دغدغه‌های کنونی جامعه ایران بر اساس آمار جستجو در گوگل در چه استان‌هایی بیشتر هستند و چه سیری دارند؟ از قیمت گوشت تا سرگرمی‌های مختلف!

1

سرویس ترندز گوگل، سرویسی است که تقریبا همه دارندگان سایت‌ها و رسانه‌ها از آن برای آگاهی از میزان نسبی جستجو در مورد موضوعات مختلف استفاده می‌کنند. ما با استفاده از گوگل ترندز می‌توانیم متوجه بشویم که کدام کلمات کلیدی در جستجوها داغ شده‌اند و سیر محبوبیت آنها در حال اوج‌گیری یا افول است و در کدام استان‌های داغ‌تر هستند.

راستش من چندان با حساب و کتاب نمی‌نویسم و به صورت تصادفی موضوعات جالبی به ذهنم می‌رسند و در موردشان می‌نویسم. یعنی چندان در بند این نیستم که ببینم جامعه روی چه چیزهایی زوم کرده و بعد در مورد آنها بنویسم. بیشتر دوست دارم که آن علایق پنهان را پیدا کنم و در موردشان بنویسم.

اما با وجود این گاهی به گوگل ترندز نگاه می‌کنم. صبح با خودم فکر کردم که در گوگل ترندز به دنبال دغدغه‌های کنونی ایرانی‌ها بگردم و چند کلیدواژه را امتحان کنم.

تقریبا چیزهای جالبی پیدا کردم.

ضمن اینکه باید تاکید کنم، بیشتر بودن جستجوی یک مورد در یک استان، لزوما به معنی بیشتر بودن اهمیت آن موضوع نزد همه مردم آن استان نیست. فقط یک دورنمایی را می‌توانیم دریابیم.

شما می‌توانید ایده خام من را ادامه بدهید.

قیمت مرغ:

قیمت گوشت:

وام بانکی:

قیمت سکه:

قیمت دلار:

برجام

کتاب‌های جدید:

سریال های جدید:

وام بدون ضامن:

قیمت گوشی:

مهاجرت:

این نمودار شاید برایتان جالب باشد. در یک سال اخیر میزان جستجوی قیمت گوشت و سریال هایی جدید بسیار بیشتر از کتاب های جدید بوده است.

دوگانه امید به برجام (قرمز) و مهاجرت (آبی)


 
1 نظر
  1. فرین می گوید

    سلام و روز بخیر
    عجب ایده جالبی،کارتون عالیه.
    من چند ماهیه که اگر روزی حداقل یک مطلب از وبلاگتون نخونم نمیشه. تنوع و واقع گرایی در مطالبتون و دلی بودن آن ها واقعا دلنشینه موفق و پیروز باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.