اکنون شما می‌توانید اسکن سه‌بعدی ۱۸ هزار مجسمه و اثر معروف تاریخی را دانلود و چاپ سه بعدی کنید

یک نسخه از مجسمه‌های معروف دنیا در خانه داشته باشید

0

موزه‌های بزرگ جهان مانند موزه لوور فرانسه یا موزه هنر متروپولیتن نیویورک، مجسمه‌های مشهور و تاریخی را در معرض نمایش عموم مردم قرار می‌دهند.

مجسمه‌هایی که از سنگ مرمر باستانی یا برنزهای مدرن ساخته شده و در تالارهایی طاقدار و فاخر برای بازدید مردم و تحسین‌شان قرار گرفتند.

اما تحولات دنیای دیجیتال طی یک دهه گذشته کار کرده تا شما این مجسمه‌های معروف را در خانه خودتان داشته باشید. کافی است یک چاپگر سه بعدی داشته باشید تا بتوانید بیش از ۱۸ هزار اثر تاریخی و مجسمه معروف جهانی از سراسر جهان را بازسازی کنید. مجموعه Scan the World و پلتفرم چاپ سه بعدی My Mini Factory این امکان را برای شما فراهم کردند.

Scan the World یک مجموعه منبع باز از اسکن‌های کارهای هنری تاریخی واقعی و معروف سراسر جهان است. این اسکن‌ها قابل دانلود هستند و می‌توانند توسط چاپگرهای سه‌بعدی چاپ شده و یک مدل کوچک از مجسمه واقعی را به شما هدیه دهند. این پروژه هم از طرف دوستداران هنر و تاریخ و هم از طرف جامعه چاپگرهای سه بعدی مورد تشویق و حمایت قرار می‌گیرد.

پروژه Scan the World برای دستیابی به اسکن مجموعه اثرها و مجسمه‌های موزه‌های سراسر جهان با بخش Arts & Culture گوگل همکاری کرده است. برای برخی از آثار که به صورت عمومی نمایش داده می‌شوند یا دستیابی به آن‌ها دشوار است؛ از پهپادها برای اسکن سه بعدی آن‌ها استفاده شده است.

در میان هزاران اسکنی که انجام شده است؛ آثار باستانی بسیار ارزشمندی هم قرار دارد. مانند یک فلاسک ماهی مصری، سنگ‌های یادبود و کتیبه‌هایی باستانی، مجسمه نیم تنه نفرتیتی، همسر فرعون و مجسمه‌هایی از روم باستان!

همین‌طور، می‌توانید در میان این اسکن‌ها، آثار جدید مدرنی براساس خلاقیت‌های انتزاعی هنرمندان پیدا کنید. مثلا، می‌توانید آثار میکل‌آنژ، اندیشه‌گیر آگوست رودن و گرگ کاپیتول ایتالیایی (ماده گرگی در حال شیر دادن به دو برادر دو قلو که نماد شهر رم است) را دانلود و چاپ کنید.

شما می‌توانید در این اسکن‌ها براساس هنرمند، عنوان اثر هنری، سطح محبوبیت و فیلدهای دیگر جست‌وجو کرده و به آثار مورد علاقه خود برسید. همین‌طور، در پروژه Scan the World امکان بازدید مجازی از شهرهای پاریس و وین وجود دارد که می‌تواند عطش گردشگری و سفر شما را سیراب کند.

در حالی‌که چاپگرهای سه‌بعدی در بسیاری از زمینه‌ها از جمله پزشکی با پیشرفت‌های چشم‌گیری روبرو بودند و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای برخی از چالش‌های بزرگ بشری ارائه دادند؛ اکنون با وجود پروژه Scan the World این فناوری می‌تواند یک تجربه هنری تعاملی برای مخاطبان فراهم کند.

مجسمه‌های سه بعدی ساخته از برخی آثار معروف دنیا را با هم مشاهده می‌کنیم:

نوشته‌های پیشنهادی

منبع mymodernmet
آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.