مجموعه کتاب‌های علمی تخیلی جنگ پیرمرد – نوشته جان اسکالزی – معرفی و بررسی و آشنایی

0

جان اسکالزی نویسنده داستان‌های علمی تخیلی، وبلاگ‌نویس و رئیس سابق انجمن علمی تخیلی و فانتزی نویسان آمریکا است. او در ۱۰ می‌۱۹۶۹ در فیرفیلد کالیفرنیا به دنیا آمد و در دره سن خواکین بزرگ شد.

اولین رمان منتشر شده اسکالزی «جنگ پیرمرد» بود که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و نامزد نهایی جایزه هوگو برای بهترین رمان شد. از آن زمان، او رمان‌های بسیاری از جمله «تیپ‌های ارواح»، «آخرین مستعمره»، «قرمز‌ها» و «امپراتوری در حال فروپاشی» را منتشر کرده است.

اسکالزی علاوه بر نوشته‌هایش، به‌خاطر وبلاگش «هر چه که باشد» که از سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی می‌کند نیز شناخته می‌شود. این وبلاگ طیف گسترده‌ای از موضوعات، از جمله سیاست، فرهنگ، و حکایات شخصی را پوشش می‌دهد. او همچنین کتاب‌های غیرداستانی نوشته است، از جمله «راهنمای خشن برای جهان» و «پست نفرت شما درجه‌بندی می‌شود: یک دهه هر چه، ۱۹۹۸-۲۰۰۸».

اسکالزی برنده جوایز متعدد هوگو و دریافت‌کننده جایزه جان دبلیو کمپبل برای بهترین نویسنده جدید در سال ۲۰۰۶ بود. آثار او به دلیل طنز، اکشن و مضامین انسان‌گرایانه شناخته شده‌اند.

مجموعه کتاب‌های جنگ پیر مرد یک مجموعه علمی تخیلی نوشته جان اسکالزی است. این مجموعه در حال حاضر شامل شش رمان، و همچنین تعدادی رمان و داستان کوتاه است که در همان جهان اتفاق می‌افتد. کتاب‌های این مجموعه عبارتند از:

جنگ پیرمرد (۲۰۰۵): اولین کتاب از این مجموعه به معرفی کیهان می‌پردازد و داستان جان پری، مردی ۷۵ ساله را دنبال می‌کند که به نیرو‌های دفاعی مستعمره می‌پیوندد تا در جنگ علیه گونه‌های بیگانه بجنگند.

The Ghost Brigades (2006) یا تیپ ارواح: دومین کتاب از این مجموعه در همان دنیای جنگ پیرمرد می‌گذرد، اما شخصیت جدیدی به نام جرد دیراک را نشان می‌دهد که یکی از اعضای یک واحد نیرو‌های ویژه است که با استفاده از هوشیاری سربازان فوت شده ایجاد شده است.

آخرین مستعمره (۲۰۰۷): سومین کتاب از این مجموعه، جان پری و همسرش جین سیگان را دنبال می‌کند که تلاش می‌کنند یک مستعمره جدید در سیاره‌ای به نام روانوک ایجاد کنند، اما همه چیز به سرعت خراب می‌شود.

داستان زوئی (۲۰۰۸): چهارمین کتاب از این مجموعه رمانی موازی با آخرین مستعمره است و داستان را از دیدگاه زوئی بوتین پری نوجوان روایت می‌کند.

The Human Division (2013) یا تفرقه انسان: کتاب پنجم از این مجموعه مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه به هم پیوسته است که در یک جهان اتفاق می‌افتد و شخصیت‌ها و رویداد‌های مختلف را دنبال می‌کند.

پایان همه چیز (۲۰۱۵): ششمین و آخرین کتاب این مجموعه داستان پایان جهان را روایت می‌کند که دارای چشم انداز‌ها و خطوط داستانی متعددی است.

