بدن درد بعد از بهبود کرونا [درمان گیاه]

0

COVID-19 می تواند در برخی افراد باعث دردهای عضلانی و بدن شود. با این حال، بدن درد یکی از علائم رایج بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله شرایط اسکلتی عضلانی است. کووید-۱۹ می تواند علائم متعددی از جمله بدن درد ایجاد کند. این می تواند مانند یک درد مبهم در عضلات باشد که ممکن است تحرک یا انرژی را محدود کند. حال برای دریافت خدمات پزشکی یا مشاوره رایگان میتوانید از موسسه خدمات درمانی کیان استفاده کنید و میتوانید برای دریافت امبولانس خصوصی اینجا کلیک کنید.

آیا این یک علامت است؟

بدن درد می تواند نشانه بسیاری از بیماری های ویروسی از جمله COVID-19 باشد.

بر اساس داده‌های حاصل از مطالعه علائم کووید ZOE، بدن درد معمولاً یکی از علائم اولیه COVID-19 است و می‌تواند ۲ تا ۵ روز طول بکشد. به احتمال زیاد در افراد بالای ۳۵ سال تا ۷ تا ۸ روز طول می کشد.

این مطالعه نشان می‌دهد که از هر ۳ نفر مبتلا به کووید-۱۹، ۱ نفر درد بدن را تجربه می‌کند و این علامت در افراد ۱۶ تا ۶۵ ساله بیشتر از کودکان یا افراد مسن‌تر است.

همه داده ها و آمار بر اساس داده های در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. از مرکز کروناویروس ما دیدن کنید و صفحه به‌روزرسانی‌های زنده ما را برای جدیدترین اطلاعات در مورد همه‌گیری COVID-19 دنبال کنید.

 

علائم: درد مفاصل و عضلات

همانطور که در حال بهبودی از COVID-19 هستید، ممکن است درد مفاصل یا عضله داشته باشید. ماندن در رختخواب برای بیش از چند روز می تواند منجر به سفت شدن مفاصل و ضعف عضلانی شود. ممکن است درد، سوزش یا احساس خستگی، سفت شدن یا درد داشته باشند. در اینجا چند ایده وجود دارد که به مفاصل و عضلات شما کمک می کند تا هنگام بهبودی احساس بهتری داشته باشند:

زمانی که می توانید از رختخواب بلند شوید، سعی کنید برای مدت طولانی در یک وضعیت ننشینید یا دراز نکشید. مرتباً موقعیت خود را تغییر دهید (مثلاً یک بار در ساعت). برخیزید تا به دستشویی بروید، از آشپزخانه نوشیدنی بگیرید یا از پنجره بیرون را نگاه کنید.

حرکات کششی ملایم انجام دهید تا دوباره حرکت مفاصل و عضلات خود را شروع کنید. این می تواند به شما در مدیریت درد کمک کند. برای کشش های ملایمی که می توانید امتحان کنید، بخش ورزش و فعال بودن را ببینید.

اطلاعات مربوط به استفاده از گرما یا یخ برای کاهش درد را مشاهده کنید (توجه داشته باشید که می توانید از گرما یا یخ برای درد در نواحی دیگر بدن خود استفاده کنید، نه فقط در قسمت پایین کمر.

با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا داروساز خود در مورد مصرف داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول)، ایبوپروفن (ادویل، موترین)، یا ناپروکسن (Aleve) صحبت کنید. دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال کنید.

آیا دردهای عضلانی از علائم COVID-19 هستند؟

داده‌های میلیون‌ها مشارکت‌کننده اپلیکیشن ZOE COVID Symptom Study نشان داده است که دردهای غیرعادی عضلانی می‌تواند از علائم COVID-19 باشد. در اینجا نحوه تشخیص آنها و احساس آنها آمده است.

 

دردهای عضلانی در COVID-19 چگونه است؟

افرادی که از این برنامه استفاده می کنند گزارش کرده اند که درد و درد عضلانی، به ویژه در شانه ها یا پاهای خود احساس می کنند.

