برندگان مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۲۲

0

از ماهی قزل آلا که با مشت به صورت خرس می‌زند تا پنگوئنی که به نظر می‌رسد سر ندارد، جایزه عکاسی حیات وحش کمدی امسال برندگان خود را اعلام کرده.

این سازمان هزاران عکس ارسالی را برای هر یک از دسته‌های عکس خود ارسال می‌کند: موجودات زمینی، موجودات پرنده، موجودات دریازی، جایزه نوجوانان برای عکاسان ۱۸ سال یا کمتر، جایزه نمونه کار اینترنتی و جایزه برگزیده مردم.

جنیفر هدلی، عکاس اهل تگزاس، برای عکسی که در ژانویه ۲۰۲۱ از یک توله شیر ۳ ماهه در حال غلتیدن از درختی در منطقه سرنگتی تانزانیا گرفته بود، برنده جایزه اصلی شد. (عکس بالا)

هدلی یک جایزه دست‌ساز از یک کارگاه هنریدر دارالسلام، تانزانیا ، دو کیف عکاسی و هزینه سفر یک هفته‌ای در کنیا دریافت خواهد کرد.

او امیدوار است که در آنجا مهاجرت بزرگ حیوانات را به تصویر بکشد، زمانی که میلیون ها گورخر، حیوان وحشی و غزال در طول فصل خشک در سرنگتی در جستجوی علف تازه و آب پرسه می زنند.

هدلی به تازگی شروع به پیگیری تمام وقت عکاسی کرده بود. او شغل شرکتی خود را در سال ۲۰۲۱ ترک کرد تا عکاسی از حیات وحش را دنبال کند. او آن را جهش ایمان نامید! (تصور کنید در ایران کسی چنین ریسکی کند!)

” کمی ترسناک بود، زیرا من شغل خوبی داشتم، با دستمزد خوب، و این کاری است که من در تمام دوران حرفه‌ای خود انجام داده بودم.  برای انجام این جهش و رفتن به دنیای ناشناخته‌ها و امتحان کردن چیزی کاملا متفاوت،  این کار را نکردم. می‌خواستم بدانم که آیا واقعاً می‌توانم در سطح حرفه‌ای کار کنم یا نه، اعصاب خردکن بود.» او گفت. “اما من فقط فکر کردم، اگر الان این کار را نکنم، چه زمانی بکنم؟”

جان چنی، یک تاجر و عکاس با سن بیش از ۵۰ سال، یکی از ۱۰ برنده بود. عکس جان چانی از ماهی قزل آلا که در حال مشت زدن به صورت خرس در آبشار بروکس آلاسکا را می‌بینید.

از اواخر ژوئن تا سپتامبر، ماهی قزل آلا بالغ سفری دشوار را از اقیانوس به بسترهای شنی تخم ریزی انجام می دهد. این ماهی هر دو تا سه سال یکبار تخم ریزی کند. سرویس پارک ملی تخمین می زند که سالانه ۲۰۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ ماهی قزل آلا با موفقیت از آبشارها می‌پرند.

در همین زمان خرس ها  در بالا و پایین آبشار بروکس آماده هستند تا از ماهی قزل آلا در حال فرو افتادن تغذیه کنند.

عکس ژان ژاک آلکالای از یک اسب آبی که در کنار حواصیل خمیازه می کشد.

عکس Arturo Telle Thiemann از یک زوج ماشه ماهی که به دوربین نگاه می کنند. این عکس برنده جایزه موجودات زیر دریا شد.

عکس جنیفر هدلی از دو پنگوئن در جزایر فالکلند.

عکس آرشدیپ سینگ از یک جغد در لوله در بیکانر هند. این عکس برنده جایزه جوانان شد.

عکس مایکل ایستول از دو والابی در حال بازی در ساحل کیپ هیلزبورو استرالیا. والابیها کانگوروهای کوچکی هستند از گونه درازپایان (Macropodidae) که در استرالیا، زلاند نو و گینه نو زندگی می‌کنند. آنها دارای انواع گوناگونی هستند اما بیشتر به اندازه خرگوش هستند.

عکس میروسلاو سرب از یک راکون که ظاهراً از Srb تشکر  برای تغذیه او با میگو در ساحل فلوریدا تشکر می‌کند.

عکس فدریکا وینچی از دو میمون در نزدیکی معبد کامبوج.

عکس Jagdeep Rajput از یک ساروس هندی که از پشت به یک گاو نر آبی حمله می کند.

عکس امانوئل دو لین سان از دو میرکات در ذخیره‌گاه بازی Kalahari Trails در آفریقای جنوبی.

عکس رایان سیمز از یک جوجه اردک که در تالاب های Juanita در ایالت واشنگتن روی یک کنده پوشیده از لاک پشت دست و پا می زند.

عکس الکس پانسیر از یک سنجاب قرمز در حال پریدن در طوفان باران.

عکس مارک شوکن از دو جغد شرقی که در یک سوراخ لانه در فلوریدا فشرده شده اند.

عکس مارتین گریس از دو پنگوئن پادشاه در نقطه داوطلب در جزایر فالکلند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.