برنامه اسکن سه بعدی Epic Games RealityScan اکنون در فروشگاه App برای iPhone و iPad به رایگان در دسترس است

0

اوایل سال جاری،  اپیک گیمز اپلیکیشن جدیدی به نام RealityScan را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد اشیاء را اسکن کرده و با استفاده از دوربین آیفون و آی‌پد آن‌ها را به مدل‌های سه بعدی با کیفیت بالا تبدیل کنند.  پس از ماه‌ها آزمایش بتا، RealityScan اکنون در فروشگاه App iOS برای همه در دسترس است.

RealityScan از دوربین آی‌فون و آی‌پد برای ایجاد اشیاء سه بعدی استفاده می‌کند

این برنامه با فناوری‌های Capturing Reality ساخته شده ، یک شرکت متخصص در راه‌حل‌های فتوگرامتری که توسط Epic Games در سال ۲۰۲۱ خریداری شد.

اکنون با RealityScan، Epic می‌خواهد این امکان را برای همه فراهم کند که بدون نیاز به ابزار‌های پیشرفته و پیشرفته، مدل‌های سه بعدی از اشیاء دنیای واقعی ایجاد کنند.

با RealityScan، هر کسی می‌تواند مدل‌های سه بعدی را تنها در چند دقیقه با انجام چند مرحله ساده ایجاد کند.  تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که با استفاده از تلفن یا تبلت خود از شیء عکس بگیرند و سپس برنامه بقیه کار‌ها را انجام می‌دهد تا از طریق پردازش ابری، تصاویر را به یک مدل سه بعدی تبدیل کند.

RealityCapture یک نرم‌افزار فتوگرامتری پیشرفته است که قادر به بازسازی اشیا و صحنه‌ها با هر اندازه‌ای از تصاویر یا اسکن لیزری است و اسکن‌های سه بعدی را با دقت بی‌نظیر و کیفیت مش با سرعتی چند برابر بیشتر از نرم‌افزار‌های رقیب ارائه می‌دهد.  ثبت واقعیات فیزیکی برای تجربیات دیجیتال به طور سنتی پیچیده، فنی و کار فشرده بوده، اما اکنون به سادگی باز کردن قفل گوشی هوشمند شماست.

البته، کار‌هایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که اسکن با کیفیت خوب گرفته شده است.  این‌ها شامل داشتن حداقل ۲۰ عکس از سوژه در زوایای مختلف در شرایط نوری خوب و پس زمینه تمیز است.

هنگامی که ضبط کامل شد، شی ۳ بعدی را می‌توان اسکپورت و در Sketchfab که یک پلت رم محبوب برای انتشار و کشف محتوای ۳D، AR، و VR است، آپلود کرد.  این مدل‌ها را می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، مانند تبدیل آن‌ها به اشیاء واقعیت افزوده یا اضافه کردن آن‌ها به بازی‌ها با موتور Unreal Engine.

RealityScan اکنون به صورت رایگان در اپ استور در دسترس است.  با هر آی‌فون یا آی‌پد دارای iOS 16.0 یا بالاتر کار می‌کند.  به گفته اپیک گیمز، نسخه اندروید RealityScan نیز در دست ساخت است.  با این حال، هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه اپلیکیشن اندروید برای کاربران وجود ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.