17 نقش آفرینی نامزد اسکار مریل استریپ

0

شکارچی گوزن ‌(۱۹۷۸‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل.

مریل استریپ در این فیلم در کنار رابرت دونیرو و کریستوفر واکن، که راهی جنگ ویتنام می‌شوند، نقش زنی را بازی کند که سمبل وطن و خانه است.

کریمر علیه کریمر ‌(۱۹۷۹‌)‌:

برندهٔ اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل استریپ نقش زن بیباکی را بازی می‌کند که شوهر و پسرش را رها می‌کند و دنبال زندگی تازه‌ای می‌رود. بعد برمی‌گردد تا از طریق قانونی پسرش را از شوهرش ‌(داستین هافمن) پس بگیرد.

زن ستوان فرانسوی ‌(۱۹۸۱‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ در این فیلم در دو نقش ظاهر می‌شود؛ یکی نقشی که عنوان فیلم هم هست و دیگری نقش هنرپیشه‌ای که نقش زن ستوان فرانسوی را در فیلم بازی می‌کند. فیلم براساس رمانی از جان فاولز ساخته شده و ساختار روایی موازی و پیچیده‌ای دارد.

انتخاب سوفی ‌(۱۹۸۲‌)‌:

برنده اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول

استریپ نقش زنی را بازی می‌کند که از اردوگاه نازی‌ها جان سالم به در برده و بعد با کوین کلاین آشنا می‌شود، در حالی که رازی را از مرد زندگی‌اش پنهان می‌کند.

سیلک وود ‌(۱۹۸۳‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول

استریپ نقش کارن سیلک وود را فیلمی براساس داستانی واقعی بازی می‌کند که در آن کارن از رازی دربارهٔ تاثیر انرژی هسته ای بر انسان‌های عادی پرده برمی‌دارد. راجر ایبرت در نقدش درباره فیلم نوشت: ((استریپ و بازیگران دیگر فیلم آن قدر شخصیت‌ها را مجاب کننده به تصویر کشیده اند که ما بیشتر به شاهدان ماجرا شبیه هستیم تا تماشاگرانی که در سینما فیلم را تماشا می‌کنند.‌))

بیرون از آفریقا ‌(۱۹۸۵‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول

استریپ نقش زن دانمارکی‌تباری را دارد که مالک زمین‌های بسیاری است و با رابرت ردفورد آشنا می‌شود. نقش آفرینی او دقیق، شفاف و همراه با لهجه‌ای حساب شده است.

آیرن‌وید ‌(۱۹۸۷‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ نقش خواننده‌ای شکست خورده را در مقابل جک نیکلسون در دورهٔ رکود اقتصادی بزرگ آمریکا بازی میکند.

فریادی در تاریکی ‌(۱۹۸۸‌)‌: نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شاید بازی استریپ در این فیلم را بتوان بهترین نقش آفرینی او دانست که نامزد جایزهٔ اسکار شده. او در این فیلم نقش مادری را بازی می‌کند که به قتل بچه‌اش محکوم شده است.

کارت پستال‌هایی از لبهٔ پرتگاه ‌(۱۹۹۰‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول

استریپ در این فیلم نقش هنرپیشه‌ای به نام سوزان ویل را بازی میکند. فیلم توسط مایک نیکولز و براساس فیلمنامه ای از کری فیشر، هنرپیشهٔ فیلم جنگهای ستاره ای دربارهی زندگی خودش ساخته شده است.

پل‌های مدیسن کانتی ‌(۱۹۹۵‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ نقش زن خانه داری تنها را دارد که با عکاسی با نقش آفرینی کلینت ایستوود آشنا می‌شود.

یک چیز درست ‌(۱۹۹۸‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ نقش زنی را بازی می‌کند که مبتلا به سرطان است و رنی زلوگر از او مراقبت می‌کند.

موسیقی قلب ‌(۱۹۹۹‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ در این فیلم نقش زنی را دارد که به بچه‌های اهل هارلم ویولن آموزش می‌دهد. به نوشتهٔ سن فرانسیسکو کرانیکل ‌((شاید موسیقی قلب براساس داستانی واقعی نوشته شده باشد اما تنها مورد حقیقی آن مریل استریپ است.‌))

اقتباس ‌(۲۰۰۲‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل

استریپ در این فیلم نقش سوزان اورلین، نویسندهٔ خندان و پرانرژی را بازی می‌کند که نیکلاس کیج قرار است براساس کتابی از او فیلمنامه‌ای بنویسد

شیطان پرادا می‌پوشد ‌(۲۰۰۶‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ در این فیلم نقش میراندا پریستلی، سردبیر سختگیر یک مجله مد را بازی می‌کند. استریپ با ترکیب سنگدلی و ادا و اطوارهای عجیب و غریب موفق شد طرفداران تازه‌ای از نسل جدید برای خود دست و پا کند.

