شرایط و نحوه نگه داری خط چشم ماژیکی و مویی

0

رپورتاژ

خط چشم جزء‌ اقلام آرایشی محبوب و کاربردی برای خانم‌ها به شمار می‌آید چراکه بسیاری از افراد، چشم‌ها را زیباترین و گیراترین عضو چهره می‌دانند و از همین رو برای نوع آرایش و آراستگی آن‌ها اهمیت بالایی قائل هستند.

استفاده از خط چشم به زیبا، درشت و کشیده‌تر شدن چشم‌ها کمک می‌کند‌ و بدون وجود آن آرایش کاملی نخواهید داشت. خط چشم‌ها در انواع مختلفی وجود دارند و تنوع در طرح، مدل و استفاده از آن‌ها باعث شده است تا همه افراد با نیازهای مختلف بتوانند این نوع لوازم آرایشی را مورد استفاده قرار دهند.

در ادامه شما را با دو مدل از بهترین و کاربردی‌ترین خط چشم‌های موجود در بازار آشنا کرده و نحوه نگهداری از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با انواع خط چشم

خط چشم مدادی یا مدادچشم، از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین، خط چشم‌ها بوده و برای افرادی که مبتدی هستند، بسیار راحت و آسان است. معمولا این خط چشم‌ها توسط تراش مخصوص تراشیده شده و در قسمت داخلی چشم می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. مداد چشم، انواع مختلفی دارد مانند: پایه واکسی، سرمه‌ای، مدادهای پیچی مکانیکی و مداد چشم‌های پایه پودری. برای مشاهده لیست قیمت انواع خط چشم  و همچنین انواع محصولات ارایشی و بهداشتی و طبی می توانید به وبسایت مو تن رو به آدرس اینترنتی mootanroo.com مراجعه کنید.

خط چشم‌ها در انواع مختلف ماژیکی، مویی (براش)، مایع، مدادی و ژله‌ای وجود دارند و می‌توان بسته به نوع نیاز و سلیقه، هر یک از آن‌ها را مورد استفاده قرار داد. خط چشم‌های مایع که عموما برای افراد حرفه‌ای مناسب است و کاربرد سخت‌تری دارد، با قلم مخصوص و بسته به دلخواه با حالت نازک یا ضخیم پشت چشم‌ها کشیده می‌شود و پس از تکمیل آرایش با آن باید اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود تا از ریزش مایع آن و سیاه شدن دور چشم‌ها جلوگیری شود‌.

خط چشم‌های مدادی شکل، ساختار و کاربردی مشابه مداد چشم دارند می‌توان از آن‌ها برای آرایش پشت و داخل پاک‌ها استفاده نمود. کار با این نوع خط چشم آسان‌تر اما ماندگاری آن بر روی چشم‌ها به نسبت خط چشم مایع کمتر است. در ادامه شما را با خط چشم ماژیکی و خط چشم مویی آشنا کرده و روش مناسب برای نگهداری از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

خط چشم‌ ماژیکی

خط چشم ماژیکی در گروه خط چشم‌های مایع دسته بندی می‌شود. ساختار و شکل ظاهری این نوع خط چشم به ماژیک شباهت داشته و سر آن دقیقا شبیه به سر ماژیک است. گرچه غلظت بالای این نوع خط چشم، شستن و پاک کردن آن را دشوار می‌کند. اما این نوع خط چشم‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و به راحتی از بین نمی‌روند.

استفاده از این نوع خط چشم به مراتب آسان‌تر از خط چشم مویی و خط چشم مایع است و به این ترتیب اگر به استفاده از خط چشمی با ویژگی‌های خط چشم مایع علاقمند هستید اما می‌خواهید سریع‌تر و راحت‌تر به نتیجه دلخواه برسید می‌توانید نوع ماژیکی خط چشم‌ها را مورد استفاده قرار دهید.

