سریال جدید آرشیو ۸۱، سریالی که از یک پادکست اقتباس شد – Archive 81

0

گرچه لزوما سریال‌های پرتماشاگر شبکه‌های استریم بزرگ مثل نتفلیکس، نمی‌توانند بیانگر کیفیت یک سریال باشند، اما همیشه نیم‌نگاهی به آنها برای کشف سریال‌های جدید، می‌تواند کاربردی باشد.

نگاهی به میزان تماشای سریال‌ها نشان می‌دهد که مثلا سریال Stay Close با بیش از ۵۴ میلیون ساعت تماشا در یک هفته اخیر، صدرنشین است. سریال‌های آشناتری مانند سیزن اول و دوم سریال ویچر یا امیلی در پاریس یا سیزن اول و دوم سریال منیفست هم در این فهرست قرار دارند.

اما در این فهرست به نامی هم برمی‌خوریم که تا به حال برای ما ناآشنا بوده، یعنی سریال Archive 81. این سریال در هفته پیش بیش از ۲۲ میلیون ساعت در نتفلیکس تماشاگر داشته داشته است.

سریال آْرشیو ۸۱ را ربکا سونن‌شاین ساخته است. جالب است که این سریال اقتباسی است از پادکستی به همین نام. خیلی جالب است که تعداد آثار سینمایی و سریالی که اقتباسی از یک پادکست هستند، در حال افزایش هستند و این نشاندهنده محبوب بودن ژانر پادکست و پرمحتوا و پرمخاطب شدن آنهاست.

در سریال آرشیو ۸۱ مامودو عطیه و دینا شهابی (با اصلیتی عربستانی- اروپایی) بازی می‌کنند. پخش این سریال از ۱۴ ژانویه شروع شده است.

در سریال می‌بینیم که از «دن» دعوت می‌شود که مجموعه‌ای از نوارهای ویدئویی را بررسی کند تا سر از راز ناپدید یک فیلمساز دربیاورد.

این فیلمساز در دهه ۱۹۹۰ ناپدید شده و حالا چاره‌ای جز بررسی نوارهای ویدئویی شکننده برای یافتن سرنخ نیست. وقتی نوارها بررسی می‌شوند، مشخص می‌شود که فیلمساز یعنی ملودی قصد داشته زندگی برخی از ساکنان نیویورک را در آپارتمان‌هایش مستند کند، جاهایی که بعدا آتش‌سوزی‌های رخ داده.

سریال در ژانر اسرارآمیز و هیجانی است و فصل اول آن هشت قسمتی است. در طول تماشای سریال متوجه سرنخ‌هایی می‌شوید و البته مسائل حل نشده هم در آن کم نیستند.

این سریال هم جزو سریال متوسط خوب جدید قابل رده‌بندی است.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.