کتابفروشی‌ای در چین که با الهام گرفتن از نوشته ماکسیم گورکی به صورت مارپیچی زیبا ما را به سفر در زمان و مکان می‌برد

0

یک کتابفروشی جدید باشکوه و سوررئال در‌های خود را در چین باز کرده است و بازدیدکنندگان را به راهپیمایی بی‌همتایی در فضا و زمان دعوت می‌کند.

کتابفروشی شنژن ژونگ‌شوگه Shenzhen Zhongshuge که توسط شرکت محلی X+Living طراحی شده است، دارای یک راه پله مارپیچی عظیم است که هم به عنوان یک قفسه کتاب کاربردی و هم به عنوان یک چیدمان هنری طراحی شده که مسیر پرپیچ و خم تاریخ و ادبیات را نشان می‌دهد.

این کتابفروشی جدید و خیره‌کننده در چین اولین کتابفروشی‌ای متفاوت طراحی شده توسط X+Living نیست، آن‌ها سال گذشته فروشگاهی را در شهر ساحلی نینگبو افتتاح کردند که از ترکیبی هوشمندانه از شیشه و نور برای ایجاد قفسه‌های به ظاهر بی‌نهایت پر از کتاب استفاده می‌کرد. این کتابفروشی از سطوح بازتاباننده نور و روشنایی در کف و سقف برای ایجاد یک تجربه غوطه ور کاملا منحصر به فرد استفاده می‌کرد.

کتابفروشی Zhongshuge شهر شنژن چشم نواز است و چیدمانش تا حدی از نوشتار ماکسیم گورکی -نویسنده روسی- الهام گرفته : «کتاب‌ها نردبان پیشرفت بشر هستند».

مارپیچ کتاب‌های از ورودی فروشگاه کتاب تا خروجی آن امتداد دارد و طوری طراحی شده که به عنوان یک قفسه کتاب کاربردی عمل کند، اگرچه ممکن است حدس بزنیم که حداقل برخی از کتاب‌ها فقط برای نمایش و به صورت نمادین در آن نهاده شده‌اند.

با مشاهده از یک زاویه خاص، چیدمان مانند یک صفحه ساعت به نظر می‌رسد، با نرده‌هایی در طول راه پله که ظاهر عقربه‌های ساعت را به خود می‌گیرند.

به گفته X+Living، این مطلب اشاره به این واقعیت دارد که «این نردبانی از تاریخ است که در طول ساعت‌های بی‌شماری ساخته شده است و این حس را منتقل می‌کند که تاریخ با سرعتی سریع در زمان پیش می‌رود.»

همچنین در کتابفروشی شنژن ژونگ‌شوگه به ​​مساحت ۱۳۰۰ متر مربع یک منطقه کتابخوانی با رنگ‌های شاد و متنوع برای کودکان ساخته شده.

نمای شیشه‌ای بزرگ به رهگذران اجازه می‌دهد تا از فضای داخلی را ببینند و از آن لذت ببرند.

فضا‌های اختصاصی برای انجمن‌ها و کنفرانس‌ها نیز در داخل وجود دارد.

این کتابفروشی که در همین ماه تکمیل شد، در منطقه اقتصادی Qianhai شهر شنژن قرار دارد.

منبع: newatlas

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.