راه آهن را بیرون بیاور و هل بده

0

برای پنج سال بسیار کوتاه، ویلمینگتون، لس آنجلس، با یک راه‌آهن خیابانی به منطقه ویلمور در لانگ بیچ متصل شد که ابتدا توسط یک اسب و بعد توسط یک موتور بخار کشیده می‌شد. این راه‌آهن رسماً راه‌آهن ترانزیت سریع ویلمینگتون و لانگ‌بیچ نام داشت، اما بیشتر به عنوان «راه‌آهن خروج و فشار» (GOPRR) شناخته می‌شد، زیرا لوکوموتیو کم‌توان راه‌آهن اغلب برای غلبه بر بخش‌های شیب‌دار مسیر به کمک مسافرانش نیاز داشت.

این خط توسط قاضی رابرت‌ام ویدنی ساخته شد تا خریداران بالقوه را به زمین جدیدی منتقل کند که او و شریکش WE Willmore در کانتی لس آنجلس در حال توسعه آن بودند. ویدنی و ویلمور در سال ۱۸۸۲ زمینی به مساحت بیش از ۱۰۰۰۰ هکتار را با هدف تبدیل آن به یک شهر جدید به دست آوردند. این توسعه “مسیر مستعمره آمریکایی” نامیده شد، اما بعداً تصمیم گرفته شد که شهر را ویلمور سیتی بنامیم. این شهر قرار بود خیابان‌هایی به عرض ۸۰ فوت در شرق و غرب داشته باشد و خیابان‌هایی به عرض ۱۰۰ فوت در شمال و جنوب باشد. به غیر از زمین‌های مسکونی، قرار بود قسمت‌هایی برای پارک‌ها، کلیسا‌ها و مدارس در نظر گرفته شود.

در ابتدا، مهاجرانی که با قطار روزانه از لس آنجلس به ویلمینگتون رسیدند، با اسب و کالسکه به محل شهر ویلمور منتقل شدند. اما به زودی مشخص شد که بهبود حمل و نقل ضروری است، و قاضی ویدنی فکر کرد که ساخت یک خط تراموا با اسب در سراسر نمکزار‌ها که شهر ویلمور را به مسیر‌های اقیانوس آرام جنوبی در نزدیکی ویلمینگتون متصل می‌کند، ساده و مقرون به صرفه است.

پیشنهادی برای حق تقدم به شهرستان لس آنجلس ارائه شد و با اعطای آن، ویدنی بلافاصله شرکتی را برای ساخت راه‌آهن تأسیس کرد. ویدنی می‌خواست راه آهن را به تجارت شخصی خود تبدیل کند. بنابراین او تمام سهام شرکت را به ارزش ۳۰۰۰ دلار خریداری کرد، به جز چهار سهم با ارزش ترکیبی کمی بیش از ۱۶۰ دلار.

مسیر راه‌آهن پیشنهادی از ایستگاه ویلمور، در خط اقیانوس آرام جنوبی در نزدیکی ویلمینگتون، به مدت سه و ربع مایل در یک خط کم‌وبیش مستقیم به شهر ویلمور ادامه داشت. ویدنی تمام برنامه‌های ساخت راه آهن را خودش انجام داد و کار واقعی ساخت خط توسط سه نجار و دستیاران آن‌ها انجام شد. ساخت و ساز در سپتامبر ۱۸۸۲ آغاز شد. کراوات چوب قرمز سه در چهار اینچی به فاصله ۶ فوت از هم قرار داشت و در هر دو انتها بریدگی برای نگه داشتن ریل‌های خرده‌های کاج سه اینچی که در شکاف‌ها گذاشته شده بود و به کراوات‌ها می‌خ‌زده بود، قرار داشت. ویدنی ماشین‌های روباز کوچک را طراحی کرد و آن‌ها را در شهر ویلمور توسط یکی از نجاران پیشگام شهر ساخت. چرخ‌های آهنی توسط یک کارخانه ریخته‌گری در لس آنجلس ریخته‌گری شد.

ویدنی تاریخ حراج لات‌ها را در پایان اکتبر تعیین کرده بود. با کمک چند کارگر اضافی، خط به موقع تکمیل شد. در روز حراج، ویدنی قطار ویژه‌ای با شش واگن را از لس آنجلس به Willmore Junction ترتیب داد تا خریداران بالقوه را جذب کند. علیرغم اینکه این قطار «پر از مسافران مشتاق» بود، بسیاری از مردم نتوانستند جای خود را بگیرند و مجبور بودند منتظر قطار معمولی باشند.

وقتی ویدنی دید که جمعیت در تقاطع ویلمور پیاده می‌شوند، متوجه شد که راه‌آهن اسب‌کشی او ناکافی خواهد بود. حتی نجار او که در ساخت جاده کمک کرده بود، می‌ترسید ریل‌های چوبی زیر وزن ماشین شلوغ بشکند. بنابراین ویدنی چندین واگن مزرعه و چوب استخدام کرد تا تعدادی از مسافران را به محل حراج ببرد.

اولین دسته از مسافران به سمت شهر ویلمور حرکت کردند، اما قبل از رسیدن به شهر، ریل‌های چوبی شکستند و مسافران مرد مجبور به پیاده‌روی و هل دادن شدند. پس از آن، راه‌آهن مستعمره آمریکا به طور عمومی «راه‌آهن بیرون بروید و فشار دهید» نامیده شد.

