هم سمعک هم هندزفری

0

رپورتاژ

هندزفری های بلوتوثی روز به روز در حال متحول شدن هستند و امروزه هندزفری های سیمی کم کم  در حال حذف شدن و جابجایی با هندزفری های بلوتوثی هستند.

هندزفری های بلوتوثی در انواع و شکل های مختلفی ساخته می شوند که ۲ نمونه از معروف ترین آنها در شکل زیر نمایش داده شده است.

 

امروزه در سطح شهر، هنگام رانندگی، ادارات ، بانک ها و … شاهد استفاده مردم از این هندزفری ها هستیم.

کمپانی های سمعک از این شیوه الگو برداری کرده اند و سمعک هایی ساخته اند که دقیقا مانند هندزفری بلوتوثی هستند. کمپانی سمعک استارکی آمریکا برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ سمعک داخل گوشی شارژی Livio AL را ساخت . پس از آن شرکت سیگنیا (سابقا زیمنس شناخته می شد) از کمپانی استارکی الگوبرداری کرد و سمعک داخل گوشی شارژی  Active را تولید کرد، که توانست در سطح جهانی موفقیت و فروش بالایی کسب کند. پس از استارکی و سیگنیا امروزه اکثر کمپانی های بزرگ سمعک در حال تولید سمعک های داخل گوشی شارژی هستند.

شرکت سیگنیا یکسال بعد یعنی ۲۰۲۱ یک ورژن جدیدی از این سمعک تحت عنوان Active pro  تولید کرد که از بسیاری جوانب نسبت به مدل قدیمی تر ارتقاء داده شده است.

در میان همه ی سمعک های شارژی ای که تا کنون ساخته شده است، سمعک Active pro سیگنیا بهترین کارایی و عملکرد را داشته است که در ادامه به برسی ویژگی های این سمعک می پردازیم:

  1. با ۳ ساعت شارژ شدن فول شارژ می شوند و می توانند ۲۰ ساعت روشن بمانند

۲-  کاملا ضد آب ، ضد تعریق و در مقابل جرم گوش مقاومت بسیار بالایی دارند

۳ . برای افت های شنوایی کمتر از ۷۰ دسیبل مناسب هستند

  1. در هنگام تماس های تلفنی تبدیل به هندزفری بلوتوثی می شوند و مکالمات را به درون گوش انتقال می دهند. صداها در این حالت متناسب با میزان کم شنوایی فرد و با کیفیت HD به درون گوش فرد فرستاده می شود، و بنابرین فرد بدون دغدغه در همه ی محیط ها (حتی محیط های شلوغ) تماس های تلفنی را پاسخ می دهد.
  2. این سمعک ها یک هندزفری بسیار تخصصی محسوب می شوند و می توانید موسیقی را با کیفیت بسیار بالاتری از سیار هندزفری ها گوش دهید .
  3. به واسطه این سمعک ها می توانید تماس های تصویری راحت تری برقرار کنید.
  4. طول عمر این سمعک ها ۵ الی ۶ سال است
  5. مهمترین ویژگی آنها شکل ظاهری بسیار زیبای آنها است که تشابه بسیاری به هندزفری بلوتوثی دارند.
  6. این سمعک ها نیاز به تعویض باتری ندارند چون شارژی هستند .همچنین نیاز به خاموش روشن کردن ندارند، هرگاه سمعک را از داخل شارژرش بردارید روشن ، و هرگاه درون شارژرش قرار دهید خود به خود خاموش می شود.
  7. این سمعک ها فقط مختص افراد جوان نیستند، بلکه به علت راحتی استفاده و عدم نیاز به تعویض باتری و خاموش و روشن شدن، بهترین گزینه برای افراد سالمند نیز می باشند.

جهت خرید سمعک داخل گوشی شارژی، در گام نخست باید به کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کنید، اگر شنوایی شما بیشتر از ۸۰ دسیبل نباشد، این سمعک ها گزینه مناسب برای شما هستند.

قیمت سمعک داخل گوشی شارژی

این سمعک ها هم مانند سایر سمعک های دیگر در چندین رده تولید می شوند. مثلا سمعک Active pro  زیمنس در ۳ رده ۳x و ۵x و ۷x تولید می شود که به ترتیب دارای قیمت های ۵/۶ ، ۹ و ۱۳ میلیون تومان می باشند.

برای اطلاع دقیق از قیمت و کارایی سمعک های مختلف می توانید به کلینیک سمعک اقدسیه مراجعه نمایید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.