سری کتاب‌های جنگ پیرمرد به خاطر اکشن، طنز و کاوش در موضوعاتی مانند مرگ و میر، عشق و معنای انسان بودن مشهور است.

جنگ پیرمرد (۲۰۰۵)

جنگ پیرمرد یک رمان علمی تخیلی نوشته جان اسکالزی است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شده است. این کتاب اولین قسمت از مجموعه جنگ پیرمرد است و به معرفی کیهانی می‌پردازد که سریال در آن جریان دارد.

داستان در مورد قهرمان داستان، جان پری، مردی ۷۵ ساله است که مانند بسیاری دیگر هم سن و سال خود، به نیرو‌های دفاع مستعمره (CDF) می‌پیوندد تا زندگی جدیدی به دست آورد. CDF شهروندان سالخورده را از زمین جذب می‌کند و به آن‌ها فرصت می‌دهد تا در جنگ علیه گونه‌های بیگانه در سیارات دیگر بجنگند. نکته مهم این است که سربازان استخدام شده باید تحت یک روش مخفی و بالقوه کشنده قرار گیرند که توانایی‌های فیزیکی آن‌ها را افزایش می‌دهد و آن‌ها را به سربازان فوق‌العاده تبدیل می‌کند.

همانطور که جان پری و همکارانش آموزش خود را آغاز می‌کنند و برای مبارزه فرستاده می‌شوند، متوجه می‌شوند که روش‌ها و انگیزه‌های CDF ممکن است آنطور که ابتدا فکر می‌کردند خیرخواهانه نباشد. داستان مملو از اکشن، ماجراجویی و طنز سالم است زیرا جان و همراهانش با گونه‌های بیگانه مختلف مبارزه می‌کنند و سعی می‌کنند حقیقت پشت ماموریت CDF را کشف کنند.

Old Man’s War به خاطر برداشت تازه‌اش از داستان علمی تخیلی کلاسیک جنگ بین ستاره‌ای، و همچنین برای کاوش در موضوعاتی مانند مرگ‌ومیر، شرایط انسانی و ارزش زندگی مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب فینالیست جایزه هوگو برای بهترین رمان در سال ۲۰۰۶ بود و مجموعه‌ای از دنباله‌ها و اسپین‌آف‌ها را در همان جهان به وجود آورد.

تیپ‌های ارواح (۲۰۰۶)

The Ghost Brigades دومین کتاب از مجموعه جنگ پیرمرد نوشته جان اسکالزی است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. داستان کتاب در همان دنیای کتاب اول اتفاق می‌افتد، اما شخصیت جدیدی به نام جرد دیراک را دنبال می‌کند، سربازی در یک واحد نیرو‌های ویژه که شناخته شده است. به عنوان تیپ‌های ارواح.

تیپ‌های ارواح متشکل از سربازانی هستند که با استفاده از هوشیاری انسان‌های مرده ایجاد شده‌اند، در بدن‌هایی که به طور مصنوعی رشد کرده‌اند کاشته شده‌اند و برای تبدیل شدن به سربازان نهایی آموزش دیده‌اند. دیراک یکی از این سربازان است، اما او هوشیاری منحصر به فردی دارد که به طور خاص برای او ایجاد شده است و قبلا هرگز استفاده نشده است.

زمانی که دیراک دوره آموزشی خود را می‌گذراند، متوجه می‌شود که آگاهی او با استفاده از خاطرات دانشمندی ایجاد شده است که راز خطرناکی در مورد جنگ CDF علیه گونه‌های بیگانه به نام Consu کشف کرده بود. دیراک و واحدش به مأموریتی فرستاده می‌شوند تا هوشیاری دانشمند را قبل از نابودی آن به تصرف درآورند و آن‌ها را در یک ماموریت خطرناک هدایت می‌کنند که حقایق تکان‌دهنده‌ای را در مورد CDF و جنگ آن فاش می‌کند.

