بر اساس یک آمار تازه، کاربران iOS همچنان بیشتر از اندرویدی‌ها وب‌گردی می‌کنند

0

یک شرکت تبلیغاتی و تحلیلی به نام Chitika به تازگی نتایج تحقیق شش ماهه خود را در مورد میزان ترافیک وب ناشی از وسایل اندرویدی و آی‌دیوایس‌ها منتشر کرده است. این تحقیق البته در مورد کاربران آمریکایی و کانادایی انجام شده است.

بر این اساس، از شش ماه پیش تا به حال، چیز زیادی تغییر نکرده است، در حال حاضر ۶۷ درصد ترافیک ناشی از وسایل موبایل از آی‌دیوایس‌ها ناشی می‌شوند که دو درصد بیشتر از شش ماه قبل است.

این تفاوت ترافیک ناشی از دو عامل می‌تواند باشد:

۱- سهم آی‌دیوایس‌ها از بازار و به خصوص برتری فعلی آی‌پد نسبت به سایر تبلت‌ها

۲- عادات وب‌گردی کاربران در دو پلتفرم

اپل در زمینه آی‌پد هنوز هم برتری چشمگیری دارد، اما بر اساس آخرین برآورد، این شرکت ۱۴ درصد بازار تبلت را از دست داده است و سهم این شرکت به پایین‌ترین حد از زمان عرضه آی‌پد در سال ۲۰۱۰ رسیده است.

در سه ماه سوم سال ۲۰۱۲، حدود ۵۵ درصد تبلت‌های به فروش‌رسیده آی‌پد بودند، که نشان برتری اپل است، اما در عین حال نشان می‌دهد که اپل ۱۴ درصد بازار را به رقبا واگذار کرده است.

عرضه آی‌پد مینی، پاسخ اپل به نکسوس ۷ بود، آی‌پد مینی بهایی بسیار کمتر از آی‌پد دارد، اما مسلما به ارزانی نکسوس نیست. بنابراین اپل نمی‌تواند امید زیادی به موفقیت آن داشته باشد.

آی‌پد البته هنوز بسیار محبوب است، طوری که در فهرست وسایل مورد درخواست کودکان ۶ تا ۱۲ ساله آمریکایی برای خرید در تعطیلات پایان سال میلادی، در صدر ایستاده است!

اما شاید چیز دیگری که باعث می‌شود ترافیک ناشی از آی‌دیوایس‌ها بیشتر از سایر پلتفرم‌ها باشد، عادات وب‌گردی کاربران آن است. به نظرم محیط آی‌پد کاربر را بیشتر تشویق به وب‌گردی طولاتی‌تر می‌کند، به خصوص اگر اپلیکیشن‌ها متنوع آن را در نظر بگیریم. البته در این مورد خاص، آماری در دست ندارم.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.