۵ کتاب راهنما برای داشتن زندگی بهتر!

0
رپورتاژ

کتاب‌های تغییردهندۀ زندگی، بدیهی‌ترین مطالب را به ساده‌ترین شکل بیان می‌کنند.

آیا تا امروز کتابی خوانده‌اید که زندگی‌تان را به‌طور کلی تغییر دهد؟ گاهی کلید تغییر در پیش چشمان ما است اما آن را نمی‌بینیم. کتاب‌‌ها ما را وادار می‌کنند به مطالبی فکر کنیم که همیشه نادیده‌شان گرفته‌ایم و در کمال تعجب می‌بینیم مسائلی که پیش‌تر غیرقابل حل بودند یکی‌یکی حل می‌شوند.

در ادامه چند کتاب به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند. برای خرید کتاب با تخفیف و هدیه به ۳۰بوک سر بزنید.

زندگی خوب اثر مارک ورنون از نشر نو

همۀ ما خواهان خوشبختی هستیم اما معمولاً نمی‌دانیم برای رسیدن به خوشبختی چه باید بکنیم.

 

مارک ورنون استاد فلسفه و اخلاق و مدرس آکادمی آیدلر لندن، کتاب زندگی خوب (۳۰ گام فلسفی برای کمال بخشیدن به هنر زیستن) را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد.

مارک ورنون در کتاب زندگی خوب با جمع‌آوری و معرفی خرد بزرگ‌ترین ذهن‌های تاریخ و مهم‌تر از همه، عملی‌کردن تفکر آن‌ها، به شما نشان می‌دهد چطور می‌توانید مشکلات زندگی‌ را حل کنید تا به خوشبختی برسید. این کتاب پر از مثال‌های جالب و سرگرم‌کننده است که البته نویسنده آن‌ها را به نوعی به فلسفه مرتبط کرده است. با این کتاب می‌توانید راز خوشبختی و خوب زیستن را کشف کنید.

ساختن اثر تونی فیدل از نشر میلکان

رسیدن به موفقیت در کسب‌وکار یا در مسیر شغلی گاهی می‌تواند بسیار دشوار باشد و البته به عوامل مختلف زیادی بستگی دارد. ممکن است مشکلات و موانع‌ زیادی بر سر راه شما قرار بگیرد. یکی از راه‌های ادارۀ یک کسب‌وکار پر رونق این است که هر صاحب کسب‌وکاری باید تعریف منحصر به فردی از موفقیت برای خود داشته باشد و البته به آن پایبند باشد.

 

برای بسیاری موفقیت به معنای سودکردن است. با این‌که سود کوتاه‌مدت بسیار هیجان‌انگیز است اما رشد بلند‌مدت باید یکی از اهداف اصلی یک کسب‌وکار باشد. بسیاری موفقیت را در دوام و توانایی ادارۀ کسب‌وکار می‌بینند و برخی از صاحبان کسب‌وکارها موفقیت خود را بر پیشرفت به سمت یک رؤیا یا هدف متمرکز می‌کنند.

رویا یا هدف شما هر چه باشد، نیاز به یک راهنما دارید. ساختن اثر تونی فیدل یکی از کتاب‌های خودیاری و راهنمای ساختن مسیر شغلی است. با کمک این کتاب می‌توانید از صفر تا صد رازهای کسب‌وکار را از تونی فیدل، غول مدیریتی آمریکایی بیاموزید. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را بسازید، تیمی را مدیریت کنید، کسب وکاری به راه بیندازید یا محصولی پرفروش روانۀ بازار کنید، کتاب ساختن نکات بی‌نظیری دربارۀ مدیریت به شما می‌آموزد و انواع و اقسام اشتباهات و غلط‌های مدیریتی را به شما گوشزد می‌کند.

سفر اثر جیمز نوربری از نشر میلکان

سفر (پاندای بزرگ و اژدهای کوچک) کتابی مصور از جیمز نوربری نویسنده و هنرمند بریتانیایی است که با الهام از فلسفه و معنویت بودایی نوشته شده و نویسنده در آن ماجراهای پاندای بزرگ و اژدهای کوچک را خلق کرده است. او در این کتاب داستان یک پاندا و اژدهایی کوچک را روایت می‌کند که با هم به سفری در فصول سال می‌روند. آن‌ها نیز مانند بسیاری از ما گم شده‌اند. اما با این‌که گم شده‌اند سعی دارند از مناظر زیبا لذت ببرند و معتقدند اگر راه را گم نمی‌کردند هیچ‌گاه با چنین مناظر زیبایی روبه‌رو نمی‌شدند.

 

با مکالمه‌های جذاب و نقاشی‌های زیبای این مجموعه، می‌توانید با افکار، احساسات، سختی‌‌ها و شادی‌هایی آشنا شوید که همۀ انسان‌ها را به هم مرتبط کرده است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چطور در لحظۀ حال زندگی کنید، به خود اطمینان کنید، در آرامش باشید و با قدرت بر موانع زندگی غلبه کنید.

جیمز امیدوار است با این داستان و تصاویر جالب و بامزۀ کتاب کمی در مسیر زندگی‌تان مکث کنید، از سکون لذت ببرید و به زندگی به شیوه‌ای جدید و مثبت نگاه کنید.

انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل از نشر سنگ

ویکتور فرانکل روان‌پزشک و عصب‌شناسی است که اولین بار لوگوتراپی را به جهان عرضه کرد. انسان در جستجوی معنا خاطرات این روان‌پزشک است که در سال ۱۹۴۶ منتشر شد. ویکتور فرانکل که در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها در طول جنگ جهانی دوم اسیر شده بود، با استفاده از تجربیاتش در کتاب انسان در جستجوی معنا به مخاطبین درس‌هایی برای بقا می‌دهد. این کتاب‌ نسل‌های پی در پی مخاطبین را مجذوب خود کرده است.

بین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ فرانکل در چهار اردوگاه مختلف از جمله آشوویتس اسیر بود، در حالی‌که والدین، برادر و همسر باردارش در اسارت نازی‌ها کشته شدند و فرانکل دیگر هرگز آن‌ها را ندید اما با یاد و خاطره‌شان زندگی کرد. بسیاری از اسرا در بدو ورود به اردوگاه به اتاق‌های گاز فرستاده می‌شدند تا کشته شوند و بعد اجسادشان سوزانده می‌شد. برخی دیگر که سالم و قوی بودند برای کار اجباری به‌خدمت گرفته می‌شدند. بسیاری از زندانیان پس از مدتی از بیماری و ناتوانی می‌مردند اما برخی دیگر را هم ناامیدی و یأس می‌کشت. فرانکل در رفتار زندانیان و خودش دقیق می‌شد تا بتواند راز مرگ یا پایداری زندانیان را دریابد. مشاهدات او باعث شد از خودش بپرسد چه چیزی باعث می‌‌شود که انسان در شرایط سخت و طاقت‌فرسا و زیر انبوه رنج و درد تاب بیاورد و زنده بماند؟ معنای این زندگی چیست؟

فرانکل بر اساس تجربیاتش و تجربیات دیگران استدلال می‌کند که ما نمی‌توانیم از رنج اجتناب کنیم اما می‌توانیم انتخاب کنیم که چگونه با آن کنار بیاییم، در‌ آن معنایی برای زندگی پیدا کنیم و با هدفی جدید به جلو برویم. فرانکل می‌گوید اگر در رنجی که می‌کشیم معنایی بیابیم آن‌گاه راحت‌تر می‌توانیم آن رنج را تحمل کنیم. اگر زندگی ما دارای هدفی باشد پس رنج و مرگ هم دارای معنایی است.

نظریۀ دکتر فرانکل به نام لوگوتراپی بر همین اصل بنا شده است. همان‌طور که نیچه می‌گفت «اگر چرایی برای زندگی‌کردن داشته باشید، هر چگونه‌ای را تحمل خواهید کرد» فرانکل معتقد است که اگر هدفی در زندگی داشته باشید راهی برای تحمل دردها و رنج‌ها خواهید یافت. او عقیده دارد که هدف اصلی و اساسی زندگی انسان نه کسب لذت که کشف و پیگیری معنای زندگی و رویارویی با رنج‌ها و تحمل آن‌ها و یافتن معنایی در آن‌ها است.

این کتاب بر روی اندیشه و سبک زندگی هزاران نفر تأثیرات مثبتی گذاشته و به بسیاری کمک کرده است تا در زندگی و دردهای خود معنا و مفهومی بیابند. فرانکل در بخش اول کتاب به مرور خاطرات خودش از اردوگاه مرگ حزب نازی می‌پردازد و در بخش دوم نظریۀ لوگوتراپی را شرح می‌دهد.

 گندزدایی از مغز اثر فیث جی هارپر از نشر پارسه

امروزه زندگی تحت تأثیر تکنولوژی و رسانه‌های اجتماعی بسیار سخت شده است. ما هر روزه با حجم زیادی از اطلاعات و پیام‌های مختلف مواجه می‌شویم که فیث جی هارپر معتقد است دخل مغز ما را در می‌آورند و به ما آسیب روانی وارد می‌کنند و باعث تحلیل رفتن الگوهای فکری و رفتاری می‌شوند.

فیث جی هارپر مشاور حرفه‌ای، متخصص هیپنوتیزم درمانی بالینی و همچنین متخصص تغذیه است. او کتاب‌های زیادی در رابطه با استرس، اضطراب و افسردگی نوشته است و کتاب گندزدایی از مغز را هم در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد. هارپر معتقد است که مغز تمام تلاشش را می‌کند که در این دنیای پرهیاهو کم نیاورد اما ممکن است که این تلاش کافی نباشد و در نتیجه ما دچار افسردگی شویم یا به استعمال مواد مخدر رو بیاوریم. ممکن است در بدترین لحظات زمانی که به مغزمان به شدت نیاز داریم، نتوانیم درست فکر کنیم و تصمیم بگیریم.

دکتر فیث با شوخ‌طبعی، صبر و حوصله و علم به مخاطب توضیح می‌دهد که دقیقاً در جمجمه‌اش چه می‌گذرد و به شما یاد می‌دهد که چطور دوباره مغزتان را برنامه‌ریزی کند و بتوانید زندگی معمول روزمره‌تان را پیش ببرید و همچنین با راهنمایی‌های دکتر فیث می‌توانید از پس آسیب‌های روانی به ویژه اختلال استرس پس از سانحه بر بیایید.

در این مقاله سعی کردیم بعضی از کتاب‌هایی را که می‌توانند تاثیر مثبتی بر زندگی شما داشته باشند معرفی کنیم. همۀ این کتاب‌ها را می‌توانید با تخفیف ویژه از سایت فروشگاه اینترنتی کتاب سی‌بوک تهیه کنید.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.