در یک عکس واحد ثبت شد: یک طوفان رعد و برق در دوردست و هم ستارگان در مسیر خود در گستره آسمان

0

عکاسی به نام مارک سلس لیموس این عکس را از یک طوفان رعد و برق شدید گرفته در حالی که رد مسیر حرکت ستاره‌های (ناشی از چرخش زمین) هم در آن دیده می‌شود.

او می‌گوید که عکس روستای Manlleu، اوسونا، در نزدیکی بارسلون، جایی که او زندگی می‌کند را نشان می‌دهد. اما  طوفان در دوردست در کارکاسون فرانسه واقع شده است.

تصویر نهایی یک عکس ترکیبی از ۳۸۰ تصویر است که هر کدام با نوردهی یک ثانیه‌ای است.

این عکاس اسپانیایی می‌کوید: «من دوربینم را با استفاده از دیافراگم f/2.8 پیکربندی می‌کنم، در حالی که ISO روی ۶۴۰ پیکربندی شده بود.»

«دلیل اینکه من از یک ثانیه نوردهی استفاده کردم این است که اگر از نوردهی طولانی‌تری استفاده می‌کردم شاید تصویر نهایی بیش از حد نوردهی می‌شد. علاوه بر این، اگر از نوردهی بیشتر استفاده می‌کردم، نمی‌توانستم تمام پیچ‌های رعد و برق را بگیرم. »

لیموس همچنین با آلودگی نوری ناشی زادگاهش Manlleu کلنجار رفت تا بر نتیجه عکس تاثیر نگذارند.

«من از Adobe Lightroom برای برش تمام تصاویر و ویرایش تصویر نهایی استفاده کردم. من همچنین چراغ‌های مانلیو را افزایش دادم تا روستا را برجسته کنم. برای به دست آوردن جزئیات بیشتر از این منطقه، نور رعد و برق را کاهش دادم.»

Limós که از لنز Olympus EM1 Mark II و Olympus 40-150mm f/2.8 pro در بالای سه پایه Benro استفاده کرده بود.

حتی ناسا این تصویر را برای تصویر نجومی روز خود انتخاب کرد.

لیموس می‌گوید که علیرغم طوفان رعد و برق وحشیانه، از انجا که طوفان دور و در کرانه‌های رشته کوه پیرنه بود؛ او صدای طوفان را نمی‌شنید.

کار‌های بیشتر لیمو را می‌توانید در اینستاگرام او بیابید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.