ویدنی در آن روز موفق شد تنها ۳۶ لات بفروشد. در نوامبر آن سال، ۹ خانه تکمیل شد، اما تنها شش خانواده برای زندگی به شهر آمدند. در طول زمستان دلخراش سال ۱۸۸۲، ساکنان شهر احساس می‌کردند که در یک جزیره زندگی می‌کنند و ارتباط با دنیای بیرون به طور ضعیفی توسط راه آهن کوچک ویدنی حفظ می‌شد. در آن زمستان، چند اصلاح در راه آهن انجام شد. مسیر صاف‌تر شد، تعداد

کراوات‌ها دو برابر شد، ریل‌های کاج با استریپیرون پوشانده شد و دو واگن مسافربری جدید اضافه شد.

زمستان بعد به طور غیرعادی مرطوب بود و سیل دو بار خط راه آهن را از بین برد. با پیشرفت ضعیف ویدنی با فروش قطعات، این پروژه ر‌ها شد و زمین به مالکان اصلی، Bixbys، فروخته شد. با این حال، ویدنی مالکیت راه آهن را حفظ کرد.

مالکان جدید نام شهر ویلمور را به لانگ بیچ تغییر دادند و کمپین تبلیغاتی گسترده‌ای را برای ایجاد لانگ بیچ به عنوان یک استراحتگاه تابستانی آغاز کردند. این شرکت همچنین یک هتل جدید ساخت، یک ساختمان پنج طبقه که بر فراز بلوف درست در جنوب پارک فعلی لینکلن قرار داشت، و ویدنی خط اسب سواری خود را تا درب هتل جدید گسترش داد. در طول تابستان، اسب سواری دو سفر رفت و برگشت روزانه از هتل به محل اتصال لانگ بیچ در راه آهن اقیانوس آرام جنوبی داشت. ویدنی که مشتاق افزایش ظرفیت راه آهن بود، تصمیم گرفت خط را به یک لوکوموتیو بخار ارتقا دهد.

ساخت راه‌آهن جدید در سپتامبر ۱۸۸۵ آغاز شد و تا اکتبر مسیر‌های کافی برای تسهیل اجرای آزمایشی ایجاد شد. اما زمانی که موتور بخار کوچک مورد آزمایش قرار گرفت، مشخص شد که فشار بخار ۱۰۰ پوندی که لوکوموتیو ایجاد می‌کند برای حرکت دادن خودرو‌ها بدون کمک کوچک با میله کافی نیست. حتی پس از تکمیل خط در سال بعد، مشکل با لوکوموتیو کم توان ادامه داشت و به همین ترتیب نام مستعار “برو بیرون و راه آهن را فشار بده”.

والتر اچ کیس در تاریخ لانگ بیچ و مجاورت نوشت:

موتور کوچک یک امر بسیار ابتدایی بود. آن چنان ساخته شده بود که باید با یک میله فلزی شروع به کار می‌کرد و با یک ژاکت چوبی پوشانده می‌شد که زمانی که دیگ به اندازه کافی داغ می‌شد آتش می‌گرفت تا بخار خوبی تولید کند. سپس، از آنجایی که باید از آب موجود در دیگ برای خاموش کردن آتش استفاده می‌شد، بخار پایین می‌رفت و موتور از کار کردن خودداری می‌کرد. مسافران مرد پیاده شدند و میله آهنی را با نیروی قابل توجهی اعمال کردند.

بلافاصله پس از تکمیل راه آهن، لس آنجلس تایمز آهنگی طنز منتشر کرد که قرار بود با آهنگ پدی دافی خوانده شود :

آه، آواز راه آهن بخوان، / به همین ترتیب هول آهنی،

از همه آن‌هایی که زیر آفتاب می‌دوند، / لانگ بیچ رئیس است.

با یک موتور سیزده گربه‌ای، / که با یک میله بزرگ شروع می‌شود،

اوه، همه بیرون می‌آیند و هل می‌دهند / روی GOPRR

دو رگه زنگ، توده‌ای از گرد و غبار، / در میان مسیری دو متری،

با سرعتی افتضاح فضا را تاول می‌زنیم، / روزی دو مایل و نیم.

با ریل گیره‌های سرد نورد شده، / و یک جعبه کفش برای ماشین،

آه، همه بیرون بروید و فشار دهید، / روی GOPRR

علیرغم عملکرد ضعیف موتور بخار کوچک، راه‌آهن به هدف خود عمل کرد زیرا سریع‌تر از واگن‌های قدیمی بود. ساکنان لانگ بیچ نیز ماشین‌های باز کوچک را پیدا کردند، «با صندلی‌هایی در اطراف و مکانی در مرکز برای چمدان‌ها، یک روش حمل‌ونقل بسیار راحت».

در سال ۱۸۸۷ این خط توسط راه‌آهن اقیانوس آرام جنوبی تصرف شد. ریل‌های سبک خارج شده و با ریل‌های استاندارد جایگزین شدند. قبل از پایان سال، راه آهن لانگ بیچ به طور کامل توسط اقیانوس آرام جنوبی جذب شد و قطار‌ها مستقیماً از لس آنجلس به لانگ بیچ حرکت می‌کردند. مسافران دیگر مجبور به بیرون آمدن و هل دادن نبودند.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.