این هنرمند با ساختن مجسمه‌های مقوایی که شبیه مجسمه‌های چوبی هستند، با تاریخ خانواده‌اش ارتباط برقرار می‌کند

0

هنرمندی به نام وارن کینگ در مجموعه مجسمه‌های فیگوراتیو خود امکانات استفاده از ماده خام مقوا را جلوه‌ای دوباره داده است. مجسمه‌های او اگرچه از دور شبیه بافت و درخشش چوب هستند، اما این آثار هنری سه بعدی در واقع با دقت از مقوای برش خورده و تا شده ایجاد شده‌اند تا صفحات و زوایای مسحورکننده بسازند. الهام‌بخش این مجسمه‌های خیره‌کننده میراث چینی این هنرمند است.

«من هیچ نوع آموزش رسمی هنری ندارم، اما همیشه به طراحی و ساختن اشیا علاقه داشته‌ام.» قبل از تبدیل شدن به یک هنرمند تمام وقت، او سال‌ها به عنوان مهندس و سپس در نرم‌افزار کار کرد. تا زمانی که او شروع به ساخت وسایل نمایشی برای تئاتر مدرسه کودکانش کرد و با مقوا مجسمه ساخت.

«حدود هشت سال پیش، من از کار مرخصی گرفتم و تصمیم گرفتم چند فیگور انسانی بسازم. اکنون من تمام وقت کار هنری انجام می‌دهم. »

ایجاد مجسمه‌های فیگوراتیو به زودی راهی جلوی کینگ باز کرد تا با اصل و نسب خود ارتباط برقرار کند. کینگ ادامه می‌دهد: «از آنجایی که در غرب به عنوان فرزند مهاجر بزرگ شدم، با ریشه‌های فرهنگی خود آشنا نشدم. بنابراین من اکنون از هنرم به عنوان وسیله‌ای برای اتصال مجدد به آن بخش از تاریخ خانوادگی‌ام استفاده می‌کنم.»

بسیاری از قطعات هنری او از افرادی واقعی الهام گرفته‌اند که او در طول سفر‌هایش به چین یا در زندگی روزمره خود در محله چینی‌های نیویورک با آن‌ها ملاقات کرده است. او می‌افزاید: «اولین سری از چهره‌هایی که ساختم بر اساس افرادی از زادگاه پدر و مادرم در چین بود و بعداً مجموعه‌ای بر اساس داستان‌های خانوادگی ساختم. من اخیراً به محله محله چینی‌ها در نیویورک نقل مکان کردم و آخرین آثارم از جامعه پر جنب و جوش افرادی که در آنجا زندگی و کار می‌کنند الهام گرفته شده است. »

برخی از کار‌های کینگ در نمایشگاه Pearl River Mart در سوهو در سال ۲۰۲۳ نمایش داده می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.