هزینه انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران

0
رپورتاژ

ایمپلنت دیجیتال روشی جدید برای کاشت دائمی دندان است؛ در این روش، ایمپلنت دندان با استفاده از فناوری جدید، سریعتر و آسانتر از ایمپلنت معمولی انجام می شود.

اگر بدنبال بهترین متخصص ایمپلنت و بهترین روش جایگزینی دندان از دست رفته هستید با ما همراه باشید.

 

ایمپلنت دندان فارغ از دیجیتال و معمولی بودنش یکی از محبوب ترین روش ها برای کاشت دائمی به جای دندان از دست رفته است که در آن یک پیچ تیتانیومی به جای ریشه دندان نشسته و تاجی به شکل مینای دندان بر روی آن نصب می شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هزینه انجام ایمپلنت در تهران چقدر است؟ در ابتدا بیایید نگاهی بیندازیم به این روش کاشت دندان.

 

چرا ایمپلنت دیجیتال؟

گفتیم که برای انجام ایمپلنت، باید یک پیچ درون فک قرار بگیرد؛ عملیات حرفه ای و پر دقتی به نظر می رسد. وقتی که تکنولوژی هم به این فرایند اضافه شود، دقت کار صدچندان خواهد شد.

بنابراین روش دیجیتال نه تنها ریسک عمل و ناموفق شدن ایمپلنت را کاهش می دهد بلکه به دقیق تر انجام شدن فرایند قراردادن دندان مصنوعی کمک خواهد کرد.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

ایمپلنت دیجیتال و معمولی از لحاظ نوع کارکرد یکسان هستند؛ یعنی همان قطعه پیچ مانندی که در فک کارگذاشته می شود، در ایمپلنت دیجیتال نیز وجود دارد.

تفاوت اساسی در روشی است که برای مدل سازی استفاده می شود. در واقع یک ذهن مضاعف درکنار دندانپزشک قرار می گیرد، ذهنی ماشینی به نام کامپیوتر با پردازش های پیچیده اش.

چه چیزهایی در ایمپلنت دیجیتال مدل سازی می شود؟

اسکنی که از فک و دهان و فک بیمار تهیه شده، مکان دقیق دندان و استخوان های فک را مشخص می کند. این داده خام مورد پردازش قرار می گیرد و بر اساس آن مدل های سه بعدی نمایش داده می شود که به فیلم های ایمپلنت هم معروف هستند.

با اسکن فک و دهان بیمار و مدل سازی آن، مکان دقیق انجام عمل جراحی فک و دهان مشخص می شود. بنابراین با انجام این مدل سازی ضمن بالارفتن دقت در عمل جراحی، فقط یک مکان مشخص زیر تیغ می رود و در نتیجه زمان کمتری از دندان پزشک گرفته خواهد شد.

 

ابزار مورد نیاز برای خدمات دیجیتال ایمپلنت

پیش از انجام ایمپلنت دیجیتال باید وضعیت دندان و فک مشخص شود. دندان پزشک جهت انجام این کار از تکنولوژی‌های نوینی همچون دوربین های داخل دهانی استفاده می کند. دندانپزشک با بهره‌گیری از این دوربین‌ها وضعیت تمام دندانها را مورد بررسی قرار می دهد. این دوربین با انجام بزرگنمایی در دهان امکان مشاهده ساختار دهان و تحلیل اطلاعات آن را فراهم می کند.

این دوربین با ورود به دهان، شروع به فیلمبرداری و عکاسی کرده و امکان تشخیص تمامی مشکلات دندان اعم از: پوسیدگی، بیماری‌های لثه، ترک خوردگی یا شکستگی دندانها را فراهم می کند.پ

مزایای ایمپلنت دیجیتال

همانطور که اشاره شد، میزان موفقیت در ایمپلنت دیجیتال بسیار بالا است. همچنین طول عمر ایمپلنت دیجیتال بسیار بیشتر از ایمپلنت معمولی است.

به مدد مدل سازی های دقیق، مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی و کاشت ایمپلنت دیجیتال به نسبت نوع معمولی بسیار کم است و همین جراحی با دقت، خروجی خود را در دندان شما به صورت ظاهری بسیار مرتب و طبیعی تر از ایمپلنت معمولی نشان می دهد. دیگر مزایای این روش با مزیت های ایمپلنت معمولی مساوی است. هرچند که هزینه انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران شاید گران تمام شود، آن هم دقیقا به دلیل همین مزایا.

معایب کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال

هر روش درمانی ای به موازات نتایج مثبت، نکاتی منفی هم خواهد داشت. البته معایب ایمپلنت دیجیتال بسیار کمتر از آن است که جدی تلقی شود.

به جرات می توان تنها عیب ایمپلنت دیجیتال را هزینه کمی بالای انجام نسبت به ایمپلنت معمولی  دانست.

با این حال به دلیل مواردی از جمله استفاده از مواد درجه یک، مدل سازی و نیاز به سیستم های کامپیوتری پیشرفته، محدودیت مراکز ارئه دهنده خدمات دیجیتال ایمپلنت، هزینه تمام شده این جراحی دهان و دندان بالاتر خواهد بود.

هزینه ایمپلنت دیجیتالی چقدر است؟

چنانچه روش درمان ایمپلنت دیجیتال را برای دندانهای از دست رفته خود انتخاب کرده اید و قصد آگاهی از میزان هزینه های آن‌را دارید. باید بدانید که بهتر است این اطلاعات را از کلینیک مورد نظر خود سوال کنید. به این دلیل که هزینه ها نسبت به موقعیت مکانی آن کلینیک، تجهیزات مورد استفاده و تخصص دندان‌پزشک کاملا متغیر است. اما به طور کلی هزینه‌ی ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت‌های نوع دیگر چندان تفاوتی نمیکند.

دکتر علی صفار متخصص جراحی لثه و ایمپلنت های دندانی با رتبه برتر بورد تخصصی و مدرس دوره های ایمپلنت برای دندانپزشکان است. همچنین دارای فلوشیپ icoiو مستر پروتز و زیبایی از وین و مالمو می باشد.

 

تاکنون مقالات بسیاری از وی در حوزه درمان ایمپلنت در ژورنال های داخلی و بین المللی به چاپ رسیده است. به لحاظ عملی و تجربه دارای ۱۰ سابقه فعالیت در زمینه کاشت ایمپلنت دندانی است. داشتن تجربه، دانش فنی و عملی بالا باعث شده است تا موفق به تاسیس کلینیک تخصصی برای ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی شود. در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، استفاده از متریال مرغوب و معتبر، کادر حرفه ای و باتجربه از مزایای این کلینیک است. .

 

اگر کاندیدای کاشت ایمپلنت دندان هستید برای هماهنگی وقت مشاوره و اطلاع از هزینه های درمان ایمپلنت می توانید با شماره های کلینیک دکتر علی صفار تماس حاصل فرمایید.

 

آدرس وب سایت : https://drsaffar.com/

 

تلفن پذیرش :۰۲۱۲۲۱۷۹۶۹۴

 

همراه : ۰۹۱۲۹۴۲۸۶۶۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.