خط چشم مویی یا براش

نوک خط چشم مویی از جنس موی واقعی بوده و دارای لطافت و انعطاف چشمگیری می‌باشد. استفاده از این خط چشم‌ها که به قلم‌مو شباهت دارند برای افرادی که با سرعت و دقت بالا آرایش می‌کنند و در این امر حرفه‌ای‌تر هستند مناسب است.

با استفاده از خط چشم مویی می‌توانید آرایشی طبیعی و در عین حال زیبا داشته باشید. نوک نرم و منعطف خط چشم مویی در ایجاد فرم مناسب برای چشم‌ها موثر بوده و می‌توان حالت و شکل دلخواه را بر روی قسمت پشتی پلک ایجاد نمود.

شرایط و نحوه نگهداری از انواع خط چشم

در ادامه با نحوه نگه‌داری دو خط چشم ماژیکی و مویی آشنا می‌شویم:

شرایط و نحوه نگهداری خط چشم ماژیکی

به منظور حفظ کیفیت خط چشم ماژیکی باید شیوه صحیح استفاده از این ابزار را بدانید. پیش از استفاده از خط چشم ماژیکی برای روان شدن و جریان یافتن مایع داخل ماژیک‌ بهتر است آن را در معرض حرارت ملایم قرار دهید.

اما توصیه می‌شود از تکان دادن شدید یا ضربه زدن به آن خودداری کنید. از آنجایی که مایع موجود در ماژیک به سرعت بر روی پوست تثبیت شده و پاک کردن آن کمی دشوار است، بهتر است پیش از شروع به کار طرح خط چشم مورد نظر خود را تعیین کنید تا کار با خطای کمتری انجام شود.

پس از خاتمه کار لازم است درپوش ماژیک را بگذارید تا از خشک شدن مایع و جذب آلودگی‌ها به سر ماژیک ممانعت شود و عمر و ماندگاری این ابزار افزایش یابد. همچنین برای افزایش ماندگاری خط چشم ماژیکی خود می‌توانید نوک ماژیک را در جعبه لوازم آرایش یا لیوان مخصوص مدادهای آرایشی، به سمت پایین قرار دهید.

از آنجایی که خط چشم به طور مستقیم با حساس‌ترین و آسیب پذیرترین اعضای صورت یعنی چشم‌ها در تماس است بهتر است علاوه بر توجه به نوع برند و مرغوبیت محصول، به استفاده شخصی از آن توجه کرده و خط چشم خود را به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار ندهید.

شرایط و نحوه نگهداری خط چشم مویی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، خط چشم‌های مویی بهترین ابزار برای ایجاد خطوط موزون و ظریف بر روی پلک‌ها هستند و با بافت و ساختار نرم و منعطف خود آرایش کردن را برایتان لذت بخش می‌کنند.

در هنگام استفاده و نگهداری از این نوع خط چشم باید به ظرافت نوک قلم‌مو توجه داشته و آن را در معرض فشار و آسیب قرار ندهید تا تارهای مو در آن از هم گسیخته نشده و ساختار متراکم خود را حفظ کند. مداد چشم مویی خود را در جعبه مخصوص آرایش قرار دهید تا از جذب آلودگی‌ها به آن جلوگیری شود.

همچنین توجه داشته باشید که می‌توانید نوک قلم‌مو را در صورت نیاز با پد مخصوص از گردهای ریز و آلودگی‌ها پاک کنید.

نتیجه گیری

استفاده از خط چشم برای تکمیل روند آرایش ضروری است؛ به همین جهت لازم است علاوه بر انتخاب نوع مناسب خط چشم با توجه به نیاز و دلخواه خود، به مرغوبیت و کیفیت محصول نیز توجه نمایید.

در این مطلب ضمن معرفی خط چشم مویی و خط چشم ماژیکی به عنوان نمونه‌های محبوب و متداول، به روش‌هایی برای محافظت و نگهداری اصولی از آن‌ها اشاره نمودیم تا ضمن حفظ کیفیت این ابزار، طول عمر آن‌ها را افزایش دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خط چشم و همچنین خرید انواع ضد آفتاب از فروشگاه اینترنتی مو تن رو مراجعه نمائید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.