چه کسی صفحه گرامافون را اختراع کرد؟

0

به رغم انقلاب مستمر رسانه‌ای، هنوز نام صفحه گرامافون که ۱۳۰ سال از عمرش می گذرد، از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

صفحه گرامافون نخستین وسیله‌ای بود که می توانست در دسترس همگان باشد و ابتدا در آلمان و بعد در آمریکا بسیار رواج یافت و امیل برلینر، مخترع آلمانی آن را به شهرت و پول فراوانی رساند. برلینر اما همواره سعی می‌کرد که اختراع جدیدی را به ثبت رساند و به افزایش درآمدش فکر نمی‌کرد.

امیل برلینر در بیستم ماه مه سال ۱۸۵۱ در شهر هانوفر آلمان به دنیا آمد و صفحه گرامافون یکی از مهم‌ترین اختراعات او بود. او شرکت “گرامافون برلینر” را در سال ۱۸۹۵ تأسیس کرد و در ادامه آن در سال ۱۸۹۷ “گرامافون کمپانی” را در لندن و در سال ۱۸۹۸ “دویچه گرامافون” را در شهر هانوفر آلمان راه‌اندازی کرد.

برلینر ۱۸ ساله بود که به آمریکا مهاجرت کرد. او روزها کار می کرد و شب‌ها به تحصیل فیزیک می‌پرداخت. برلینر در سال ۱۸۸۷ اختراع خود را در عرصه صفحه گرامافون به ثبت رساند. اختراعی که بر اساس تجربیات توماس ادیسون ساخته شده بود.

برلینر در زندگی‌اش در مجموع ۹ اختراع به ثبت رساند. او در سال‌های پایان زندگی می‌کوشید بالگردی بسازد، اما در سوم اوت سال ۱۹۲۹ درگذشت و موفق نشد تحقیقات خود را برای ساخت بالگرد با موفقیت به پایان رساند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.