عکس زیبایی که این عکاس فرانسوی از ماه کامل در زیر طاق نصرت پاریس گرفت

0

تیری لگو ، عکاس نجومی فرانسوی ، طلوع ماه کامل را در زیر یکی از مشهورترین بناهای تاریخی پاریس، طاق نصرت یا پیروزی، ثبت کرد.

Arc de Triomphe یک مکان دیدنی پاریس است که به طور مرتب سوژه عکاسان محلی و بازدیدکننده‌ها قرار می‌‌گیرد. با این حال، این امکان وجود دارد که لگو منحصر به فرد ترین عکس را تا کنون از آن گرفته باشد  و جالب است که او این کار را تنها در یک نوردهی انجام داده. عکس او  ماه کامل را در زیر این بنای تاریخی نشان می‌دهد

تیری لگو در مورد ثبت عکس می‌گوید: «چنین عکسی نمی‌تواند بدون برنامه‌ریزی ثبت شود، شانس گرفتن آن بی نهایت اندک است.»

تازه ابتدا او قرار بود که اصلا عکسی از ماه و برج ایفل را ثبت کند.

او وقتی بررسی کرد ناگهان دریافت که یکشنبه ساعت ۱۰:۱۰ شب، طلوع ماه طوری است که شانس زیادی برای ثبت یک عکس زیبا خواهد داشت.

«قطار بازگشت به پاریس به من اجازه داد یکشنبه ساعت ۲۰:۱۵ در حومه جنوبی پاریس باشم و با داشتن کمتر از دو ساعت وقت خودرویی گرفتم و به سمت شانزه لیزه رفتم  و بهترین مکان را برای فیلمبرداری این رویداد پیدا کنم. درست سر وقت!»

این عکاس نگران ابرها بود، اما خوشبختانه آنها چند دقیقه پس از ثبت عکس، ماه را پوشانده بودند!

این مکان مشهور پاریس، معمولا توسط عابران پیاده و ترافیک احاطه شده است، بنابراین لگو مجبور شد موقعیتی را پیدا کند که مانع از دید نشود.

او توضیح می دهد: «من در وسط خیابان، در سطح یک گذرگاه عابر پیاده بودم. با این حال، دقیقاً در محور خیابان، چراغ‌های راهنمایی در مرکز نمای طاق، درست زیر ماه قرار می‌گرفتنند. من به سمت راست رفتم تا آنها را از مرکز خارج کنم.خوشبختانه در آن زمان، تعداد کمی از مردم در گذر بودند و فقط یک عکاس دیگر با لنز تله فوتو به جز من، برای عکاسی در محل بود.»

برای صحنه‌هایی از این قبیل، لگو معمولاً نوردهی را بین ۱/۳۰ و یک ثانیه تنظیم می‌کند و با کمترین ISO، مانند ISO 100، بهترین کیفیت تصویر را تنظیم می‌کند. او اغلب از یک سه پایه محکم و یک کنترل از راه دور سیمی استفاده می‌کند،.

دوربین انتخابی لگو برای عکس ماه سیگما fp L و لنز سیگما ۱۳۵ میلی‌متری f/1.8 Art بود. لگو که سال‌ها از لنزهای Sigma Art استفاده می‌کند، می‌گوید می‌داند که می‌تواند بر کیفیت نوری آنها تکیه کند، زیرا «اخترشناسان در زمینه اپتیک بسیار خواستار همین لنز هستند.»

لگو همچنین خاطرنشان می‌کند که از هیچ الگوریتم کاهش نویز روی فایل‌های RAW هنگام عکاسی با دوربین‌های سیگما استفاده نکرده، کاری که به گفته او «بعضی از رقبا» برای گرفتن ستاره‌ها زیاد استفاده می‌کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.