باستان شناسان چینی “پناهگاه وحشت” جنگ جهانی دوم را کشف کردند که در آن دانشمندان ژاپنی آزمایش‌های مرگبار انسانی انجام دادند

0

باستان شناسان یک مرکز تحقیقاتی زیرزمینی را پیدا کرده‌اند که در آن دانشمندان نظامی ژاپنی “آزمایش‌های وحشتناک سلاح‌های زیستی” را بر روی اسیران در طول جنگ جهانی دوم در شمال شرقی چین انجام می‌دادند.

این تاسیسات، در نزدیکی شهر آندا در استان هیلونگجیانگ، بزرگترین و پرکاربردترین محل آزمایش واحد بدنام 731 ارتش امپراتوری ژاپن بود که برخی از وحشیانه‌ترین آزمایش‌های انسانی تاریخ، بین سال‌های 1935 و 1945 در آن انجام می‌شد.

سوابق تاریخی نشان می‌دهد که آزمایشات واحد 731 در سایت آندا شامل آلوده کردن زندانیان با عوامل بیماری‌های کشنده و آزمایش سلاح‌های زیستی جدید بود. برخی از وحشتناک ترین مطالعات در پناهگاه های زیرزمینی انجام می‌شد که برای مهار و کنترل انتشار عوامل عفونی طراحی شده بودند.

اسناد از طبقه بندی خارج شده بعداً نشان داد که این داده‌ها در ازای مصونیت جنایات جنگی با مقامات ایالات متحده به اشتراک گذاشته شده و به مرکز تحقیقات ارتش ایالات متحده در فورت دیتریک منتقل شده است، جایی که از آن برای توسعه سلاح های بیولوژیکی در طول جنگ سرد استفاده می‌شد!

بر اساس یک گزارش رسمی در مورد این نظرسنجی که در مجله باستان شناسی برجسته شمال چین در ماه مه منتشر شد، کشف این آزمایشگاه زیرزمینی می‌تواند به شواهد جدیدی در مورد جنایات جنگی منجر شود.

باستان شناسان تحقیقات خود را در سال 2019 با استفاده از تکنیک‌های مختلف از جمله اکتشاف ژئوفیزیک و حفاری آغاز کردند.

بررسی یکی از تاسیسات، مجموعه‌ای متشکل از تونل‌ها و اتاق های به هم پیوسته با عملکردها و اهداف پیچیده را نشان داد. محققان همچنین عمق نقود  سازه‌ها در زمین را برای درک بهتر عملکرد آنها تجزیه و تحلیل کردند.

مجموعه‌ای از سنگرها در عمق 1.5 متری زیر سطح در مرکز سایت توجه آنها را به خود جلب کرد. ساختار U شکل، حدود 33 متر طول و 20.6 متر عرض، از شرق به غرب با یک اتاق در هر طرف امتداد داشت.

محققان گفتند همچنین یک اتاق 5 متری در 3.8 متری گوشه شمال شرقی و یک اتاق دایره ای به قطر 3 متر در انتهای جنوب شرقی خوشه وجود دارد.

در همین جاست که باستان شناسان معتقدند که افراد انسانی پس از آلوده شدن با بیماری یا قرار گرفتن در معرض عوامل شیمیایی برای مشاهده و تشریح آورده می‌شدند.

میدان آزمایشی آندا

میدان آزمایش ویژه آندا که در سال 1941 ساخته شد، طبق سوابق تاریخی، بزرگترین، مجهزترین و پرکاربردترین سایت آزمایشی واحد 731 بود. تحت نظارت دپارتمان جنگ باکتریولوژیک، عمدتاً روی افراد زنده ای که در زندان های ویژه نگهداری می‌شدند، آزمایش می‌شد.

میدان آزمایشی که به شدت محافظت می شد با حصارهای سیم خاردار احاطه شده بود. امکانات بالای زمین شامل باند فرود، انبارها، پادگان‌ها، چاه ها و قاب های فلزی مثلثی شکلی بود که به عنوان اهداف بمباران استفاده می‌شد.

آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های رصد و تشریح، و همچنین سلول‌های نگهداری در زیر زمین برای حفظ رازداری و محافظت در برابر حملات هوایی ساخته شدند. در این گزارش آمده است که تاسیسات زیرزمینی شامل پادگان، گاراژ، حمام، ناهار خوری و چاه می‌شد که برخی از آنها با تونل به هم متصل می شوند.

سایت آندا توسط واحد 731 در آگوست 1945 همراه با سایر امکانات برای پاک کردن شواهد آزمایش‌های آن نابود شد. به گفته باستان شناسان، بیشتر ساختمان های سطحی به جز باند فرودگاه تخریب شده‌اند.

