جنرال موتورز نسخه الکتریکی شورلت اکوئناکس و بلیزر را معرفی کرد

اولین بلیزر الکتریکی تاریخ شورلت در سال ۲۰۲۳ وارد بازار می‌شود

0

شورلت در نمایشگاه CES 2022 از نسخه الکتریکی خودروهای کراس‌اوور اکوئناکس و بلیزر خود رونمایی کرد. شورلت یک خودرو الکتریکی دیگری به نام  سیلورادو هم معرفی کرده است. برای اولین در تاریخ خودروهای شورلت، شاهد معرفی یک بلیزر برقی هستیم.

هر دو کراس‌اوور برقی اکوئناکس و بلیزر همانند دیگر محصولات برقی که شورلت معرفی کرده؛ مبتنی بر پلتفرم الکتریکی ماژولار اولتیوم ساخته شدند و در سال ۲۰۲۳ به عنوان مدل ۲۰۲۴ روانه بازار می‌شوند.

شورلت در نمایشگاه CES به انتشار چند تصویر از خودروی اکوئناکس بسنده کرده و هیچ تصویری هم از بلیزر برقی آینده خود منتشر نکرد. براساس این تصاویر، شورلت اکوئناکس یک کراس‌اوور شیک و اسپرت است که ارتفاعی کمی از سطح زمین دارد؛ در داخل کابین، نمایشگر بزرگی در وسط داشبورد نصب شده است؛ صفحه آمپر دیجیتالی چسبیده به نمایشگر داشبورد و پشت فرمان است و از نظر طراحی کاملا با مدل بنزینی کنونی اکوئناکس تفاوت دارد.

شورلت اطلاعات فنی زیادی از این خودروی الکتریکی خود منتشر نکرده است ولی انتظار داریم با هر بار شارژ کامل باتری‌ها، بتوان ۴۰۰ الی ۴۸۰ کیلومتر طی کرد. باتری در کف شاسی خودرو قرار می‌گیرد و یک ساختار جدید و مدرن در میان خودروهای الکتریکی دارد. برخی سایت‌ها گمانه‌زنی کردند این خودرو با موتور  Ultium Drive الکتریکی ۱۸۰ کیلو وات و قدرت ۲۴۱ اسب بخار روی محورهای جلو عرضه شود.

کراس‌اوورهای برقی اکوئناکس و بلیزر به خودروهای الکتریکی کنونی شورلت شامل بولت و بولت EUV، جی‌ام‌سی هامر EV و کادیلاک لیریک افزوده می‌شوند و پس از آن‌ها نیز شاهد سه خودروی الکتریکی شورلت سیلورادو و جی‌ام‌سی سی‌یرا الکتریکی و کادیلاک سلستیک هستیم تا مجموعا استراتژی بازار شورلت را تشکیل دهند.

شورلت می‌گوید اکوئناکس الکتریکی یک کراس‌اوور مقرون به صرفه با قیمتی حدود ۳۰ هزار دلار است. اگر این ادعای شورلت حقیقت داشته باشد؛ باید گفت این کراس‌اوور از فورد موستانگ مک‌ایی و فولکس‌واگن ID.4 ارزان‌تر و یکی از در دسترس‌ترین کراس‌اوورهای برقی بازار است. شورلت گفته این خودروها در پاییز سال ۲۰۲۳ برای فروش معمولی و ناوگانی عرضه می‌شوند. دو تیپ محبوب LT و RS محصولات شورلت نیز در این خودروها تکرار می‌شود.

منبع motor1
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.