اپکس فایندر در چه مواردی کاربرد دارد؟ | بررسی نحوه استفاده از اپکس فایندر در دنت لند

0
رپورتاژ

در صنعت دندانپزشکی برای درمان اندو  و یا ریشه دندان ابتدا طول کانال ریشه را توسط دستگاه اپکس فایندر تعیین می کنند تا کار درمان به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. این سیستم پیشرفته دارای قابلیت های زیادی بوده و کارایی آسانی هم دارد. کوچک بودن آن باعث شده تا به راحتی جابجا شود. اپکس فایندر در مدل های مختلف طراحی و ساخته می شود بدین ترتیب هر کدام عملکرد مختص به خود را دارند.

دستگاه به وسیله آلارمی که دارد هشدار می دهد و شما می توانید بدین وسیله طول کانال ریشه را به راحتی تعیین کنید که بتوانید درمان های ریشه ای را به صورت کاملا اصولی انجام دهید. تعیین طول کانال آن هم در دندان های دائمی توسط این دستگاه بهترین گزینه بوده که عملکرد فوق العاده ای هم دارد.دستگاه اپکس مقاومت خاصی نسبت به جریان الکتریکی دارد و دارای یک جفت الکترود است که از یک طرف روی لب بیمار و دیگری به کمک یک گیره مخصوص به فایل اندو متصل می شود‌ در واقع اصل کار این دستگاه بر اساس همین جریان الکتریکی است. زمانی که نوک فایل اندو به اپکس دستگاه و با بافت برخورد می کند مدار کامل می شود و جریان بین الکترودها برقرار می شود.

با کاهش پیدا کردن سطح مقاومت کم کم جریان در کل مدار اپکس برقرار شده و باعث می شود تا دستگاه به صفر شدن مقاومت واکنش نشان دهد. این پاسخ همیشه با آلارم صوتی و یا چراغ های چشمک زن روی صفحه ال ای دی دستگاه نمایش داده می شود. در این زمان دندانپزشک می تواند انتهای ریشه را مشخص کرده و کار پاکسازی و عصب کشی را به راحتی انجام دهد. برای اینکه انداره گیری دقیق تر انجام شود بهتر است تا فایلی که به گیره دستگاه متصل است را داخل کانال دندان ببریم. اگر چه دقت این دستگاه زیاد است اما ممکن است در زمان کار خطاهایی هم داشته باشد. دندانپزشک می تواند با مهارت ها و علمی که در این حوزه دارد به راحتی از این دستگاه کاربردی استفاده و ریشه دندان های دائمی را به راحتی درمان کند.

برای خرید دستگاه اپکس فایندر با کیفیت های عالی از دنت لند کلیک کنید

نکات مهم در استفاده از اپکس فایندر

اپکس فایندرهای قدیمی قابلیت های کمتری داشتند اما اپکس های نسل جدید با قابلیت های زیاد روی کار آمده اند و در مقابل رطوبت و حرارت دهان مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و دقت خود را در مقابل بزاق دهان و مایعات حفظ می کنند. در هنگام استفاده از اپکس فایندر باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. در مدل های نسل سه و همچنین سه به بعد دقت دستگاه افزایش یافته و اگر رطوبتی هم در کانال دندان باشد دستگاه طول کانال ریشه را به راحتی تشخیص خواهد داد. اگر دستگاه برای تاج دندان استفاده می شود قسمت تاج حتما باید خشک باشد تا تشخیص دقیق تر شود. رعایت اصول اندو به افزایش دقت دستگاه کمک زیادی می کند. قبل از اینکه طول کانال را تعیین کنید باید ابتدا تمام پوسیدگی ها و ترمیم های قبلی برطرف شود.

پیش آماده سازی قبل از تعیین طول کانال می تواند به افزایش دقت و درمان بهتر کمک کند. استفاده از دستگاه ایزولاسیون بوده به همین دلیل با دقت بالایی همراه است و بدون ایزولاسیون قطعا نتیجه بدست آمده خطای بیشتری خواهد داشت‌ و شما باید هنگام کار با دستگاه به این موضوع توجه کنید. نکته دیگری که در هنگام استفاده از دستگاه توجه به آن حائز اهمیت است شارژ دستگاه است که شما باید از قبل آن را به طور کامل پر کرده باشید تا وسط کار شارژ آن خالی نشود که در این صورت خطای آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر باطری خور است باید باطری های باکیفیت برای آن انتخاب کنید که می توانند مدت طولانی بدون افت کیفیت روشن بمانند.

