وب سایت‌های جدید چطور طراحی می‌شوند؟

0

رپورتاژ

چکیده : اگر می‌خواهید در طراحی وب به شیوه جدید موفق باشید، باید دانش خود را مرتبا به‌روز کنید و این چیزی است که با کمک مدرسه دیزاین‌ویچ قابل انجام است.

طراحی سایت در حال تغییر است. اگرچه برخی از چیزها – مانند نیاز به محتوای مرتبط، به موقع و جذاب -ثابت باقی مانده‌اند، عناصر اضافی که می‌توانند تأثیر وب سایت را افزایش دهند اضافه شده‌اند. اگر می‌خواهید در طراحی وب موفق باشید، باید دانش خود را مرتبا به‌روز کنید و این چیزی است که با کمک مدرسه دیزاین‌ویچ قابل انجام است.

ما در اینجا مهمترین عناصر طراحی وب سایت‌های مدرن را آورده‌ایم تا به شما کمک کنیم صفحات خود را به شیوه جدیدی طراحی کنید. با این حال شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های مدرسه دیزاین‌ویچ، مهارت‌های خود را در زمینه طراحی وب افزایش دهید تا بتوانید طراحی‌ها را به شیوه جدیدی انجام دهید.

مهمترین عناصر طراحی وب سایت‌های مدرن

۱. تایپوگرافی منحصربه‌فرد

جدیدا اکثر شرکت‌ها فونت یا تایپوگرافی مخصوص به خود را تولید کرده‌اند. این فونت‌ها به مشتریان کمک می‌کند تا با برند آنها ارتباط برقرار کرده و آن را از رقبا متمایز ببینند. در سال‌های اخیر، طراحان به مجموعه وسیع‌تری از فونت‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند و با استفاده از آنها هویت برند را به خوبی بیان می‌کنند.

این‌که کسب و کار شما سرگرم‌کننده است یا جدی؟ کاربردی است یا اطلاعاتی؟ همه این‌ها با فونت مشخص می‌شود. با این حال، لازم است فونتی که انتخاب می‌کنید خوانا و با اندازه مناسب باشد.

۲. تصاویر قهرمان (Hero) جذاب

تصاویری که به شکل بنر در بالای هر وب‌سایت قرار می‌گیرد به عنوان تصاویر قهرمان شناخته می‌شوند. این تصاویر توجه بازدیدکننده را به خود جلب می‌کنند. تصاویر قهرمان ممکن است در پس‌زمینه قرار بگیرند و متن و سایر محتواها روی آن بنشیند. در سال‌های اخیر، این تصاویر به شکل وسیع‌تری مورد استفاد قرار گرفته و به سایت‌ها جذابیت بصری می‌دهند. تصویر مناسب می‌تواند فوراً به بازدیدکنندگان این حس را بدهد که برند شما در مورد چیست، چه کاری انجام می‌دهد یا چه چیزی آن را منحصر‌به‌فرد می‌کند.

۳. فیلم‌های پس‌زمینه

ویدیوهایی که به طور خودکار در پس‌زمینه پخش می‌شوند می‌توانند جذابیت‌های زیادی را به صفحه اضافه کنند. طراح وب می‌تواند از آنها برای گفتن یک داستان استفاده کند و مقدار محتوایی که برای توضیح کسب‌وکار نیاز است را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای مثال وب‌سایت Wistia را در نظر بگیرید. هنگامی که به صفحه اصلی آن‌ وارد می‌شوید، یک ویدیوی بزرگ به‌طور خودکار در پس‌زمینه شروع به پخش‌شدن می‌کند:

این ویدئوها راهکارهای خوبی برای طراحی وب و بهبود سئو هستند؛ چون کمک می‌کنند مراجعه‌کننده روی آنها کلیک کرده و مدت بیشتری را در سایت سپری کند.

۴. طراحی مسطح و نیمه مسطح

اگر بخواهیم ساده بگوییم، طراحی مسطح به هر عنصر یا طراحی گفته می‌شود که شامل سه بعد نباشد یا درک سه بعدی را ارائه نکند، یعنی حتی سایه هم نداشته باشد. درک طراحی مسطح نه تنها برای کاربران آسان‌تر است، بلکه می‌تواند سریع‌تر بارگذاری شود.

