عکس‌های نفس‌گیر از برندگان مسابقه عکاسی منظره سال بریتانیا

0

برندگان عکاس منظره سال امسال معرفی شدند که این مجموعه از آسیاب‌های بادی پوشیده از مه، مناظر شبانه رعد و برق و کمان رنگین کمانی بر «پشت اژدها» را شامل می‌شود.

مسابقه عکاس منظره سال در سال ۲۰۰۶ با تمرکز ویژه بر گرامیداشت  مناظر در بریتانیا تاسیس شد. عکاسان از سراسر جهان می توانند وارد شوند، اما تصاویر باید در محدوده بریتانیای کبیر، ایرلند شمالی، جزیره من یا جزایر کانال گرفته شوند.

این مسابقه چهار دسته اصلی را شامل می شود: نمای کلاسیک (تصاویر منظره نمادین)، زندگی شهری، سیاه و سفید، و نمای شما (رویکردی تجربی و شخصی‌تر). برنده کلی ۱۰۰۰۰ پوند (۱۱۵۰۰ دلار آمریکا) دریافت می‌کند.

جایزه برتر امسال عکسی از پارک ملی Brecon Beacons در ولز بود که ۳ فصل را در یک عکس نشان می‌داد:

چارلی ویت، بنیانگذار مسابقه توضیح می‌دهد: “ویل رابطه شگفت‌انگیزی بین رنگ‌های پوشیده از برف سرد دور و تن‌های گرم‌تر در زیر ثبت کرده است.”

عکس برنده دیگر، غکسی از Demiray Oral با نمایی کلاسیک بود که گذر رنگین کمان از منظره‌ای در ولز معروف به پشت اژدها بود. اورال با دانستن اینکه یک جبهه طوفان در راه است در موقعیتی مناسب قرار گرفت و منتظر لحظه عالی برای ثبت این تصویر سورئال بود.

اورال می‌گوید: «ظاهر رنگین کمان فوق‌العاده بود، اما نوری که پشت اژدها را فراگرفته بود، بسیار هیجان‌انگیز بود. بعدازظهر هیجان انگیزی بود که هرگز فراموش نخواهم کرد.»

منبع: LPOTY

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.