بیل گیتس: آیا می‌توانیم کووید-۱۹را آخرین همه گیری جهانی کنیم؟

0

بیل گیتس: در سال ۶ میلادی، آتش سوزی رم را ویران کرد. در پاسخ به آن، امپراتور آگوستوس چیزی را انجام داد که قبلا در تاریخ امپراتوری انجام نشده بود. او یک تیم دائمی از آتش نشانان را ایجاد کرد که از سطل‌ها درست مثل این استفاده می‌کردند. آگوستوس فهمید افراد به تنهایی نمی‌توانند از خودشان در آتش سوزی محافظت کنند. آنها به کمک جامعه نیاز دارند. وقتی خانه یک نفر در آتش است، این خطری برای خانه‌های دیگران ایجاد می‌کند.

و خب آنچه که در چند سال گذشته داشته‌ایم مثل آتش سوزی وحشتناک جهانی است. همه گیری کووید میلیون‌ها نفر را کشته است و اقتصادها را مختل کرده است، و ما می‌خواهیم آن را دوباره متوقف کنیم. کووید، مبالغه‌اش سخت است که چقدر افتضاح بوده است. این باعث افزایش نابرابری‌های سلامتی بین ثروتمندان و فقرا شده است. بقا تا حدودی به درآمد شما، نژاد شما محله‌ای که در آن زندگی کرده‌اید بستگی دارد. و بنابراین ما باید از این فرصت استفاده کنیم تا دنیایی را ایجاد کنیم که همه فرصتی برای زندگی سالم و پربار داشته باشند. همچنین یک زندگی عاری از ترس از کووید-۱۹ بعدی.

وقتی در سال ۲۰۱۵ در این صحنه بودم، من یکی از افراد زیادی بودم که گفت ما آماده نیستیم و باید آماده شویم. ما نیستیم. این سخنرانی در واقع توسط بسیاری از افراد مشاهده شد. اما ۹۰ درصد از دیدگاه‌ها بعد از این خیلی دیر شده بود.

بنابراین اکنون امیدوارم که نیاز واضح باشد. و البته، ما خیلی آموخته‌ایم. در طول این پاندمی، چیزهای زیادی به خوبی کار می‌کرد، بسیاری از چیزها به خوبی کار نمی‌کردند. و بنابراین ما همه این دانش را برای ساخت یک سیستم پیشگیری داریم.

اگر قدم های درستی برداریم، کووید-۱۹ می‌تواند آخرین بیماری همه‌گیر باشد. پس چگونه، این مراحل چیست؟ خوب، بیایید به عقب برگردیم و به آنچه رومیان انجام دادند نگاه کنیم. فکر کنید که چگونه، در طول زمان، در جلوگیری از آتش سوزی‌های بزرگ خوب عمل کردیم. پیشگیری از آتش سوزی نوعی چیز فراگیر است. این به خوبی تامین مالی شده است. به خوبی درک شده است. اگر هم اکنون زنگ هشدار خاموش شود، همه در اینجا می‌دانند که قرار است با آرامش جمع شویم، بیرون برویم و منتظر دستورالعمل باشیم. ما می‌دانیم که کمک می‌تواند در راه باشد، زیرا ما تعداد زیادی از آتش نشانان آموزش دیده را داریم که تمرین می‌کنند. ایالات متحده به تنهایی ۳۷۰,۰۰۰ آتش نشان تمام وقت دارد، حتی بیشتر از آنکه حدس بزنم که این تعداد خواهد بود. ما همچنین به آب دسترسی داریم. به عنوان مثال، ایالات متحده تقریباً نه میلیون شیر آتش نشانی دارد. و خب آن نوع سرمایه گذاری، آن نوع عمل، آن نوع سیستم همان چیزی است که برای متوقف کردن همه‌گیری نیاز داریم.

اکنون، اغلب در فیلم‌ها، همه‌گیری‌هایی را خواهیم داشت. و من همیشه از آنچه اتفاق می‌افتد تحت تأثیر قرار می‌گیرم. بیایید نمونه‌ای از این پاسخ سریع را بررسی کنیم.

خوب، این کاملاً چشمگیر است. ما به موسیقی احتیاج نداریم. اما درعوض دقیقاً دیدیم که چه اتفاقی می‌افتد. شیوع تشخیص داده شده است. خیلی سریع، به معنای واقعی کلمه طی روزها، پزشکان اعزام می‌شوند. آنها یک هلیکوپتر دارند تا دقیقا به سطح صفر برسند. آنها در آنجا هستند و ابزارهای مناسب را دریافت کرده‌اند. و این همان اتفاقی است که باید هنگام مشاهده شیوع رخ دهد.

