یک عکاس با هوش مصنوعی برای خود نامزد مجازی درست کرد تا از شر فامیل فضول در امان بماند

2

عکاسی به نام Unmesh Dinda از PiXimperfect با ایجاد دوست دختری که در واقع وجود ندارد، قدرت شگفت‌انگیز ویرایش عکس با هوش مصنوعی (AI) را به نمایش گذاشته است.

سلفی‌های متقاعدکننده دیندا از یک نامزد دوست‌داشتنی در یک شهر تفریحی حتی دارای نور و سایه‌های بسیار واقعی است که کاملاً درون عکس نشسته‌اند.  دیندا تنها انسان واقعی در عکس است و زن از طریق قدرت هوش مصنوعی خلق شده است.

اگر بستگان شما بیشتر از شما نگران ازدواج شما هستند و مرتب مهمانی‌ها و دید و بازدیدهای شما را به جهنم تبدیل می‌کنند، شاید چاره‌اش برای شما هم همین باشد. باید عکس‌هایی مانند این را برای آن‌ها ارسال کنید. دیندا در ویدیوی یوتیوب خود می‌گوید این باعث می‌شود تا مدتی آن‌ها سکوت کنند و شگفت‌زده باقی بمانند. البته فقط برای مدتی!

ماه گذشته، DALL-E اعلام کرد که پس از ممنوعیت قبلی، به کاربران امکان ویرایش تصاویر با چهره انسان را می‌دهد.

دیندا که یک کانال ویرایش عکس در یوتیوب را اداره می‌کند، از این توسعه برای آپلود یک سلفی که گرفته بود استفاده کرد و سپس از ویژگی inpainting استفاده کرد. Inpainting به کاربر این امکان را می‌دهد که بخشی از تصویر را پاک کند و سپس DALL-E را هدایت کند تا با وارد کردن یک پیام متنی آن فضا را پر کند.

پس از پاک کردن فضایی به اندازه دوست دختر در تصویر، دیندا عبارت «مرد با دوست دختر» را تایپ می‌کند که مجموعه‌ای از شرکای جعلی را ایجاد می‌کند.

هنگامی که دوست دختر هوش مصنوعی انتخاب شد، دیندا از ویژگی نقاشی بیرونی استفاده می‌کند که عکس را فراتر از مرز اصلی آن گسترش می‌دهد.

هوش مصنوعی و دوست دختر قلابی

DALL-E و دیگر تولیدکنندگان تصویر هوش مصنوعی در تلاش برای تولید چهره‌های انسانی باورپذیر هستند. بنابراین، دیندا چهره «دوست دختر» خود را برش داد  و آن را به برنامه ویرایش عکس با هوش مصنوعی دیگری به نام GFP-GAN ارسال کرد که کار خارق‌العاده‌ای برای واقعی‌تر کردن چهره زن انجام می‌دهد. سپس عکس در فتوشاپ بارگذاری شد و روی تصویر اصلی تراز می‌شود تا یک شریک هوش مصنوعی متقاعد‌کننده ایجاد شود.

دیندا می‌افزاید: «این عکس را به کسی نشان دهید و از او بپرسید که چه چیزی ویرایش شده است، در ۹۰ درصد موارد تشخیص آن سخت است.

دیندا همچنین نشان می‌دهد که چگونه با استفاده از تکنیک‌های مشابه، ویرایشگر‌های عکس می‌توانند افراد را با کمک هوش مصنوعی حذف کنند. DALL-E با نقاشی روی فردی که قرار است حذف شود، جایگزینی در آن فضا ایجاد می‌کند. و علیرغم پیچیدگی تصویر، هوش مصنوعی یک عکس باورپذیر ایجاد می‌کند.

برای عکاسانی که تا به حال زمان زیادی را صرف تلاش برای حذف یک جسم یا شخص پیچیده از عکس کرده‌اند. این فناوری واقعاً ذهن را متحیر می‌کند.

ویژگی‌های خاص انسانی نیز می‌تواند اضافه شود، مانند مو. دیندا نشان داد  DALL-E حتی سایه‌ای متفاوت برای مدل‌های مختلف مو ایجاد می‌کند.

کار‌های بیشتر دیندا را می‌توانید در یوتیوب، اینستاگرام و وب‌سایت او پیدا کنید.

 
2 نظرات
  1. MAHAN می گوید

    ادیتور شما هم آماتوران فوتوشاپ کرده شال کرده سرش

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      خیر. عکس اصلی دقیقا همین است و اگر به خاطر قوانین داخلی ایران اجباری پیش بیاید و عکسی را نتواننیم منتشر کنیم. از نظر اخلاقی اصالت عکس را دستکاری نمی‌کنم و کلا عکس را منتشر نمی‌کنم. یا اصلا پست را نمی‌نویسم و صرف نظر می‌کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.