پارکی که بر مبنای انیمیشن‌ها و فضای داستان‌های استودیو جیبلی قرار است ساخته شود

0

یکی از پروژه‌های بسیار مورد انتظار استودیو جیبلی، یک انیمیشن تازه نیست، بلکه یک پارک منحصر به فرد بر اساس فیلم‌های گذشته آن است.

این شهربازی که پارک جیبلی نامیده می‌شود، قرار است در ۱ نوامبر ۲۰۲۲ افتتاح شود و برخی از مناطق آن هم برنامه‌ریزی شده تا در پاییز سال ۲۰۲۳ تکمیل شوند.

به تازگی تصاویر جدیدی از این پروژه منتشر شده است.

ساختمان‌ها و باغ‌های تخیلی این پارک بر اساس مکان‌هایی که در انیمیشن‌ها به تصویر کشیده شده‌اند، طراحی شده‌اند. این پارک به پنج منطقه اصلی تقسیم می‌شود که هر کدام حول یک موضوع و فیلم خاص متمرکز هستند. نزدیک‌ترین منطقه به ورودی پارک سیشون نو اوکا (ترجمه شده به عنوان “تپه جوانی”) است که بر اساس معماری قلعه متحرک هاول – که در دنیای فانتزی قرن ۱۹ اتفاق می‌افتد – و خانه مزرعه در انیمیشن Whisper در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است.

برای کسانی که علاقه‌مند به تماشای پشت صحنه فیلم‌های  هستند، منطقه ۲: Ghibli daisoko (“انبار جیبلی”) در نظر گرفته شده. در اینجا، بازدیدکنندگان می‌توانند یادگاری‌هایی از برخی از انیمیشن‌ها، نمایشگاه‌های منحصر به فرد و فیلم‌های منتخب را ببینند.

دوندوکو موری (“جنگل دوندوکو”) سومین منطقه‌ای است که در سال ۲۰۲۲ افتتاح می‌شود و بر اساس یکی از معروف‌ترین محصولات استودیو جیبلی به نام “همسایه من توتورو” ساخته شده است. این بخش از پارک شامل یک کپی از خانه مزرعه در فیلم و همچنین انبوهی از درختان و مسیر‌های پیاده‌روی خواهد بود.

دو منطقه‌ای که قرار است در سال ۲۰۲۳ افتتاح شوند عبارتند از Mononoke no sato (“روستای Mononoke”) و Majo no tani (“دره جادوگر”). اولی فیلم شاهزاده مونونوکه را گرامی می‌دارد و شامل یک شهر آهنی واقعی تاتارابا، مجسمه‌های متعددی از موجودات داستان و انبوهی از حیات گیاهی است.

Majo no tani بر اساس انیمیشن سرویس تحویل کی‌کی ساخته خواهد شدو یک کپی از خانه دوران کودکی کی‌کی و نانوایی که او در اکثر فیلم در آن زندگی می‌کند، دارد. این مکان بازدیدکنندگان می‌توانند بازسازی قلعه متحرک هاول را نیز مشاهده کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.