سوژه جذاب و دوست‌داشتنی که این عکاس روس پیدا کرد: خرس‌های قطبی در ساختمان‌های متروک!

0

یک عکاس روسی مجموعه‌ای جذاب از عکس‌ها را ثبت کرده که خرس‌های قطبی را نشان می‌دهد که ساختمان‌های متروکه یک ایستگاه هواشناسی در جزیره‌ای بین روسیه و آلاسکا را تصرف کرده‌اند.

در سپتامبر ۲۰۲۱، دیمیتری کوخ، یه جزایری در دریای چوکچی، که در دریای حاشیه‌ اقیانوس منجمد شمالی بین روسیه و آلاسکا قرار دارد، سفر کرد.

کوخ می‌نویسد: «به عنوان دورترین و شرقی‌ترین بخش قطبی روسیه، رسیدن به این مکان بسیار سخت است اما صرف‌نظر کردن از آن نیز دشوار است. ما با قایق بادبانی در امتداد ساحل سفر کردیم و بیش از ۱۲۰۰ مایل از مناظر بکر، روستا‌های گمشده در زمان، نقاطی با جانوران مختلف و دریا‌های پر از زندگی را پشت سر گذاشتیم.»

کوخ در یک ماموریت شخصی برای عکاسی از خرس‌های قطبی بود و ابتدا بر روی جزیره Wrangel متمرکز بود، جزیره‌ای که شهرتی از نظر فرصت و امکان رویارویی با خرس‌ها به هم زده. با این حال، در سال ۲۰۲۱، احتمالاً به دلیل تابستان بسیار سرد، این جزیره از جمعیت خرس‌های قطبی خالی بود.

کوخ می‌گوید: «اما طبیعت همیشه چیزی را برای شما می‌فرستد که اصلاً انتظارش را ندارید. وقتی از جزیره کولیوچین در نزدیکی ساحل شمالی چوکوتکا گذر کردیم، حرکاتی در پنجره‌های ساختمان‌های متروک آنجا دیدیم و وقتی نزدیک شدیم، متوجه خرس‌های شدیم!»

این عکاس می‌گوید خرس‌های قطبی هرگز در ساختمان‌های متروکه ایستگاه هواشناسی این جزیره که در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده و در اوایل دهه ۱۹۹۰ متروکه شده است، مشاهده نشده بودند.  چنین فرصتی شاید یک بار در زندگی هر عکاسی پیش بیاید.

کوخ موفق شد عکس‌هایی از نزدیک از خرس‌های قطبی بگیرد که در داخل و خارج سازه‌های فرسوده پرسه می‌زنند. برخی از خرس‌ها وقتی عکاس را متوجه می‌شدند از پنجره‌ها به بیرون نگاه می‌کردند.

جزیره کولیوچین در ۱۱ کیلومتری شمال شبه جزیره چوکوتکا روسیه قرار دارد، طول آن ۴.۵ و عرض آن ۱.۵ کیلومتر است و پوشش تندرایی دارد.

حدود نه ماه در سال، دریای پیرامونش پوشیده از یخ است. هیچ شهرک مسکونی در جزیره کولیوچین وجود ندارد اگرچه باستان‌شناسان ثابت کرده‌اند که اینجا ۱۵۰۰ سال پیش مسکونی بوده.

در سال ۱۹۳۴، دانشمندان شوروی ایستگاه قطبی مسیر دریای شمال را در اینجا ساختند. سال ۱۹۹۲ ایستگاه تعطیل شد کار کرد. سپس جزیره متروکه شد.

یکی از عکس‌های کوخ از مجموعه‌اش، که خرس قطبی را نشان می‌دهد که از پنجره شکسته به بیرون خم می‌شود، جایزه بهترین تصویر حیات وحش در یک محیط انسانی را در مسابقه عکاسی روسیه در سال ۲۰۲۱ که توسط نشنال جئوگرافیک سازماندهی شده بود، برد. به نظر می‌رسد خرس‌های قطبی در جزیره اکنون خوشحال هستند که زمین و سکونتگاه‌هایش را به طور کامل از آن خود کرده‌اند!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.