فیلم شوالیه تاریکی (۲۰۰۸) – داستان و معرفی – The Dark Knight (2008)

0

پس از دستگیر شدن، جوکر (هیت لجر) به بتمن (کریستین بیل) می‌گوید که هاروی دنت و ریچل داوز (مگی جیلنهال) را در مکان‌های جداگانه‌ای دارد که به بشکه‌های پر از بنزین زنجیر شده‌اند. بتمن فقط می‌تواند یکی از آن‌ها را نجات دهد. بتمن برای نجات ریچل می‌رود و گوردون برای نجات هاروی می‌رود، اما آدرس‌هایی که جوکر به آن‌ها داده است برعکس می‌شوند. بنابراین بتمن هاروی را نجات می‌دهد اما ریچل در انفجار کشته می‌شود. سمت چپ صورت هاروی به شدت سوخته است. جوکر فرار می‌کند. هاروی (اکنون «دو چهره») شروع به دیوانه شدن می‌کند و از همه کسانی که با نقشه جوکر و مرگ ریچل ارتباطی داشتند انتقام می‌گیرد.

بتمن از فناوری سونار تلفن همراه فاکس استفاده می‌کند تا تمام تلفن‌های همراه گاتهام را به هم متصل کند تا مکان جوکر را پیدا کند. او در نهایت او را می‌یابد و دوباره اسیر می‌کند. در همین حین، هاروی خانواده گوردون را ربوده و به محلی که ریچل در آن مرده برده است. او گوردون را سرزنش می‌کند زیرا برخی از افسران او (که راشل و هاروی را هنگام ربوده شدن اسکورت می‌کردند) با جوکر کار می‌کردند. بتمن از راه می‌رسد و خانواده گوردون را نجات می‌دهد و در این روند باعث می‌شود هاروی به قتل برسد.

بتمن به گوردون می‌گوید که گاتهام نیازی ندارد بداند که قهرمان آن‌ها، وکیل هاروی دنت، تبدیل به این هیولا شده است و تنها راه برای گرامیداشت یاد او این است که بگوییم بتمن قتل‌هایی را انجام داده است که دو چهره انجام داده است و بتمن را به یک جنایتکار تحت تعقیب تبدیل کرده است. با گوردون به عنوان کمیسر و رئیس واحد جنایات بزرگ، بتمن توصیه می‌کند که شهر برای محافظت به نیروی پلیس خود نگاه کند، بنابراین Batsignal نابود می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.