نکته مهم دیگر قابل اتوکلاو بودن الکترودها و گیره های اپکس است که در این صورت شما می توانید برای افراد مختلف الکترودهای استیل استفاده کنید. وجود مایع و خون در پلپ چمبر دستگاه باعث خطای دستگاه می شود بنابراین شما باید برای کاهش این خطا مانع از وجود این مایعات شوید. این دستگاه برای زنان باردار و کودکانی که به عکس رادیوگرافی حساسیت دارند بهترین گزینه به شمار می رود. در زمان اتصال گیره به فایل اندو هم باید کنید که گیره با سمت فلزی دستگاه درگیر شود. گیره لبی بهتر است سمت مخالف محل درمان استفاده شود تا فضای کمی را اشغال کند و دندانپزشک بتواند به راحتی کار خود را انجام دهد. در صورتی که قبل از استفاده از دستگاه به نکات بالا توجه کنید قطعا دستگاه کاربردی تر بوده و دقت بیشتری هم دارد.

خرید تجهیزات دندانپزشکی با جدیدترین طرح ها و امکانات از وبسایت دنت لند

موارد استفاده از اپکس فایندر

دستگاه اپکس فایندر دارای سطح کاربری گسترده ای بوده و به دلیل عوارض کمتر برای همه افراد مناسب می باشد و هیچ گونه حساسیتی هم ندارد. درمان ریشه دندان یک درمان کاملا حساس بوده و پزشک برای اینکه بتواند به راحتی انتهای ریشه را مشاهده کند باید از دستگاه اپکس استفاده کند‌. در زیر به دیگر موارد استفاده از این دستگاه اشاره می کنیم:

  • در صورتی که ریشه دندان به صورت عمودی شکسته باشد عکسبرداری و مشخص کردن کانال ریشه سخت بوده و برای اینکه با دقت بالا انجام شود بهتر است از دستگاه اپکس فایندر استفاده کنید. ریشه عمودی توسط این دستگاه به راحتی قابل مشاهده بوده بدین ترتیب پزشک می تواند درمان را به بهترین شکل انجام دهد.
  • معلولان ذهنی و خانم های باردار که نمی توانند از دستگاه های رادیوگرافی استفاده کنند و اشعه آنها عوارض زیادی برای این دسته از افراد دارد می توانند به راحتی از دستگاه اپکس استفاده کنند. تشخیص طول کانال در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
  • این دستگاه برای تحلیل داخلی و خارجی ریشه آن هم با همراه پرفوراسیون بهترین گزینه بوده که این تحلیل ها بدون خطا هستند.
  • از دیگر موارد استفاده از این دستگاه می توان به پرفوراسیون کف اتاقک پالپ و ریشه در حین درمان اشاره کرد.
  • برای افرادی که دندان هایی با ریشه بلند دارند قطعا تشخیص و درمان سخت تر خواهد بود که دندانپزشک به کمک این دستگاه می تواند به راحتی طول ریشه و انتهای آن را مشاهده کرده و با پاکسازی درمان را شروع کند.

این سیستم هیچ گونه اشعه ایکس ندارد به همین دلیل بدون خطر است و برتری زیادی هم نسبت به دستگاه های دیگر دارد. آسان بودن روش استفاده از دستگاه باعث شده تا امروزه در بیشتر مراکز درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. بالا بودن سرعت دستگاه باعث صرفه جویی در زمان می شود. مدل هایی که باطری خور هستند حمل و نقل راحتی دارند و شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. این سیستم امکان تصویربرداری حتی در مواقعی که برای دهان زیاد و ریشه مرطوب است را هم فراهم می کند و دندانپزشک می تواند به راحتی مشکلات و پوسیدگی های ریشه را مشاهده کند. کیفیت بالا و قیمت مناسب در کنار سطح کاربری گسترده تقاضا برای خرید این دستگاه را بیشتر کرده است و خود زمینه ساز تولید بیشتر خم شده است که سود خوبی به همراه دارد. برای خرید انواع تجهیزات اندو با پایین ترین قیمت کلیک کنید

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.