اسکوتر الکترونیکی الهام گرفته از مک لارن F1 سریعتر از یک ابزار جیبی جمع می‌شود

0

نام مک لارن مترادف با وسایل نقلیه‌ای از انواع سوپر و هایپر است. اما این خودروسازی به زودی ممکن است شهرتی بخ خاطر وسایل “میکرو” هم پیدا کند.

این هفته، نام تجاری Micro-mobility Lavoie رونمایی شد. این شرکت به دنبال تزریق استعداد‌ها و دانش جدی F1 برای ایجاد ابزارهای نوینی برای تحرک شخصی است. اسکوتر الکترونیکی سری ۱ آن یک مکانیسم Flowfold دارد که در اسکوترهای بزرگ استفاده می‌شود و به این ترتیب می‌توان آن  را با یک حرکت سریع حمع کرد و قابل حملش کرد.

در اسکوتر‌های ایستاده معمول شما می‌توانید آن را یک بار تا کنید. اما لاووی Lavoie این سبک ساده تاشو را به تاش دن چند تایی که از سیستم تعلیق خودرو‌های مسابقه الهام گرفته، تبدیل کرده است. به این ترتیب اسکوتر بیشتر جمع می‌شود و قابل حمل‌تر می‌شود. سپس مالک می‌تواند اسکوتر ۱۶.۵ کیلوگرمی با فریم منیزیمی را هر کجا که نیاز دارد حمل کند.

به نظر می‌رسد طراحی جدید بسیار مفیدی برای اسکوتر سوارانی با عجله باشد، چون می‌شود آن را به سرعت تا کرد و حمل کرد تا به ترن مترو رسید.

سری ۱ می‌تواند تا ۵۰ کیلومتر با هر بار شارژ را با کمک سیستم ترمز KERS حرکت کند و در کمتر از دو ساعت شارژ می‌شود.

اسکوتر با یک آرایه نور عقب و قاب پایین و زمین بجانبی دارد و اسکوتر و سوار را برای سایر کاربران جاده قابل مشاهده نگه می‌دارد. در جلو، یک چراغ جلوی مثلثی  جاده پیش رو را روشن می‌کند. چراغ‌های نشانگر از روی دسته کنترل می‌شوند و یک صفحه نمایش اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که شامل ناوبری گام به گام است.

تیم Lavoie توسط نیک فرای، رئیس مک لارن گردآوری شده و مدیر عامل آن می‌گوی: ” ما می‌خواستیم وسیله نقلیه‌ای بسازیم که قابل اعتماد، بدون نقص، کارآمد، قدرتمند، شیک، پر از تکنولوژی روز باشد ما می‌دانستیم که می‌توانیم با ترکیب تخصص و تجربه خود با شرکتی که در بالاترین سطح در زمینه‌های خودرو، موتوراسپرت و الکترونیک فعالیت می‌کند، این کار را انجام دهیم. »

منبع: McLaren Applied

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.