اما ما آن تیم را نداریم، ما آن منابع را نداریم. و اگر شیوع آن در یک کشور کم درآمد اتفاق بیفتد، می‌تواند به معنای واقعی کلمه،ماه‌ها قبل از اینکه شروع به رهبری آن منابع کنیم طول بکشد.

بنابراین با وجود آنچه در فیلم‌ها می‌بینید، هیچ گروهی از متخصصان برای جلوگیری از این فاجعه وجود ندارد. بنابراین ما باید یک تیم جدید ایجاد کنیم. من معتقدم که ما باید آنچه را که من تیم جی ای آر ام می‌نامم ایجاد کنیم. که مخفف پاسخ جهانی و بسیج جهانی است. این گروه تمام وقت فعالیت می‌کند. تنها اولویت آنها پیشگیری از همه‌گیری است. مجموعه‌ای از مجموعه‌های متنوعی از متخصصان با بسیاری از زمینه‌های مختلف تخصص است: اپیدمیولوژیست‌ها، دانشمندان داده، کارشناسان لجستیک. و این فقط دانش علمی و پزشکی نیست. آنها همچنین باید مهارت‌های ارتباطی و دیپلماسی داشته باشند. هزینه این تیم قابل توجه است. بیش از یک میلیارد [دلار] در سال برای حمایت از این سه هزار نفر که یک گروه را تشکیل می‌دهند نیاز است. و ماموریت آن متوقف کردن شیوع بیماری است قبل از اینکه به پاندمی تبدیل شوند. کار با دبلیو اچ او[ سازمان بهداشت جهانی] هماهنگ می‌شود. آنها در بسیاری از مناطق در جهان حضور خواهند داشت، در آژانس‌های بهداشت عمومی مستقر خواهند شد. آنها بسته به سطح درآمد، با تیم‌های ملی به صورت نزدیک همکاری خواهند کرد. آنها بیشتر در کشورهای با درآمد پایین‌تر خواهند بود. مثلاً، می‌دانید، ما می‌توانستیم اعضای جی ای آر ام رابه گونه‌ای داشته باشیم که یک اپیدمیولوژیست، از مقر CDC آفریقا در آبوجا کار کند. و یک چیز بسیار مهم این است که مانند آتش نشانان، تیم جی ای آر ام تمرین خواهند کرد. هنگامی که شما می‌خواهید پاسخ سریع داشته باشید، زمانی که می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات وجود دارد و شما می‌توانید به سرعت حرکت کنید، تمرین امری کلیدی است. به این دلیل است که مطمئن می‌شوید همه می‌دانند چه باید بکنند.

حالا، این تیم، ممکن است در دوره‌هایی باشند که شیوع خطرناک وجود ندارد و آنها می‌توانند با کار بر روی برخی از بیماری‌های عفونی دیگر مهارت‌های خود را حفظ کنند، اما این اولویت دوم خواهد بود. آنها برای تقویت سیستم‌های بهداشتی خود با کشورها همکاری می‌کنند. سیستم‌های بهداشتی خط مقدم هستند. شما باید بدانید که اگر، بگویید، بسیاری از مردم با نوع جدیدی از سرفه دیده می‌شوند، این زمانی است که جی ای آر ام نیاز دارد به آن نگاه کند و بگوید، این شیوع است؟ آیا اینجا پاتوژن جدید وجود دارد؟ دنباله آن چیست؟ و بنابراین برای همه اینها، ۱۰۰ روز اول کلیدی است. ویروس‌ها تصاعدی گسترش می‌یابند. و بنابراین اگر شما به آنجا بروید، زمانی که میزان عفونت نسبتا کوچک است، شما واقعا می‌توانید گسترش را متوقف کنید.

می‌دانید، در این همه‌گیری، اگر می‌توانستیم ظرف مدت ۱۰۰ روز آن را متوقف کنیم، بیش از ۹۸ درصد از زندگی‌ها را نجات می‌دادیم. اکنون، ما کشورهایی داشتیم که کار خوبی انجام دادند. استرالیا به طور مثال. آنها ظرفیت تشخیصی را رهبری کردند. آنها با سیاست‌های دور اندیش و سیاست‌های قرنطینه روبرو شدند. و بنابراین، سرانه کلی مرگ آنها بسیار کمتر از یک دهم کشورهای دیگر خواهد بود. اما ما، به عنوان یک جهان، آن را نداشتیم. و این چیزی است که ما باید دفعه بعد انجام دهیم.

