از ولفرم آلفا بخواهید که فرمول ترسیم منحنی‌های چهره‌های مشهور را برایتان پیدا کند!

1

ولفرم آلفا، یک موتور محاسباتی دانش است که توسط ولفرم ریسرچ ایجاد شده‌ است.

این موتور جستجو حاصل تلاش فیزیکدانی بنام استفان ولفرام و تیم تحقیقاتی او است.  هستهٔ اصلی ولفرام‌آلفا نرم‌افزار محاسباتی متمتیکا است. برخلاف دیگر موتورهای جستجو که معمولاً گزیده‌ای از وب را در اختیار شما می‌گذارند، ولفرام‌آلفا، این اطلاعات را پردازش کرده و سپس در اختیار کاربر می‌گذارد. ولفرام آلفا قادر است به بسیاری از سؤالاتی که دیگر موتورهای جستجو قادر به جوابگویی به آن‌ها نیستند پاسخ دهد؛ برای نمونه سؤالی مثل: «ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۴۷ چند ساله بوده است؟» یا «پنجاه و چهارمین کشور کوچک از لحاظ سرانه تولید ناخالص ملی کدام کشور است؟»

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قسمت‌های این موتور جستجو توانایی آن در حلّ مسایل ریاضی است . شما می‌توانید به وسیلهٔ این موتور جستجو محاسبات ریاضیاتی را که مورد نظرتان است به راحتی و در عرض چند ثانیه حل کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید برای به دست آوردن جواب‌های معادلات پیچیدهٔ ماتریسی از آن استفاده کنید. فقط کافی است تا معادلهٔ مورد نظر خود را در عبارت جستجو وارد کنید تا برنامه برای شما جواب‌ها را محاسبه کند. یا می‌توانید نمودارهای مورد نظر خودتان را به راحتی به این موتور جستجو داده تا برایتان رسمشان کند.

اما برای من جالب بود که شما می‌توانید از ولفرم بخواهید که منحنی چهره یک شخص مشهور را برایتان ترسیم کند و فرمولش را برایتان بنویسد!

برای این کار کافی است که جستجو کنید:

xxxx like curve

و به جای ایکس‌ها نام شخص مورد نظر را بگذارید.

البته برای گرفتن فرمول باید نسخه پرو و پولی ولفرم را داشته باشید. اما مثال‌هایی هم که از این کار در سایت برای ملاحظه وجود دارند، جالب هستند:

 
1 نظر
  1. جاوید می گوید

    یاد جمله “جهان توسط یک ریاضیدان ساخته شده است” افتادم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.