باستان شناسان چینی “پناهگاه وحشت” جنگ جهانی دوم را کشف کردند که در آن دانشمندان ژاپنی آزمایش‌های مرگبار انسانی انجام دادند

0

باستان شناسان یک مرکز تحقیقاتی زیرزمینی را پیدا کرده‌اند که در آن دانشمندان نظامی ژاپنی “آزمایش‌های وحشتناک سلاح‌های زیستی” را بر روی اسیران در طول جنگ جهانی دوم در شمال شرقی چین انجام می‌دادند.

این تاسیسات، در نزدیکی شهر آندا در استان هیلونگجیانگ، بزرگترین و پرکاربردترین محل آزمایش واحد بدنام ۷۳۱ ارتش امپراتوری ژاپن بود که برخی از وحشیانه‌ترین آزمایش‌های انسانی تاریخ، بین سال‌های ۱۹۳۵ و ۱۹۴۵ در آن انجام می‌شد.

سوابق تاریخی نشان می‌دهد که آزمایشات واحد ۷۳۱ در سایت آندا شامل آلوده کردن زندانیان با عوامل بیماری‌های کشنده و آزمایش سلاح‌های زیستی جدید بود. برخی از وحشتناک ترین مطالعات در پناهگاه های زیرزمینی انجام می‌شد که برای مهار و کنترل انتشار عوامل عفونی طراحی شده بودند.

اسناد از طبقه بندی خارج شده بعداً نشان داد که این داده‌ها در ازای مصونیت جنایات جنگی با مقامات ایالات متحده به اشتراک گذاشته شده و به مرکز تحقیقات ارتش ایالات متحده در فورت دیتریک منتقل شده است، جایی که از آن برای توسعه سلاح های بیولوژیکی در طول جنگ سرد استفاده می‌شد!

بر اساس یک گزارش رسمی در مورد این نظرسنجی که در مجله باستان شناسی برجسته شمال چین در ماه مه منتشر شد، کشف این آزمایشگاه زیرزمینی می‌تواند به شواهد جدیدی در مورد جنایات جنگی منجر شود.

باستان شناسان تحقیقات خود را در سال ۲۰۱۹ با استفاده از تکنیک‌های مختلف از جمله اکتشاف ژئوفیزیک و حفاری آغاز کردند.

بررسی یکی از تاسیسات، مجموعه‌ای متشکل از تونل‌ها و اتاق های به هم پیوسته با عملکردها و اهداف پیچیده را نشان داد. محققان همچنین عمق نقود  سازه‌ها در زمین را برای درک بهتر عملکرد آنها تجزیه و تحلیل کردند.

مجموعه‌ای از سنگرها در عمق ۱.۵ متری زیر سطح در مرکز سایت توجه آنها را به خود جلب کرد. ساختار U شکل، حدود ۳۳ متر طول و ۲۰.۶ متر عرض، از شرق به غرب با یک اتاق در هر طرف امتداد داشت.

محققان گفتند همچنین یک اتاق ۵ متری در ۳.۸ متری گوشه شمال شرقی و یک اتاق دایره ای به قطر ۳ متر در انتهای جنوب شرقی خوشه وجود دارد.

در همین جاست که باستان شناسان معتقدند که افراد انسانی پس از آلوده شدن با بیماری یا قرار گرفتن در معرض عوامل شیمیایی برای مشاهده و تشریح آورده می‌شدند.

میدان آزمایشی آندا

میدان آزمایش ویژه آندا که در سال ۱۹۴۱ ساخته شد، طبق سوابق تاریخی، بزرگترین، مجهزترین و پرکاربردترین سایت آزمایشی واحد ۷۳۱ بود. تحت نظارت دپارتمان جنگ باکتریولوژیک، عمدتاً روی افراد زنده ای که در زندان های ویژه نگهداری می‌شدند، آزمایش می‌شد.

میدان آزمایشی که به شدت محافظت می شد با حصارهای سیم خاردار احاطه شده بود. امکانات بالای زمین شامل باند فرود، انبارها، پادگان‌ها، چاه ها و قاب های فلزی مثلثی شکلی بود که به عنوان اهداف بمباران استفاده می‌شد.

آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های رصد و تشریح، و همچنین سلول‌های نگهداری در زیر زمین برای حفظ رازداری و محافظت در برابر حملات هوایی ساخته شدند. در این گزارش آمده است که تاسیسات زیرزمینی شامل پادگان، گاراژ، حمام، ناهار خوری و چاه می‌شد که برخی از آنها با تونل به هم متصل می شوند.

سایت آندا توسط واحد ۷۳۱ در آگوست ۱۹۴۵ همراه با سایر امکانات برای پاک کردن شواهد آزمایش‌های آن نابود شد. به گفته باستان شناسان، بیشتر ساختمان های سطحی به جز باند فرودگاه تخریب شده‌اند.

ساکاکی هایائو، فرمانده سابق شعبه لین کو در واحد ۷۳۱، آزمایشی «بسیار بی رحمانه» را که در میدان آندا چند ماه قبل از تسلیم شدن ژاپنی ها انجام داد که در شهادتش در دادگاه نظامی ویژه شن یانگ در سال ۱۹۵۶ توصیف کرد.

هایائو گفت که افرادی را دیده است که به میله های چوبی بسته شده و از طریق بمب‌های پر از باکتری که از هواپیما پرتاب شده یا از فاصله نزدیک منفجر شده‌اند، در معرض سیاه زخم قرار گرفته‌اند. “این یک عمل وحشیانه بود.”

فورت دتریک

پس از تسلیم ژاپن، ایالات متحده به رهبران واحد مخفی مصونیت اعطا کرد یعنی همان‌هایی که آزمایشات وحشتناک بر روی اسیران جنگی و غیرنظامیان از جمله مردان، زنان، کودکان و حتی نوزادان انجام داده بودند.

اینها شامل کالبد شکافی افراد زنده، آزمایش سرمازدگی و سیفلیس، و همچنین قرار دادن قربانیان در معرض بیماری‌های کشنده است. محققان این واحد راه‌هایی را برای مبارزه با طاعون بوبونیک، سیاه زخم، وبا و تب حصبه ابداع کردند.

هنگامی که در دهه ۱۹۹۰ فاش شد که مقامات دولت ایالات متحده از این برنامه آگاه بودند و از داد‌ های آن در توسعه جنگ بیولوژیکی در فورت دیتریک در مریلند استفاده می‌شد، خشم عمومی و درخواست پاسخگویی از ژاپن و ایالات متحده بر پا شد

محققان می‌گویند که درک آنها از تأسیسات زیرزمینی هنوز مقدماتی است و هنوز کار زیادی باید انجام شود تا اینکه آنها به طور کامل وسعت سایت را درک کنند.

به گفته آنها، حفاری کامل می‌تواند شواهد بیشتری از آزمایش های وحشیانه انسانی انجام شده توسط واحد ۷۳۱ را نشان دهد.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند. برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند. این کاری است که یک…

تبدیل شخصیت‌های انیمیشن‌های و کارتون‌ها به نمونه‌های انسانی شبیه به آنها

در انیمیشن‌ها ما حیوانات را دارای شخصیت انسانی می‌کنیم، رخت و لباس به تنشان می‌کنیم، آنها را صاحب جامعه و شهر می‌کنیم و رفتارهای انسانی را به آنها منتسب می‌کنیم. اما تصور کنید که در کاری معکوس، این شخصیت‌های کارتونی را می‌توانستیم به…

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید. در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

مجموعه دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده را با هم مرور کنیم

هر چقدر عکس‌های تاریخی را با هم مرور کنیم، کم است. همان طور که قبلا هم نوشته بودم احتمالا بیشتر این عکس‌ها اگر در دوره خود در نشریه‌ای منتشر می‌شدند، خیلی عادی به نظر می‌رسیدند، اما حالا بعد از گذشت دهه‌ها یا حدود یک قرن، برای ما عجیب و…

چگونه طولانی مدت درس بخوانیم و کمتر خسته شویم؟

مطالعه برای ساعات طولانی می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین راهبرد وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ تمرکز و جلوگیری از خستگی از آن‌ها استفاده کنید: استراحت کنید: هر ۴۵ تا ۵۰ دقیقه یک بار استراحت کنید تا مغز خود را شارژ کرده و از…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5