شک ‌(۲۰۰۸‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ نقش خواهری روحانی را بازی می‌کند که شک کرده فیلیپ سیمور هافمن از دانش آموزان‌اش سوءاستفاده می‌کند.

جولی و جولیا ‌(۲۰۰۹‌)‌:

نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول استریپ در این فیلم نقش جولیا چاپلد، مجری برنامهٔ آشپزی یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا را بازی می‌کند.

بانوی آهنین ‌(۲۰۱۱‌)‌:

نامزد ‌(و برنده) اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول

نقش آفرینی درخشان مریل استریپ در فیلمی از فیلیدا لوید. استریپ در این فیلم نقش مارگارت تاچر، نخست وزیر محافظه کار کشور انگلستان در فاصلهٔ سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۹۰ را برعهده دارد.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

25 آزمایش روانشناسی تاثیرگذار و به‌یادماندنی در تاریخ کدام‌ها هستند؟

تأثیرگذارترین آزمایش‌های روانشناختی در تاریخ رشته روانشناسی، یک رشته آزمایش گسترده هستند که هر یک در حیطه حوزه‌های تخصصی کوچکتر شکل گرفته‌اند. هر یک از این حوزه‌های تخصصی در طول سال‌ها با مطالعات و تحقیقات و آزمایش‌های به دقت طراحی شده،…

سازه‌ها و چیزهایی که حس مگالوفوبیای ما را به شدت تحریک می‌کنند – گالری عکس

مگالوفوبیا اصطلاحی است که برای توصیف ترس شدید و غیرمنطقی از اشیاء یا چیزهای بزرگ استفاده می‌شود. کلمه "مگالوفوبیا" از ترکیب دو کلمه یونانی "مگالو" به معنای بزرگ  و "فوبیا" که به معنی ترس یا بیزاری قوی است، گرفته شده است.افراد مبتلا به…

عکس‌های بی‌نظیر از آبشارهای رنگارنگ دریاچه‌های پلیتویس در کرواسی و مقایسه آنها با فصل یخ‌زده

نوشته: تاماس دومبورا توثمن چهار سال پیش در فصل زمستان از دریاچه‌های پلیتویس بازدید کردم و از دنیای زیبا و یخ زده آنها با آبشارهای یخی و مناظر سفید عکس گرفتم.اخیراً دوباره به این دریاچه‌ها بازگشته‌ام تا از همان منظره خیره‌کننده عکس…

رهبران شرکت‌ها و کشورها در قالب افراد بی‌خانمان- چه کسی می‌داند اگر جبر جغرافیایی و اکوسیستم نبود،…

اگر پدر زیستی استیو جابز او را در یک سناریویی تخیلی به سوریه می‌برد، استیو جابز چه سرنوشتی پیدا می‌کرد؟ یک کارمند؟ یک مدیر رده میانی؟ یکی از انبوه کشته‌های جنگ داخلی این کشور؟بدیهی است که اکوسیستم مناسب و شرایط اقتصادی و یک آبشار…

تصور دهشت نبرد «واترلو» با هوش مصنوعی میدجرنی

نبرد واترلو، که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ رخ داد، یک درگیری نظامی مهم در طول جنگ‌های ناپلئون بود. این جنگ بین ارتش فرانسه به رهبری امپراتور ناپلئون بناپارت و اتحادی از نیرو‌های بریتانیایی، هلندی و پروس به فرماندهی دوک ولینگتون و فیلد مارشال گبهارد…

حداقل مجازات کسانی که این چیزها را طراحی کرده‌اند، زندان است!

طراحی خوب در هر عرصه‌ای چه فضای وب، معماری، وسایل خانگی و صنعتی و گجت‌ها مهم است. یک طراح باید بتواند خود را جای کاربران نهایی بگذارد و حدس بزند که در استفاده از وسیله یال محل چه مشکلاتی پیش خواهد آمد یا در شرایط مختلف و با گذشت زمان چه…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5