روانشناس چه کمکی به ما می کند؟

0
رپورتاژ

مشاور روانشناس چه کمکی به ما می کند؟

از متداول ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد تداعی گردد این است که مشاور روانشناس کیست؟ روانشناس چه کمکی به ما می کند و چگونه به ما در حل مشکلات کمک می کند؟

در ادامه قصد داریم به این سوالات به خوبی پاسخ دهیم.

مشاور روانشناس کیست؟

روانشناس، فردی است که بر اساس اصول روانشناسی به صورت کاملا تخصصی به مراجعین کمک می کند تا به هنگام بروز هرگونه مشکل نیز به خوبی به حل آن بپردازند.روانشناس به افراد کمک می کند تا پس از درک احساسات، عواطف و نیازهایشان چه نوع رفتارهایی داشته باشند که به سلامت روان و روحشان کمک کرده و سبب آسیب رسی روحی و حتی جسمی به اشخاص نگردند.

نکته ای که حائز اهمیت است این می باشد که قرار نیست همیشه مشکل بزرگی وجود داشته باشد که به روانشناس مراجعه نمود بلکه رزرو وقت روانشناس(آنلاین، تلفنی، حضوری تهران) می تواند تنها به سب درد و دل کردن، راهنمایی خواستن و..باشد بنابراین بهتر است روانشناس را تنها درمانگر مشکلات، احساسات و روان افراد ندانیم..بلکه ایشان می تواند به عنوان راهنمایی که به صورت تخصصی بر مسئله ای آگاهی دارد در زندگی افراد نقش موثری داشته باشد.

منظور از درمان مشکلات روانی توسط روانشناس چیست؟

خوب است به طور کاملا ساده بیان کنیم زمانی که افراد رفتارهایی انجام می دهند که در ناخودآگاه شان بوده یعنی دست خودشان نیست و این رفتارها زندگی ایشان و اطرافیانشان را مختل می سازد اختلالات روانی نامیده می گردند که روانشناس به افرادی که هر یک از اختلالات روانشناختی را داشته باشند نیز کمک می کند با بهره گیری از راهکارهای موثر درمانی نیز به مرور کیفیت زندگی خود را با کنترل و کاهش و درمان اختلال بهبود بخشیده و ارتقاء دهند.

این اختلالات فرضا می تواند افسردگی، وسواس، شک و تردید به همسر و اطرافیان و..باشد.

روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 • یک روانشناس خوب با مراجعین خود همدلی می کند.
 • احساسات مراجعین را درک می کند و به آن ها اجازه می دهد در اتاق درمان هیجانات خود را به خوبی ابراز نمایند فرضا گریه، ناراحتی و..
 • روانشناس هرگز مراجع خود را قضاوت نمی کند.
 • یک روانشناس خوب اصول رازداری را رعایت می کند مگر در شرایط خاص فرضا در خطر بودن جان افراد و..
 • روانشناس به مراجع اجازه حرف زدن می دهد و به تنهایی کنترل اتاق درمان را به دست نمی گیرد.
 • روانشناس خوب کسی است که به مراجع خود در صادقانه حرف زدن اعتماد می کند زیرا هر چه مراجع حقیقت را بگوید بهتر می تواند به وی کمک کند.

پاسخ به این سوال که روانشناس چه کمکی به ما می کند؟ وابسته به این است که ما خودمان در اتاق درمان اصل حقیقت را به روانشناس بیان داریم تا ایشان با توجه به شرایط به ما در بهبود مسئله کمک کند لذا در صورتی که افراد مشکلات خود را به طور کامل بیان نکنند روانشناس نمی تواند به خوبی به آن ها کمک کرده و مشکل را از ریشه حل کند..

 • روانشناس حرفه ای می تواند مشکل را از ریشه حل کند.
 • روانشناس نیز هرگز عقاید و طرز فکر خود را به مراجع تحمیل نمی کند.
 • و..

 

روانشناس چطور می تواند به ما کمک کند؟

مسلما در زندگی چندین بار شده که به دلیل سرماخوردگی و..افراد زیادی به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا هر چه سریع تر بهبود یابند و به کارهایشان برسند..ولی این اصل عموما بین اغلب افراد فراموش شده است که زمانی که حال روح خوب نباشد جسم و بدن هم در وضعیت مناسبی قرار نمی گیرد..بنابراین نیاز است افراد به هنگام بروز مشکلات و ناراحتی های روانی که سبب درگیری ذهنی در ایشان می شوند به روانشناس متخصص مراجعه نمایند.

 • روانشناس به افراد کمک می کند مشکل موجود را با آگاهی پذیرفته و سپس فرد با کمک روانشناس بتواند به حل مشکل بپردازد.
 • روانشناس به علت یابی بروز مشکل یا احساسات افراد می پردازد تا دریابد دقیقا چه مسئله ای سبب گشته فرد دچار ناراحتی روانی گردد. فرضا آیا این مشکل ناشی از تجربیات تلخ دوران کودکی وی است که بر رفتار و احوالات ایشان در حال حاضر تاثیر گذار بوده یا مسئله ای بیرونی سبب این مسئله گشته است..!
 • روانشناس پس از علت یابی مشکل به مراجع کمک می کند با تمرین ها و راهکارهایی در طی زمان مسئله را حل یا در برخی مواقع کنترل کند.