هنگامی که کووید ضربه زد، ما تقریباً مثل رم بودیم قبل از اینکه آنها سطل آتش و آتش نشانان داشته باشند. ما مردم، سیستم‌ها یا ابزارهایی که لازم داریم را نداشتیم. اکنون، با سرمایه گذاری‌های مناسب، می‌توانیم نسل کاملاً جدیدی از ابزارها، تشخیص بهتر، درمان و واکسن داشته باشیم. یک مثال خوب در حوزه تشخیصی این دستگاه کوچک است، به این لومیرا گفته می‌شود. می‌توانیم این را در کل جهان داشته باشیم که می‌تواند هر تعداد بیماری‌ها آزمایش کند. این ۱۰ برابر به اندازه PCR گران‌تر است، کاملاً دقیق است، و ساده است. بنابراین می‌توان از آن در هر جایی استفاده کرد. ما به سرمایه گذاری‌های تحقیق و توسعه دیگر نیاز داریم. موردی که من از آن بسیار هیجان زده هستم ایده دارویی است که شما استنشاق می‌کنید و از آلوده شدن شما جلوگیری می‌کند. و این می‌تواند مستقل از پاتوژن باشد و سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کند تا از شما محافظت شود. بسیاری از ابزارها، ابزارهای تشخیصی و آن ابزارهای مسدود کننده عفونت از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا می‌توانند از قبل روی صحنه بروند. اکنون، ما همچنین به واکسن‌ها احتیاج داریم، اما می‌خواهیم قبل از انجام یک کمپین واکسیناسیون جهانی شیوع را متوقف کنیم. و بنابراین واکسن‌ها می‌توانند چند نقش مختلف بازی کنند، اما نقش اصلی نیستند. ما باید بیش از این سرمایه گذاری کنیم.

وقتی به واکسن‌ها نگاه می‌کنیم، آنها معجزه این همه گیری بودند. آنها میلیون‌ها نفر را نجات دادند، اما می‌توانند به مراتب بهتر باشند. ما باید واکسن‌هایی که سریع تحویل داده می‌شوند که پلاکی است که شما روی بازوی خود قرار می‌دهید یا چیزی که استنشاق می‌کنید اختراع کنیم. ما به واکسن‌هایی نیاز داریم که در واقع از عفونت‌ها جلوگیری کنند. در این مورد، عفونت‌های مهمی وجود دارد. ما به واکسن‌هایی نیاز داریم که طیف گسترده‌ای دارند، بنابراین آنها در برابر بسیاری از انواع نوظهور کار می‌کنند، که ما در حال حاضر نداریم. و ما همچنین به کارخانه‌هایی نیاز داریم که در کنار آن آماده باشند تا بتوانیم طی شش ماه واکسن‌های کافی برای کل جهان بسازیم و به برابری بسیار بهتری برسیم. واکسن‌ها همچنین می‌توانند کاری را انجام دهند که بسیار مفید باشد، یعنی کمک به ما در ریشه‌کن کردن کل خانواده‌های ویروس. واکسن‌های جدید نوآورانه که به درستی استفاده می‌شوند، می‌توانند از خانواده آنفولانزا، خانواده کرونا ویروس خلاص شوند. و حتی در سال‌های غیر همه‌گیر، بار زیادی از این‌ها وجود دارد، اگر از شرشان خلاص شویم، هرگز نمی‌توانند باعث بیماری همه‌گیر شوند.

بنابراین من در مورد سرمایه گذاری در سه حوزه گسترده صحبت می‌کنم: نظارت بر بیماری، این جی ای آر ام است. و ابزارهای تحقیق و توسعه که به مراتب بهتر هستند. و سرانجام، و گرانترین، سیستم‌های بهداشتی بهبود یافته است. این ارزان نخواهد بود، اما جان را نجات می‌دهد. و حتی در دراز مدت پس انداز خواهد شد. این مانند یک بیمه نامه است.

هزینه جلوگیری از همه‌گیری بعدی ده‌ها میلیارد دلار خواهد بود. اما بیایید آن را با آنچه که فقط طی کردیم مقایسه کنیم. صندوق بین‌المللی پول تخمین می‌زند که کووید نزدیک به ۱۴ تریلیون دلار هزینه داشته است. و بنابراین ما برای صرفه جویی در تریلیون‌ها باید میلیاردها دلار هزینه کنیم. و اینجا بهترین قسمت این است. حتی هنگامی که ما شیوع نداریم، این سرمایه گذاری‌ها مانند لومیرا، آن واکسن‌های جدید، مردم را سالم‌تر می‌کنند. آنها شکاف را کوچک می‌کنند، شکاف برابری بهداشتی، که غول پیکر است، بین کشورهای ثروتمند و فقیر. مثلا،می‌توانیم موارد اچ آی وی بیشتری تشخیص دهیم و کار بهتری در درمان انجام دهیم. ما می‌توانیم مرگ و میر ناشی از مالاریا را کاهش دهیم. ما می‌توانیم تعداد بیشتری از افراد مراقب با کیفیت را بدست آوریم. و بنابراین این فقط در مورد چگونگی جلوگیری از بدتر شدن کارها نیست، بلکه فرصتی برای بهتر شدن امور است.