دردهای عضلانی مرتبط با کووید می تواند از خفیف تا کاملاً ناتوان کننده باشد، به خصوص زمانی که همراه با خستگی باشد. برای برخی افراد، این درد عضلانی آنها را از انجام کارهای روزمره باز می دارد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که دردهای عضلانی جدید به دلایل زیادی ممکن است ظاهر شوند. به عنوان مثال، بسیاری از ما در خانه با استفاده از میز و تنظیمات صفحه نمایش کار می کنیم که ممکن است ایده آل نباشد.

بنابراین، اگرچه افراد مبتلا به کووید-۱۹ گاهی اوقات دردهای عضلانی غیرعادی را تجربه می کنند، اما اکثر افرادی که درد و درد جدید دارند، مبتلا به کووید-۱۹ نخواهند بود.

 

دردهای عضلانی در COVID-19 چه زمانی اتفاق می افتد؟

دردهای عضلانی غیرمعمول می تواند یکی از علائم اولیه COVID-19 باشد که اغلب در همان ابتدای بیماری ظاهر می شود.

معمولاً به‌طور متوسط دو تا سه روز طول می‌کشد، اما با افزایش سن ممکن است مدت بیشتری طول بکشد. این معمولاً تا چهار روز برای کودکان، پنج روز برای بزرگسالان ۱۶ تا ۳۵ سال، هفت روز برای بزرگسالان ۳۵ تا ۶۵ سال و حداکثر تا هشت روز برای بزرگسالان بالای ۶۵ سال است.

 

متأسفانه، دردهای عضلانی مرتبط با کووید، گاهی اوقات می‌تواند بسیار طولانی‌تر طول بکشد و معمولاً در افراد مبتلا به سندرم طولانی کووید یا پس از کووید، گزارش می‌شود.

 

دردهای عضلانی در COVID-19 چقدر شایع است؟

از هر سه نفری که به COVID-19 مبتلا هستند، یک نفر دچار دردهای عضلانی غیرعادی خواهد شد. این بیماری در بزرگسالان ۱۶ تا ۶۵ ساله (۴۱%) بیشتر از کودکان (۱۵%) یا بالای ۶۵ سال (۳۶%) شایع است. تنها ۲ درصد از افرادی که مبتلا به کووید-۱۹ بودند، درد عضلانی را تنها علامت خود گزارش کردند.

 

چه علائم دیگری از COVID-19 در کنار دردهای عضلانی رایج است؟

دردهای عضلانی غیرمعمول به احتمال زیاد در کنار علائم دیگر رخ می دهد. در تمام سنین، بیشتر اوقات دردهای عضلانی همراه با خستگی و گاهی همراه با تب، احساس سرگیجه یا سبکی سر و حذف وعده‌های غذایی اتفاق می‌افتد.

سایر علائم رایج در کنار دردهای غیرعادی عضلانی به سن بستگی دارد. برای مثال، ابتلا به سردرد همراه با دردهای عضلانی در افراد زیر ۶۵ سال بسیار شایع است. از دست دادن بویایی (آنوسمی) نیز در کنار دردهای غیرعادی عضلانی در بزرگسالان رخ می دهد، اما در بزرگسالان بالای ۶۵ سال کمتر شایع است.

اگر درد عضلانی دارم و فکر می کنم ممکن است کووید-۱۹ باشد، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر دردهای عضلانی جدید و غیرعادی دارید، ممکن است کووید-۱۹ باشد، به خصوص اگر سردرد و خستگی نیز دارید.باید:

  1. در خانه خود را قرنطینه کنید تا از افراد اطراف خود و جامعه بزرگ‌تر محافظت کنید.
  2. علائم خود را ثبت کنید و به پزشک خود بگویید.
  3. نکات را در مورد مراقبت از خود در صورت ابتلا به COVID-19، نظارت بر سلامت خود در خانه و هیدراته ماندن بررسی کنید.

داشتن دردهای عضلانی غیرمعمول می تواند بسیار ناتوان کننده باشد. این مهم است که به بدن خود گوش دهید و خود را مجبور نکنید تا بیش از آنچه که می توانید انجام دهید.

اگر دردهای عضلانی شما ناشی از کووید-۱۹ است که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا از بین برود، مطمئن شوید که زمان و استراحت کافی برای بهبودی به خود می دهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.