چگونه از اپلیکیشن اپل ترانسلیت برای ترجمه آنی مکالمات استفاده کنیم؟

می‌توانید از این برنامه در آیفون یا آیپد برای مکالمه پشت سر هم با فردی که به زبان دیگری صحبت می‌کند؛ استفاده کنید

0

این روزها می‌توانید در هر پلتفرمی، همزمان که با فرد دیگری در حال صحبت هستید و زبانی غیر از زبان شما دارد؛ کار ترجمه همزمان مکالمات را انجام دهید و برنامه‌های ترجمه خوبی برای این هدف عرضه شده است.

از جمله، اپلیکیشن Translate اپل می‌تواند به شما کمک کند؛ به ویژه که با جدیدترین ویژگی‌ها به تازگی منتشر شده است. اپلیکیشن Translate در آیفون و آیپد و روی سیستم‌عامل‌های iOS و iPadOS 15 به خوبی کار کرده و همیار شما در مکالمات پشت سرهم با افراد خارجی است.

پس از انتخاب هر زبان، می‌توانید از ویژگی Auto Translate استفاده کنید تا از فشار دادن مکرر دکمه میکروفون خلص شوید. همچنین، می‌توانید بعد از هر جمله یا عبارت، ترجمه را بشنوید. شما می‌توانید آیفون را طوری قرار دهید که شما و طرف مقابل با یک زاویه مشخص، صفحه‌نمایش را مشاهده کنند یا از زوایای مختلف آن را ببینند.

ابتدا، مطمئن شوید که سیستم‌عامل iOS/iPadOS 15 یا بالاتر را روی آیفون یا آیپد خود نصب کردید. وارد اپلیکیشن Settings شده و از بخش General گزینه Software Update را بزنید. دستگاه به شما می‌گوید سیستم‌عامل نصب شده، کاملا به‌روز است یا نیاز به دانلود و نصب آخرین به‌روزرسانی‌ها دارد.

حالا، فرض کنید می‌خواهید با فردی که دو زبان مختلف دارید؛ گفت‌وگو کنید. اپلیکیشن Translate روی iOS یا iPadOS را اجرا کنید. این برنامه به طور پیش‌فرض روی این سیستم‌عامل‌ها نصب شده است ولی می‌توانید آن را از اپ‌استور هم دانلود کنید.

آموزش ترجمه همزمان مکالمات با Translate اپل

پس از اینکه اپلیکیشن Translate را باز کردید؛ روی بخش language در سمت چپ زده و در صورت نیاز زبان انتخابی را عوض کنید. همین کار را باید با بخش language سمت راست نیز انجام دهید:

روی آیکون Conversation و سپس روی دایره سه نقطه‌ای ضربه بزنید. گزینه Play Translations ترجمه را برای هر دو طرف مکالمه می‌خواند تا کلمات ترجمه شده را بشنوند. گزینه Auto Translate به طور خودکار گفتار هر طرف را بدون نیاز به ضربه زدن آیکون میکروفون، ترجمه می‌کند. گزینه Detect Language نیز می‌تواند به طور خودکار تشخیص دهد افراد به چه زبانی صحبت می‌کنند:

در گام بعدی، باید تصمیم بگیرید هریک از شما چگونه می‌خواهد مکالمات و ترجمه‌ها را مشاهده کند. روی آیکون مربعی که دارای دو باکس مشکی است؛ ضربه بزنید. با حالت Side By Side، هریک از شما می‌تواند صفحه‌نمایش را با همان زاویه دید و نما مشاهده کند که دیگری می‌بیند. در حالت Face To Face، هر دو از زاویه متفاوت و مخالفی به صفحه‌نمایش خیره می‌شوید. انتخاب هریک از این حالت‌ها به طرز نشستن و نحوه قرارگیری نسبت به یکدیگر بستگی دارد:

دستگاه را در مکانی که راحت هستید؛ قرار دهید و روی آیکون میکروفون ضربه بزنید. اگر گزینه‌های Auto Translate و Detect Language را انتخاب کرده باشید؛ وقتی یک نفر شروع به صحبت می‌کند؛ باید منتظر ترجمه جملاتش باشد. بعد، طرف مقابل می‌تواند صحبت کند و باز هم جملاتش برای طرف مقابل ترجمه شوند:

به خاطر داشته باشید که هیچ اپلیکیشن ترجمه‌ای نمی‌تواند ۱۰۰ درصد درست کار کند و نقصی نداشته باشد. بنابراین، احتمالا برخی اشتباهات در ترجمه وجود خواهد داشت اما باید بتواند اصل گفت‌وگو را مدیریت و تضمین کند.

منبع techrepublic
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.