Mloovi، مترجم فیدها

10

«طبق گفته انجیل، در آغاز زبان تمام مردم زمین یکی بود. در سرزمین بابل مردمی جاهطلب زندگی می کردند که تصمیم گرفتند برج بلندی بسازند، آنقدر بلند که به بهشت برسند. با این کار درصدد آن بودند که نام خود را در تاریخ ثبت کنند و برخلاف دستور خدایشان که به پراکندگی در زمین حکم کرده بود، در یک جا جمع شوند. پروژه ساخت این برج آغاز شد. ذات الهی از این عمل ناخشنود شد و حکم بر آن شد که در زمین پراکنده گردند و هرکدام به زبانی صحبت کنند به طوری که هیچ یک زبان دیگری را نفهمد. حکم الهی بر آنان جاری شد، زبان های مختلف جهان به وجود آمدند و مردم در سراسر زمین پراکنده شدند.» منبع

دیروز در وبلاگم پستی در مورد سایتی نوشتم که چت افرادی با زبان‌های مختلف را ممکن می‌کند. این سایت می‌تواند بلافاصله نوشته‌های یک نفر را با ۱۴ زبان دیگر ترجمه کند.

ظاهرا باید از این به بعد، شاهد به راه افتادن سایت‌های دیگری از این دست باشیم. اگر اهل اینترنت و فناوری «فید» بوده باشید، شاید یکی از آرزوهایتان این بوده باشد که سرویس مترجمی برای فید هم ساخته شود!

سایت تازه‌تأسیس Mloovi این آرزوی شما را برآورده می‌کند. کار با این سایت سیار ساده است، آدرس فید مورد نظر را می‌دهید و زبان اصلی و زبانی را که می‌خواهید فید به آن ترجمه شود، انتخاب می‌کنید، سایت فید را ترجمه می‌کند و خروجی فید دیگری می‌دهد که آن را می‌توانید به خبرخوان خودتان بدهید! جالب نیست؟

logo_orange_296x83.png

سایت Mloovi، در حال حاضر ۲۴ زبان مختلف را پوشش می‌دهد. متأسفانه زبان فارسی جزو سایت‌های پوشش داده شده نیست. مایه تأسف فراوان است که هیچ سرویس مترجم آنلاینی زبان فارسی را پوشش نمی‌دهد و تلاشی برای افزوده شدن زبان فارسی به مجموعه زبان‌های قابل ترجمه، به چشم نمی‌خورد.

retjhrtj.gif

sdghsdfh.gif

سایت Mloovi می‌تواند فرصتی بی‌نظیری برای صاحبان سایت‌ها و نویسندگان وبلاگ‌ها فراهم آورد، آنها می‌توانند به کمک این مترجم فید، سایت‌های خود را بین‌المللی کنند و مخاطبان بیشتری کسب کنند.

واضح است که نباید انتظار ترجمه دقیق از سرویس‌های ماشینی از جمله Mloovi داشت. به علاوه سایت Mloovi بعد از ترجمه، عکس‌ها را از فید برمی‌دارد که این یکی به احتمال زیاد به زودی اصلاح خواهد شد.

 
10 نظرات
 1. رضا.ر می گوید

  عجب سایت جالبی.
  فکر میکنم واسه وبلاگ نویسا خیلی به درد بخوره اینجوری دیگه سورساشون فقط محدود به انگلیسی نیست، و میتونن از سایتهای غ انگلیسی هم استفاده کنن.

 2. آزاده نيلي می گوید

  ممنون
  این برای کسی مثل من که به ام بی سی ها عادت کرده و هم عربی رو دست و پا شکسته بلده هم انگلیسی رو فرصت تطبیق و یادگیری خوبیه.
  به امید روزی که فارسی اینقدر به دلایل عدیده مهجور نباشه.

 3. Kakapo می گوید

  سلام
  چیز جالبی بود.
  راستی من یک سایت جدید با سیستم وب ۲ ساخته ام
  منتظر شما در سایت کاکاپو هستم:
  http://www.kakapo.ir

 4. حمید میداف می گوید

  در بلاگ نیوز لینک شد.

 5. ZigZag می گوید

  سایت خوبیه .. کاش یک سایت فارسی پیدا میشد تا با اینجور سایت ها رقابت کنه

 6. اشکان می گوید

  سایت خیلی خوبیه همه چیزش با هم هماهنگه….
  فقط اگه تنوع مطالبت رو بیشتر می کردی بهتر بود…مثلا درباره مسائل روز …علایق شخصی…خیلی چیزای دیگه…

 7. Pouya می گوید

  و البته مثل همیشه فارسی رو ساپرت نمی کنه ، چیزی که به درد استفاده برای نمی خوره ، چه نیازی به معرفیش هست؟ بله ، چیزای خوب ، ابزار های جالب در سطح اینترنت و دنیا زیاد هست منتها هیچ کدوم به درد ما نمی خورن ، طرد شدن از دنیا همینه دیگه…

 8. م.سلطانی می گوید

  متاسفانه باز هم فارسی مظلوم مانده است…

 9. دنیا می گوید

  از معرفی این سایت واقعا متشکرم. خیلی کمک می کنه. امیدوارم شما هم موفق باشید و به کارتان ادامه بدهید

 10. جنین می گوید

  مثلا دارم امتحانش می کنم اما چون ای دی اس ال ندارم.. فکر کنم پشیمون بشم !
  .
  مایه ی تاسف زیاد داریم.. تو این خاک هیچ چیز سر جای خودش نیست.
  .
  ممنون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.