نمونه اولیه توربین بادی فراساحلی زیمنس گیمسا، رکورد تولید انرژی خیره کننده ۳۵۹ مگاوات ساعت را در ۲۴ ساعت ثبت کرد

0

یک نمونه اولیه توربین بادی، مجموع تولید انرژی تجدیدپذیر یک روزه شگفت‌انگیزی را به ثبت رسانده و توانسته ۳۵۹ مگاوات ساعت تولید کند. این توربین، باید بیش از ظرفیت اسمی خود کار می‌کرد تا بتواند این رکورد را ثبت کند.

Siemens Gamesa SG 14-222 DD یکی از بزرگترین توربین‌های بادی جهان است که با ظرفیت اسمی ۱۴ مگاواتی بزرگترین توربین های Haliade-X جنرال الکتریک برابری می‌کند و تنها پشت سر سکوهای غول پیکر ۱۵ مگاواتی Vestas و شماره یک تولید انرژی فراساحلی جهان یعنی مینگ یانگ ۱۶ مگاواتی قرار دارد.

SG 14-222 DD که برای تولید انرژی در سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده، از سه تیغه عظیم ۱۰۸ متری استفاده می‌کند که یک دایره جاروب به مساحت ۳۹۰۰۰ متر مربع  ایجاد می کند. و در حالی که ظرفیت اسمی آن ۱۴ مگاوات است، می‌تواندتا ۱۵ مگاوات انرژی تولید کند.

به گفته پیتر اسمن، مدیر ارشد محصول زیمنس گیمسا، این عملکرد تولید انرژی در حدود ۹۸ درصد مواقع فعال می ماند و تنها در صورت بادهای طوفانی یا تلاطم بیش از حد خاموش می‌شود.

در حالی که این توربین برای استقرار فراساحلی طراحی شده است، این نمونه اولیه در پایان سال ۲۰۲۱ در Østerild دانمارک در خشکی ساخته شد و در آنجا رکورد تولید خود را به دست آورد.

این توربین در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته ۳۵۹ مگاوات ساعت تولید کرده که بیشترین انرژی تولید شده توسط یک توربین تا حالا است و انرژی کافی برای راندن ۱.۸ میلیون کیلومتر را برای یک خودروی برقی سایز متوسط ​​فراهم می‌کند. به عبارت دیگر انرژی روزانه مورد استفاده ۱۲۴۱۴ خانه متوسط ​​ایالات متحده را می‌تواندتامین می‌کند.

نمونه اولیه SG 14-222 DD به طور کامل نصب شده و آماده راه اندازی است.

منبع: زیمنس گیمسا (توئیتر)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.