اگر قدم‌های درستی برداریم، می‌توانیم کوید – ۱۹ را آخرین بیماری همه‌گیر کنیم، و می‌توانیم دنیای سالم‌تر و عادلانه‌تری را برای همه بسازیم.

ممنونم.


هلن والترس: بسیار ممنونم. من چند سؤال تکمیلی دارم و یکی واقعاً در مورد وضعیت رسمی جی ای آر ام است. بنابراین شما فرمودید که این هزینه‌اش یک میلیارد دلار است، که از طریق دبلیو اچ او می‌آید، اما دقیقاً چه کسی آن را انجام می‌دهد چگونه این کار انجام می‌شود چگونه می‌توانیم این اتفاق را انجام دهیم؟

ب گ: خب، جی ای آر ام وجود ندارد. این پیشنهادی است که من امیدوارم که در سال بعد، در حالی که درد این بیماری همه‌گیر هنوز در ذهن افراد مشخص است، یک اجماع جهانی به دست بیاوریم. دولت‌های ثروتمند جهان باید مانند همه کارهای خیرانه قدم بردارند و به آن پول بپردازند نحوه کار سیستم‌های پرسنلی، به طوری که تحت دبلیو اچ او قرار دارد، اما یک تیم واقعاً برتر، بحث‌های زیادی در مورد چگونگی انجام این کار به خوبی صورت خواهد گرفت. بنابراین، می‌دانید، من آن را مطرح می‌کنم و امیدوارم طی یک سال آینده این اجماع را بدست آوریم.


هـ و: چه کسی نیاز دارید تا آن را انتخاب کنید؟

ب گ: خب، این واقعاً دولت‌های ثروتمند جهان هستند. سازمان بهداشت جهانی این جلسه سالانه بزرگ، مجمع بهداشت جهانی را دارد، و در بعضی مواقع کسی قطعنامه‌ای را ارائه می‌دهد و ما می‌بینیم که آیا می‌توان منابع اضافی را برای آن وارد کرد یا خیر. بعد از جنگ جهانی دوم، ما کارهای زیادی انجام دادیم. می‌دانید، سازمان ملل متحد را ایجاد کردیم، درباره جنگ زیاد صحبت کردیم. بنابراین من حیرت زده می‌شوم، می‌دانید، اگرچه، می‌دانید، تاکنون این عمل کمتر از آنچه انتظار داشتم بوده است، اگر ما با چیزی نزدیک به آنچه که چینش کردم پیش نرویم، متحیر می‌شوم.


هـ و: این برای شما بسیار شخصی بوده است. می‌دانید، ضد واکسنی‌ها در آنجا هستند، سروصدایشان بلند شده، و این شخصی شده است. من فقط می‌خواستم بپرسم، مثلا، شما چگونه این کار را مدیریت می‌کنید؟

ب گ: خب، این یه جورایی عجیب است.

اکنون، بنیاد ما، بنیاد گیتس، بسیار درگیر واکسن‌ها است، اختراع واکسن‌های جدید، بودجه واکسن‌ها است. و ما بسیار افتخار می‌کنیم که مثلا با اتحاد جهانی واکسن و ایمن‌سازی تلاش‌های مشترک داشتیم که ده‌ها میلیون نفر را نجات داد. بنابراین تا حدودی طعنه آمیز است که کسی بگردد و بگوید، نه، شما می‌دانید، ما از واکسن برای کشتن مردم یا پول درآوردن استفاده می‌کنیم، می‌دانید، ما همه‌گیری جهانی را شروع کرده‌ایم، حتی برخی از چیزهای عجیب مانند آن که من به نوعی می‌خواهم آن را پیگیری کنم،می‌دانید موقعیت افراد به دلیل اینکه من بسیار عمیقاً مایل هستم بدانم همه کجا هستند.

من مطمئن نیستم که با آن اطلاعات چه کار می‌کنم.

می‌دانید، آیا این به چیزی تبدیل می‌شود که، می‌دانید دائماً افراد دیوانه نشان می‌دهند؟ چه کسی می‌داند؟ اما، شما می‌دانید، خوشبختانه، همانطور که همه‌گیری آرام می‌شود، مردم نسبت به آنها منطقی‌تر می‌شوند،راستی، واکسن‌ها یک معجزه هستند و کارهای بیشتری وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.