مدل‌های کوچکی که یک هنرمند از سنگرهای جنگ جهانی اول ساخته و پیچیدگی و سختی تحمل آنها توسط سربازان را نشان می‌دهد

0

اندی بلسی وقت خود را صرف ساختن مدل‌های معماری می‌کند. این مدل‌ها که ساختنشان وقت آزاد او را می‌گیرد، توجه جهانیان را به خود جلب کرده است.

به تازگی نگاه فوق العاده دقیق او به سنگر‌های جنگ جهانی اول و ساختن مدل‌هایی دقیق و کوچک از آنها تحسین خیلی‌ها را برانگیخته است.

او همه اطلاعات خود را در مورد این سنگرها در در کتاب جدید خود با عنوان مدل‌سازی سنگرهای جنگ جهانی اول یا Modeling WWI Trench Warfare، منتشر کرده است. این کتاب توسط انتشارات Crowood Press، منتشر شده.

بلسی از کودکی شیفته مینیاتور‌ها بوده و همین امر او را به سمت ساخت مدل‌های تاریخی کشاند. از سال ۲۰۱۳، او در مورد ساخت این مدل‌ها تحقیق و وبلاگ‌نویسی کرده و طی ۱۸ ماه گذشته آنچه را که می‌داند به کتاب تبدیل کرده است.

تحقیقات مفصلی در مورد چگونگی ایجاد سنگر‌های فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها در جنگ جهانی اول وجود دارد. اما این اطلاعات تا حالا پیش نیامده بود که به مدل‌های واقع‌گرایانه تبدیل شوند.

بلسی همچنین با دیگر سازندگان مدل مشهور، از جمله مایک باتلر، نقاش مشهور، همکاری کرده. این دو بیش از یک سال است که مدل‌ها را به سراسر جهان ارسال می‌کنند. آن‌ها با همکاری یکدیگر توانستند کار بلسی را با واقع‌گرایانه‌تر کردن چهره‌های سربازها ارتقا دهند.

او از سال ۲۰۱۷، شروع به ساختن مدل‌های سنگرهای فرانسوی و آلمانی کرده است. هر مدل سنگر او مملو از جزئیات زیادی است.

اما یکی از مدل‌های در واقع ادای احترام به سابقه خانوادگی بلسی است. این مدل سنگر خط مقدم بریتانیا شامل نسخه‌های کوچک نامه‌های پدربزرگش در جنگ جهانی اول بر روی یک میز است.  بلسی و باتلر نیاکان خود را در مدل‌ها قرار داده‌اند که شامل پدربزرگ بلسی و برادر او او به عنوان تفنگچی و عموی بزرگ باتلر می‌شود.

کار بلسی نه تنها جنبه هنری دارد بلکه آموزنده هم است. چون مخاطب آثار او ، بی‌اختیار خودش را جای سربازهای جنگ جهانی اول قرار می‌دهد و شرایط طاقت‌فرسای حضور در آن سنگرها ، آن هم برای ماه‌ها را پیش چشم تصور می‌کند.

مدل‌های او در مقیاس ۱:۳۲ تهیه شده‌اند.

منبع

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.