روانشناس هرگز به مراجعین نمی گوید چه تصمیمی اتخاذ کنند یا چگونه رفتار کنند بلکه به ایشان کمک می کند بهترین و مناسب ترین تصمیم را با توجه به موقعیت موجود گرفته و بر اساس آن عمل کنند..

با کمک راهنمایی های تخصصی روانشناس افراد می آموزند در موقعیت های مختلف چگونه برخورد کرده و چطور هیجانات خود را بدون آسیب رسی به خود و دیگران ابراز نمایند.

اهمیت سلامت روان در زندگی

بسیار مهم است افراد علاوه بر اینکه جسم سالمی داشته باشند بتوانند از لحاظ روحی روانی هم اذیت نشده و زندگی شان مختل نگردد.

برخی افراد به طور ژنتیکی دچار اختلالات روانی فرضا اختلال وسواس هستند و برخی خیر..لذا هر دو این افراد نیاز به درمان دارند اما با روش های مختلف..لذا هر دو چه به سبب عامل بیرونی چه ژنتیکی به علت این اختلال دچار ناراحتی های روانی شده و زندگی شان تحت تاثیر این اختلال قرار می گیرد..

بنابراین نیاز است جهت بهبود سلامت روان هر دلیلی که سبب ناراحتی های روانی در ما می گردد را با روانشناس متخصص در آن زمینه مطرح نماییم.

روانشناس به افراد کمک می کند به مرور زمان این اختلالات در صورت درمان، درمان شده و یا کنترل گردند بنابراین بهره گیری از کمک های تخصصی روانشناس بسیار می تواند از فروپاشی ذهنی و روانی فرد و خانواده وی جلوگیری نماید.

نیاز است این مسئله حائز اهمیت قرار گیرد که سلامت روان بسیار بر نوع زندگی افراد تاثیرگذار است اگر افراد به سبب درگیری های ذهنی، عدم تصمیم گیری صحیح، ناتوانی در نه گفتن و..ندانند به چه نحو باید رفتار کنند، ندانند چطور می توانند وابستگی خود به اطرافیانشان را کمتر کنند و..بهره گیری از کمک های روانشناس به خوبی می تواند به ایشان کمک کند.

به کدام روانشناس مراجعه کنم؟

باید توجه داشت شاخه های روانشناسی بسیار گسترده هستند و بهتر است افراد با توجه به مشکل و مسئله که زندگی و فکرشان را درگیر کرده است از متخصص روانشناس کمک گیرند..فرضا فردی قصد ازدواج دارد اما نمی داند باید چه کاری انجام دهد یا خود را چگونه برای ازدواج آماده کند و..این فرد می تواند از مشاور ازدواج و یا جلسات مشاوره پیش از ازدواج بهره مند گردد.

خانواده ای نمی توانند به خوبی با یکدیگر سازش کنند و هر یک از اعضاء سر هر نوع مسئله ای با دیگری دعوا می کند و.سایر مشکلات خانوادگی مثل طلاق و..این افراد می توانند از جلسات مشاوره خانواده توسط روانشناس خانواده بهره مند گردند.

به طور کل افراد می توانند با توجه به دغدغه ای که دارند از جلسات مشاوره فردی، زوج درمانی، مشاوره کودک و نوجوان و.و حتی جلسات مشاوره روانشناس بالینی استفاده نمایند.

در نتیجه مراجعه به روانشناس می تواند با توجه به هر دغدغه ای امکان پذیر باشد و نیاز به وجود مشکلات خاص و اختلال مشخصی ندارد.

چه زمان به مشاور روانشناس مراجعه کنیم؟

گاهی افراد به سبب مشکلات و ناراحتی هایی که دارند به جای صحبت با روانشناس از صمیمی ترین افراد زندگی شان مشورت می گیرند در حالی که بهره گیری از خدمات مشاوره روانشناسی دکتر متخصص می تواند به افراد کمک کند تا بدون تاثیرپذیری از طرز فکر شخص دیگری با توجه به راهنمایی های اصولی روانشناسی بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

بنابراین بهتر است افراد هر زمان که احساس ناراحتی از بابت مشکلات کرده و نتوانستند به خوبی مسئله ای را حل نمایند سریعا از جلسات مشاوره روانشناس بهره مند گردند.

 

مزایای مراجعه به روانشناس چیست؟

چرا باید به مشاور روانشناس مراجعه کنیم؟ مراجعه به روانشناس چه مزیت هایی دارد؟ و..

 • مراجعه به روانشناس می تواند سبب گردد افراد به خودشناسی بیشتری از خود دست یابند.
 • روانشناس کمک می کند افراد سبک زندگی سالم تری داشته باشند.
 • از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری می شود.
 • عملکرد افراد در زندگی شخصی، عاطفی و حتی در محل کار بهبود می یابد.
 • می توان راه های کنترل خشم، اضطراب، فوبیا و..را به خوبی فرا گرفت.
 • و..

در انتهای پاسخ به روانشناس چه کمکی به ما می کند؟ مهم است که مراجعه به روانشناس متخصص و مجرب بسیار در نتیجه جلسات موثر می باشد.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.