این خودروی SUV با ظاهری عالی، به صورت هوشمندانه بزرگترین مشکل سوخت هیدروژنی را برطرف می‌کند

1

کانی لیتیوم کافی برای انقلاب خودروهای الکتریکی EV وجود ندارد و فروش خودروهای هیدروژنی دشوار است زیرا نمی‌توانید سوخت هیدروژن را از هر جایی تامین کنیدو

اما NamX یک راه حل خوب دارد و پینین فارینا یک «خودروی هیدروژنی» طراحی کرده  تا ایده جدیدی را تا سال ۲۰۲۶ به اجرا درآورد.

مشخص نیست که ظرف ۵ تا ۱۰ سال آینده یک باتری با چگالی بالا، پرقدرت، ایمن، ارزان، با عمر طولانی، پایدار، وجود داشته باشد. جایگزینی باتری‌های قعلی با باتری سازگار با محیط زیست، سازگار با جاده، با دامنه دمایی وسیع و بدون لیتیوم برای مقیاس خودرو در مقیاس انبوه تا حالا دشوار بوده.

بسیاری هم تصور می‌کنند که امیدی به خودروی هیدروٰژنی نیست.

NamX با Pininfarina روی چه چیزی کار می‌کند؟ این شرکت روی یک وسیله نقلیه مفید هیدروژنی (HUV) با ظاهری بسیار زیبا کار کرده که با کارتریج‌های هیدروژن قابل جابجایی شارژ می‌شود. اگر نمی‌توانید یک ایستگاه هیدروژن پیدا کنید، NamX کارتریج ها را برای شما در خانه یا هر جای دیگری که به آنها نیاز دارید ارسال می کند.  این شرکت می‌گوید که می‌توانید از آن‌ها برای تامین انرژی دستگاه‌های دیگر نیز استفاده میٰ‌کند کارتریج های هیدروژن را می‌توان با دست جدا کرد، دوباره در ایستگاه پر کرد، در مغازه تعویض کرد یا به خانه فرستاد.

هر کارتریج، زمانی که پر شود، هیدروژن کافی را در خود جای می‌دهد تا حدود ۱۵۰ کیلومتر امکان رانندگی به دارنده‌اش بدهد. هر HUV شش عدد را برای برد کلی ۸۰۰ کیلومتر (حدود ۵۰۰ مایل) نگه می دارد.

Pininfarina این خودرو را از عقب به جلو طراحی کرده است و این موارد را در شکاف‌های سبز رنگ نئون در پشت پوشش شفاف بالای سپر عقب، به‌عنوان یک شاخص برجسته بصریدر نظر گرفته است.

قیمت یک مدل پایه که از حدود ۶۸۲۰۰ دلار شروع می شود و یک پیشرانه دیفرانسیل عقب با قابلیت ۳۰۰ اسب بخار، حداکثر سرعت محدود ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و ۰-۱۰۰ کیلومتر در ساعت  ۶.۵ ثانیه دارد. یک نسخه GTHچهار  چرخ متحرک، ۵۰۰ اسب بخار، ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و ۴.۵ ثانیه برای صفر تا ۱۰۰ با قیمت ۹۹۶۰۰ دلار آمریکا که با توجه به ظاهر زیبای ایتالیایی این خودرو، نسخه اولیه آن معامله بسیار مناسبی به نظر می‌رسد.

NamX در حال حاضر در حال پیش‌سفارش است، اما قبل از اینکه این خودروی مفهومی به مرحله تولید برسد، کار زیادی در پیش است. این شرکت اولین تحویل‌ خودروهای خود را برای آغاز سال ۲۰۲۶ در نظر گرفته است.

منبع: NamX

 
1 نظر
  1. ناصرطالبی می گوید

    تبریک به دو فرغون ساز ایرانی هنوز دست از سر پراید و پژو عهد دغیانوس بر نداشتند،شرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.