The Ghost Brigades به دلیل کاوش در ماهیت آگاهی و هویت، و همچنین طرح پر اکشن و شخصیت‌های کاملاً توسعه یافته‌اش مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب نامزد نهایی جایزه هوگو برای بهترین رمان در سال ۲۰۰۷ بود و یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه جنگ پیرمرد محسوب می‌شود.

آخرین مستعمره (۲۰۰۷)

آخرین مستعمره سومین کتاب از مجموعه جنگ پیر مرد جان اسکالزی است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد. این کتاب داستان جان پری و همسرش جین سیگان را ادامه می‌دهد که اکنون از نیرو‌های دفاعی استعماری بازنشسته شده‌اند و در سیاره‌ای جدید زندگی می‌کنند. به نام هاکلبری

با این حال، زمانی که توسط اتحادیه استعماری برای رهبری یک مستعمره جدید در سیاره‌ای به نام Roanoke استخدام می‌شوند، زندگی صلح‌آمیز آن‌ها مختل می‌شود. جان و جین همراه با گروهی از استعمارگران و سربازان به Roanoke ‌می‌روند تا زندگی جدیدی را آغاز کنند. با این حال، آن‌ها به زودی متوجه می‌شوند که در این سیاره تنها نیستند و حضور آن‌ها در آنجا باعث تنش با گونه‌های بومی شده است.

با تشدید تنش‌ها و شروع خشونت، جان و جین باید در یک چشم انداز سیاسی خطرناک حرکت کنند و سعی کنند از جنگ بین استعمارگران و بومیان جلوگیری کنند. در همین حال، آن‌ها همچنین توطئه‌ای را در اتحادیه استعمار کشف می‌کنند که زندگی آن‌ها و آینده همه مستعمرات بشری را تهدید می‌کند.

آخرین مستعمره به دلیل طرح پیچیده، شخصیت‌های خوب ترسیم شده و کاوش در موضوعاتی مانند استعمار، سیاست و ماهیت بشریت مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب در سال ۲۰۰۸ نامزد جایزه هوگو برای بهترین رمان شد و یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه جنگ پیرمرد به حساب می‌آید.

داستان زوئی (۲۰۰۸)

داستان زوئی (به انگلیسی: Zoe’s Tale) یک رمان علمی تخیلی نوشته جان اسکالزی است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و یک رمان همراه با مجموعه جنگ پیرمرد است. داستان از دیدگاه زوئی بوتین پری، دختر نوجوان جان پری و جین سیگان، که قهرمانان سه کتاب قبلی بودند، روایت می‌شود.

این رمان زوئی را دنبال می‌کند که خانواده‌اش را به دنیای مستعمره روانوک همراهی می‌کند، جایی که آن‌ها در حال ایجاد یک مستعمره انسانی جدید هستند. Zoe که خود یک مستعمره است، به دلیل ارتباط منحصر به فردش با Obin، یک نژاد بیگانه بسیار پیشرفته که با انسان‌ها متحد شده‌اند، دارایی ارزشمندی برای اتحادیه استعماری است. با این حال، زمانی که وفاداری اوبین به انسان‌ها زیر سوال می‌رود، زویی خود را در موقعیت خطرناکی می‌بیند.

همانطور که زوئی در چشم انداز پیچیده اجتماعی و سیاسی Roanoke حرکت می‌کند، او همچنین با چالش‌های نوجوانی، از جمله عشق اول و مبارزه برای تعریف هویت خود سر و کار دارد. دیدگاه منحصر به فرد او به عنوان یک استعمارگر و به عنوان کسی که ارتباط شخصی با اوبین دارد، بینش او را در مورد درگیری‌ها و تنش‌های بین گروه‌های مختلف در Roanoke می‌دهد.

