معرفی لوازم خانگی برقی جدید

0

رپورتاژ

لوازم خانگی چیست :

لوازم خانگی وسایلی هستند که در داخل خانه و برای کارهای روزمره ای که در خانه انجام می شود کاربرد دارند و برای تسهیل آن مورد استفاده قرار می گیرند لوازم خانگی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • لوازم خانگی بزرگ :

لوازم خانگی بزرگ یا همان لوازم خانگی سفید وسایلی نظیر ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، یخچال ، فریزر ، اجاق گاز و کولر و … را شامل می شود که معمولاً اکثر آنها در هر خانه ای یافت می شود و جزء لوازم ضروری هر منزلی هستند.

  • لوازم خانگی کوچک :

لوازم خانگی کوچک لوازمی هستند که معمولاً برقی بوده و حمل و نقل آنها آسان است این لوازم معمولاً شامل آب میوه گیری ،خرد کن ،همزن برقی ، ظرف غذای برقی ، پلوپز، سرخ کن ، چای ساز و … می شود .

قیمت لوازم خانگی کوچک معمولاً نسبت به لوازم خانگی سفید پایین تر است و معمولا قسمتی از از این کالاها در هر خانه ای یافت می شود و هر روز نیز به تعداد این لوازم افزوده می شود و شاید در آینده قسمتی از این لوازم کلاً از لیست حذف شودند و یا تعداد زیادی از این کالاها به لیست اضافه شوند .

لوازم خانگی ضروری :

لوازم خانگی ضروری در هر خانه ای مشابه هم هستند و شامل کالاهایی برای پخت و پز و استراحت کردن در منزل هستند اما شیوه زندگی نیز بر روی ضروری یا غیر ضروری بودن لوازم موثر است ولی ما حالت کلی را در نظر میگیریم که در این حالت وسایلی مانند یخچال ،ماشین  لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و … هستند که به چند بخش کلی تقسیم می شوند.

لوازم خانگی ضروری مرتبط با درست کردن غذا ، پذیرایی از میهمانان و اعضای خانواده ، لوازم ضروری برای خواب مانند تخت خواب و لوازم ضروری مرتبط با استراحت کردم نظیر مبل و نهایتا لوازم ضروری در ارتباط با شست و شو در منزل

وسایل پرکاربرد الکتریکی :

وسایل برقی پرکاربرد در خانه وسایلی هستند که با انرژی برق کار میکنند و بدون حضور آنها در منزل با مشکل جدی رو به رو می شویم البته تعیین نوع وسایل برای هر خانه متفاوت و بستگی به راه و روش زندگی دارد برای مثال در تهیه یک آبگرمکن و پکیج برای یک خانه با خانه های دیگر متفاوت است و بسته به متراژ و میزان حضور در خانه و اقلیم منطقه و … متفاوت است گاهی فقط یک آبگرمکن برقی سرشیری فوری برای یک خانه کفاف می کند که هزینه پایین تری را هم به بودجه خانوده تحمیل می کند ولی گاهی باید آبگرمکن یا پکیجی با حداکثر توان برای خانه تهیه شود که مشورت با افراد صاحب نظر در این مورد می تواند کارساز باشد.

وسایل پرکاربرد غیر التریکی:

وسایل ضروری غیر الکتریکی نیز لیست بلند بالایی از لوازم را شامل می شود که تنوع های زیادی نیز دارند

  • وسایل ضروری غیر الکتریکی آشپزخانه:

وسایلی هستند که برای پخت و پز و سرو غذا در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند  برای مثال انواع بشقاب ، قابلمه ، چنگال ، تابه و …

  • لوازم خانگی ضروری غیر الکتریکی پذیرایی:

این لوازم مانند مبل ، فرش و … وسایل غیر برقی هستند که در خانه مورد استفاده قرار میگیرند و از ضروریات لوازم منزل هستند.

  • وسایل ضروری مورد نیاز اتاق کار :

وسایل ضروری این قسمت میتوانند برقی یا غیر برقی باشند اما به طور کلی نمی توان نسخه ای واحد را برای لوازم این بخش تجویز کرد چرا که به دلیل تفاوت مشاعل افراد عملاً وسایل مورد نیاز نیز کاملاً متفاوت با بقیه هستند مثلاً لوازم اتاق کار یک خیاط با لوازم اتاق کار یک مهندس و یا دکتر و معمار و … متفاوت است.

  • لوازم خانگی ضروری غیر الکتریکی استراحت:

این لوازم برای استراحت در خانه مورد نیاز هستند و معمولاً از تخت خواب و تشک و … تشکیل شده اند اما همیشه این وسایل در همین قالب نیست و گاهی مثلاً در خانواده های با فرزندان کوچک یک عروسک پشه مهمونی شاید مهمتر از سایر لوازم استراحت باشند! که بچه بدون آنها به خواب نرود اما قالب کلی همین تشک ، بالش ، ملحفه و تخت و … لوازم ضروری برای استراحت را تشکیل می دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.