این خودروی نظامی هیدروژنی شورلت سیلورادو انگار از بازی هیلو بیرون آمده است (گالری عکس)

0

بخش نظامی شرکت جنرال موتورز (GM Defense) تصاویر رندر و ویدیویی از جدیدترین خودروی مفهومی خود به نام «شورلت سیلورادو ZH2» منتشر کرد که بیشتر شبیه به خودروهای جنگی در بازی هیلو است.

این خودرو مبتنی بر پیشرانه هیدروژنی است و برای حرکت در شرایط سخت و میادین مبارزه و نبرد طراحی و توسعه داده شده است. شکل و شمایل و هیکل این خودرو این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

جنرال موتورز بخش‌های مختلف این خودروی پیکاپ نظامی فول سایز را نسبت به نسخه استاندارد بهینه‌سازی کرده است. از جمله شاهد شاسی تقویت شده و سیستم تعلیق پیشرفته استفاده شده در سیلورادو ZH2 هستیم.

برای سوخت این خودرو، سه محفظه پیل سوختی ۹۳ کیلوواتی با نام «Gem 2» و فشار ۷۰۰ بار تغذیه نصب شده است. الکتریسیته تولید شده توسط این پیل‌های سوختی در باتری‌های لیتیوم یونی خودرو ذخیره شده و برای تامین انرژی پیشرانه برقی استفاده می‌شود.

جنرال موتورز اطلاعات زیادی درباره «شورلت سیلورادو ZH2» خود نداده است ولی می‌توان حدس زد با این پیشرانه و باتری‌ها می‌تواند تا ۴۰۰ مایل (۶۴۳ کیلومتر) را طی کند.

آینده خودروهای نظامی

در تصاویر هم می‌توان تایرهای BF گودریچ ۳۷ اینچی، گیربکس ۲ سرعته و زاویه‌های مخصوص حمله و فرار در آن‌ها را مشاهده کرد.

بخش نظامی جنرال موتورز علاقه زیادی دارد که خودروهایی با ماموریت‌های ویژه و تاکتیکی ولی به سبک خودروهای سبک و مشهور این برند بسازد. درباره سیلورادو ZH2 نیز گفته برای کاربری‌های گوناگون و ماموریت‌های مختلف مبارزه‌ای و نظامی سفارشی‌سازی شده است. کارشناسان می‌گویند ZH2 اشتراک‌های زیادی با سیلورادو HD 2020 این شرکت دارد.

سیلورادو ZH2 می‌تواند در کویر، رمل و ماسه، کوهستان، باتلاق، برق و کولاک حرکت کند. استفاده از سوخت هیدروژنی در این خودرو باعث می‌شود صدای بسیار کمتری نسبت به خودروهای دیزلی، بنزینی و الکتریکی داشته باشند. به‌طوری‌که تشخیص این خودروها از روی صدای‌شان بسیار سخت است. خروجی اگزوز این خودروها هم بخار آب است که هیچ اثری بر جای نمی‌گذارد.

پیش‌بینی می‌شود سیلورادو ZH2 در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود. در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از این خودروی واقعا عجیب و قدرتمند مشاهده کنید:

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.