داستان Zoe به خاطر شخصیت جذابش، کاوش در موضوعاتی مانند هویت و وفاداری، و عمق احساسی‌اش مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب در سال ۲۰۰۹ نامزد جایزه هوگو برای بهترین رمان شد و یکی از برجسته‌ترین رمان‌های مجموعه جنگ پیرمرد محسوب می‌شود.

تفرقه انسانی (۲۰۱۳)

The Human Division یک رمان علمی تخیلی نوشته جان اسکالزی است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و پنجمین کتاب از مجموعه جنگ پیرمرد است. با این حال، در این سری منحصر به فرد است، زیرا یک رمان واحد نیست، بلکه مجموعه‌ای از رمان‌های به هم پیوسته است که در ابتدا به عنوان کتاب الکترونیکی منتشر شد.

The Human Division پس از وقایع کتاب‌های قبلی اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های جدیدی از جمله دیپلمات‌ها، سربازان و ماموران اطلاعاتی را دنبال می‌کند، زیرا آن‌ها در چشم‌انداز سیاسی پیچیده اتحادیه استعماری و روابط آن با دیگر جناح‌های انسانی و بیگانه حرکت می‌کنند.

قالب اپیزودیک کتاب، دیدگاه‌ها و داستان‌های متنوعی از جمله یک ماموریت دیپلماتیک برای مذاکره با گونه‌های بیگانه، یک عملیات نظامی برای نجات گروگان‌ها از دست خدمه دزدان دریایی و یک توطئه سیاسی را که تهدیدی برای بی‌ثباتی کل نژاد بشر است، امکان‌پذیر می‌سازد.

The Human Division به دلیل شخصیت‌های خوب ترسیم شده، طرح سریع و کاوش در مسائل پیچیده سیاسی و اجتماعی مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب در سال ۲۰۱۴ نامزد جایزه هوگو برای بهترین رمان شد و قالب نوآورانه آن به دلیل توانایی آن در ارائه داستانی جذاب و منسجم و همچنین امکان ارائه طیف وسیعی از دیدگاه‌ها و روایت‌ها مورد ستایش قرار گرفته است.

پایان همه چیز (۲۰۱۵)

پایان همه چیز یک رمان علمی تخیلی نوشته جان اسکالزی است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و ششمین کتاب از مجموعه جنگ پیرمرد است. مشابه The Human Division، مجموعه‌ای از رمان‌های به هم پیوسته است که در ابتدا به عنوان کتاب الکترونیکی منتشر شدند.

این کتاب همچنان شخصیت‌ها و رویداد‌های The Human Division را دنبال می‌کند، و داستان آن بر درگیری‌های فزاینده بین اتحادیه استعمار و متحدانش و یک دشمن مرموز جدید به نام Conclave متمرکز است. Conclave یک نژاد بیگانه قدرتمند و مرموز است که شروع به حمله به مستعمرات و کشتی‌های انسانی کرده است و اتحادیه استعمار باید تصمیم بگیرد که آیا با آن‌ها بجنگد یا مذاکره کند.

پایان همه چیز موضوعاتی مانند سیاست، قدرت و ماهیت هویت و همچنین پیامد‌های جنگ و انتخاب‌هایی که مردم در مواقع بحران انجام می‌دهند را بررسی می‌کند. این رمان همچنین عمیق‌تر به تاریخ و اسطوره‌شناسی جهان جنگ پیرمرد می‌پردازد و راز‌ها و ارتباطات جدیدی را بین شخصیت‌ها و جناح‌ها آشکار می‌کند.

The End of All Things به دلیل طرح جذاب، شخصیت‌های توسعه‌یافته و توانایی آن در کشف مضامین پیچیده و در عین حال حفظ حس ماجراجویی و هیجان مورد تحسین قرار گرفته است. این کتاب فینالیست جایزه هوگو برای بهترین رمان در سال ۲۰۱۶ بود و به عنوان یک نتیجه رضایت بخش برای مجموعه جنگ پیرمرد در نظر گرفته می‌شود.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.