در چند سال اخیر، بسیاری از سازمان‌ها – چه بزرگ و چه کوچک – از اسکئومورفیسم واقعی به طراحی مسطح تغییر موضع داده‌اند.

اما همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، عناصر گرافیکی به لطف سایه‌های اطراف خود از حالت مسطح کمی خارج شده‌اند و عمق پیدا کرده‌اند. این نمونه‌ای از یک طراحی نیمه‌مسطح است. طراحی مسطح و همچنین نیمه مسطح به بازدیدکننده کمک می‌کند تا محتوای شما را سریع‌تر درک کند.

۵. منو همبرگری

منوی مخفی یا همبرگری در وب سایت‌های جدید جایگزین منوهای مبسوط شده‌ است. این منوی فشرده باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود و ذهن را متمرکز می‌کند. به این دلیل به آن منوی همبرگری می‌گویند که شکل ظاهر آن، سه تا خط است که روی هم قرار گرفته‌اند وظاهر یک همبرگر را تداعی می‌کنند.

۶. تصاویر محصولات با کیفیت بالا

بسیاری از وب‌سایت‌های B2B در چند سال اخیر شروع به نمایش تصاویر بزرگ محصول در سایت‌های خود کرده‌اند. این یکی از روش‌های طراحی جدید در چند سال اخیر است. تصاویر محصول با کیفیت بالا به طراحان کمک می‌کند تا ویژگی‌های مختلف یک محصول را به روشی کارآمدتر و موثرتر برجسته کنند. این تصاویر بزرگ همچنین کاربرپسند هستند. آنها به بازدیدکنندگان کمک می‌کنند تا درک کاملی از ویژگی‌های مختلف محصول پیدا کنند. به جای نوشتن یک متن طولانی، یک تصویر با کیفیت می‌تواند همه‌چیز را نشان دهد.

۷. طراحی کارتی

با الهام از Pinterest، طراحان و بازاریابان مجذوب طراحی کارتی شده‌اند. این طراحی به شکل قطعاتی ارائه می‌شود که فرد می‌تواند با کلیک روی آنها به محتوایی که نیاز دارد دسترسی پیدا کند.

طراحی کارت در بین وب‌سایت‌های B2B و B2C روز‌به‌روز محبوب‌تر می‌شود، زیرا تکه‌هایی از اطلاعات به شکل قابل هضم برای کاربران فراهم می‌گردد.

به خاطر داشته باشید که کارت‌های شما باید «ریسپانسیو» باشند. این بدان معنی است که با کوچک‌تر یا بزرگ‌تر‌شدن اندازه صفحه، تعداد و اندازه کارت‌های نشان‌داده‌شده باید تغییر کند.

۸. فضای سفید

فضای سفید عنصری است که اغلب در طراحی وب مینیمال به کار گرفته می‌شود، اما در سال‌های اخیر یکی از عناصر مهم طراحی‌های مدرن شده است. با متعادل‌کردن محتواهایی مانند پیوندها، متن و ویدیوها با مقادیر مناسبی از فضای سفید، کاربران به بخش‌های از سایت شما کشیده می‌شوند که می‌خواهید به آنجا بروند. اگرچه هیچ استانداردی برای میزان سفیدی سایت وجود ندارد، یک قانون مناسب این است که حداقل مقداری فضای سفید بین دو عنصر محتوا وجود داشته باشد.

همان‌طور که می‌بیند، طراحی سایت‌ها نسبت به سال‌های گذشته تغییرات زیادی پیدا کرده است. اگر می‌خواهید این تغییرات را به خوبی بدانید و طراحی سایت را به شکل مدرن انجام دهید، مدرسه دیزاین‌ویچ جایی است که آنچه می‌خواهید را پیدا می‌کنید. مدرسه دیزاین‌ویچ دوره‌های آموزش ux و آموزش وب‌فلو را برگزار می‌کند و در طی این دوره‌ها به شما می‌آموزد که چطور طراحی‌های خود را جدید، متمایز و مدرن کنید.

مدرسه دیزاین‌ویچ  برای هر کسی است که می‌خواهد مهارت‌های ورود به بازار کار را پیدا کند. شما می‌توانید با شرکت در مدرسه دیزاین‌ویچ مهارت‌های جدیدی کسب کرده یا مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.