم ژاپنی‌ها می‌توانند با یک اپ جدید این کار را بکنند!

4

در یک تعطیلات آخر هفته، همه اعضای خانواده تصمیم می‌گیرند که به یک رستوران خوب بروند، اما شما علیرغم تمایل به این کار، از شلوغی مسیر و نبود جای پارک، نگران هستید و تجربه دفعات قبلی باعث می‌شود که رأی‌شان را بزنید!

خب، این سناریویی است که گاهی در زندگی ما رخ می‌دهد. اما علیرغم محدودیت جاهای پارک، محل‌های پارک خصوصی که از آنها استفاده نمی‌شود، همیشه زیاد هستند.

حالا یک شرکت ژاپنی به نام Rakuten متوجه این مسئله شده و از کنار مشکل هر روزه ما، بی‌تفاوت عبور نکرده و حس کرده که راه حل این مشکل می‌تواند بالقوه برای خودش و مردم درآمدزا و حل‌کننده مشکلات باشد.

هفته پیش این شرکت، سرویسی به نام Rukup را افتتاح کرد که شبیه یک Airbnb برای جاهای پارک است. یعنی اینکه هر کسی که جای پارک اضافی دارد، می‌تواند آن را برای مدت محدود در اختیار مردم قرار بدهد و پول دریافت کند.

حالا راننده‌ها می‌توانند یک روز پیش‌تر از زمان سفر در Rakupa جستجو کنند، محل‌های پارک مناسب را پیدا کنند، آن محل‌های را رزرو کنند و پیش‌پرداخت انجام بدهند.

Rakupa با این توصیفات، حتما شانس زیادی برای تسخیر غرب هم دارد، البته پیش از این شرکت هم در بریتانیا و هم در آمریکا، سرویس‌های مشابهی به نام‌های JustPark و SpotPog مشغول به کار بوده‌اند.

خب، شمایی که الان ناراحت هستید، چرا مثل مؤسسان اسنپ در ایران، نتوانسته‌اید یک سرویس فرنگی را کلون و ایرانیزه کنید، از ایده‌ای که این پست در اختیار شما قرار می‌دهد باید استفاده کنید تا هم صاحب یک شرکت نوگام مشهور بشوید و هم مشکل بسیاری از ایرانی‌ها را حل کنید! و البته همه دردسرهای تأسیس یک سرویس جدید را هم باید بر تن هموار کنید!


 
4 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  و البته همه دردسرهای تأسیس یک سرویس جدید (در ایران!) را هم باید بر تن هموار کنید!

  1. اشکان می گوید

   تو ایران این سرویس نمیتونه انجام بشه از نظر قانونی، چون اجاره دادن جای پارک شخصی غیر قانونیه. ینی من پارکینگ خونه م رو نمیتونم اجاره بدم. پارکینگ های عمومی هم که هیچی، خیابونم که باز کسی نمیتونه اجاره بده غیر قانونیه. واسه همین ما این سیستم رو راه اندازی نکردیم.

 2. حمید می گوید

  توی ژاپن یا هر جایی کسی میتونه صاحب بخشی از خیابون به عنوان جای پارک باشه؟
  مگر اینکه، منظور پارکینگ داخل خونه یا ساختمون باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.