ساکاکی هایائو، فرمانده سابق شعبه لین کو در واحد 731، آزمایشی «بسیار بی رحمانه» را که در میدان آندا چند ماه قبل از تسلیم شدن ژاپنی ها انجام داد که در شهادتش در دادگاه نظامی ویژه شن یانگ در سال 1956 توصیف کرد.

هایائو گفت که افرادی را دیده است که به میله های چوبی بسته شده و از طریق بمب‌های پر از باکتری که از هواپیما پرتاب شده یا از فاصله نزدیک منفجر شده‌اند، در معرض سیاه زخم قرار گرفته‌اند. “این یک عمل وحشیانه بود.”

فورت دتریک

پس از تسلیم ژاپن، ایالات متحده به رهبران واحد مخفی مصونیت اعطا کرد یعنی همان‌هایی که آزمایشات وحشتناک بر روی اسیران جنگی و غیرنظامیان از جمله مردان، زنان، کودکان و حتی نوزادان انجام داده بودند.

اینها شامل کالبد شکافی افراد زنده، آزمایش سرمازدگی و سیفلیس، و همچنین قرار دادن قربانیان در معرض بیماری‌های کشنده است. محققان این واحد راه‌هایی را برای مبارزه با طاعون بوبونیک، سیاه زخم، وبا و تب حصبه ابداع کردند.

هنگامی که در دهه 1990 فاش شد که مقامات دولت ایالات متحده از این برنامه آگاه بودند و از داد‌ های آن در توسعه جنگ بیولوژیکی در فورت دیتریک در مریلند استفاده می‌شد، خشم عمومی و درخواست پاسخگویی از ژاپن و ایالات متحده بر پا شد

محققان می‌گویند که درک آنها از تأسیسات زیرزمینی هنوز مقدماتی است و هنوز کار زیادی باید انجام شود تا اینکه آنها به طور کامل وسعت سایت را درک کنند.

به گفته آنها، حفاری کامل می‌تواند شواهد بیشتری از آزمایش های وحشیانه انسانی انجام شده توسط واحد 731 را نشان دهد.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌هایی که جادوی پرسپکتیو را نشان می‌دهند

عکاسی به نام هوگو سوئیساس، یک عکاس خلاق مستقر در لیسبون پرتغال است. او از دوربین و مغزش برای فریب چشم بینندگان عکس‌هایش استفاده می‌کند. او کاملاً خودآموخته، اشیاء روزمره را در صحنه‌هایی که به نظر نمی‌رسد متعلق به آن‌ها هستند، قرار می‌دهد، و…

گالری عکس: طراحی‌های داخلی و خارجی افتضاح و عجیب که با کمی قدرت شبیه‌سازی مغزی رخ نمی‌دادند!

چیزی که من اسمش را می‌گذارم شبیه‌سازی مغزی واقعا چیز لازمی در زندگی و کار است. یعنی اینکه بتوانید قبل از جابجایی و ساختن اجسام در ذهن تجسمش کنید و بعد حین کاربری‌های مختلف تصورش کنید و پیش‌بینی کنید که کجای کار می‌لنگد.فکر کنم از زمان…

بهترین سریال های هندی | 49 سریال هندی تماشایی به همراه توضیحات

محتوای شرقی به صورت عام و فیلم‌ها و سریال‌های هندی به صورت خاص طرفداران خاص خودشان را دارند. به خصوص با توجه به کم‌مایه شدن سینما و تلویزیون آمریکا روز به روز افراد بیشتری رو به سریال‌های کره‌ای یا سینمای مستقل‌تر کشورهایی مثل اسپانیا و…

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته:«من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

وقتی هم عاشق کارت باشی و هم خلاق، نتیجه‌اش می‌شود این عکس‌هایی که می‌بینید

تا حالا عاشق شده‌اید؟ همه چیز دنیا را زیبا می‌بینید، احساس گرما و سرمای زیاد در تابستان یا زمستان نمی‌کنید و مشتقل از زمان، در زمان سیر می‌کنید.حالا اگر این عشق به کارتان باشد و از خلاقیت بهره خوبی برده باشید، نتایج کارتان زیبا می‌شود.…

جشن ۷۵۰ سالگی برلین در آلمان شرقی و رژه رایانه‌های قابل حمل

در سال ۱۹۸۷، برلین ۷۵۰مین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت و شهر پر از هیجان بود. دولت کمونیستی آلمان شرقی، که در آن زمان بر نیمه شرقی شهر حکومت می‌کرد، می‌خواست این مناسبت را با رژه بزرگی که دستاورد‌های کشور را به نمایش می‌گذاشت، جشن بگیرد.…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.