این فیزیکدان نظری یوتیوبر موفقی شد تا بودجه تحقیقات گرانش کوانتومی خود را تامین کند!

0

فیزیک دانش پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، اما استادان پرشور این رشته سعی دارند این تصور را باطل کنند. پروفسور تاتیانا اروخیموا در دانشگاه A&M تگزاس ویدئو‌هایی را تولید می‌کند که کاربرد‌های عادی را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و روشنگرانه آموزش می‌دهد.

اما یکی دیگر از ستاره‌های یوتیوب به نام سابین هوسنفلدر در واقع یوتوبر شده تا نه‌تنها دانش خود را به روشی قابل درک به اشتراک بگذارد، بلکه برای تحقیقات خود نیز بودجه مالی تامین کند!

هوسنفلدر یک فیزیکدان نظری آلمانی است که به خاطر سری ویدئوهای خود مشهور شده. اگرچه او از سال 2007 ویدیو می‌سازد، اما از زمان همه‌گیری کرونا بود که محتوای خود را به نام عجیب و غریب جدید تغییر نام داد و تلاش جدی‌تری برای تبدیل تخصص خود به درس‌های عامه‌فهم انجام داد.

او در ویدئوهای ۲۰ دقیقه‌ای در مورد همه چیز را از فیزیک ذرات گرفته تا ناوبر‌های کوانتومی و هوش مصنوعی توضیحات ساده می‌دهد. هوسنفلدر می‌گوید: «مردم می‌توانند به کانال من بروند و خلاصه 20 دقیقه‌ای را تماشا کنند. آن‌ها مجبور نیستند یک کتاب کامل را بخوانند یا یک مقاله مروری را دانلود کنند، که به هر حال متوجه نمی‌شوند.»

هوسنفلدر با بیش از یک میلیون مشترک مخاطبان زیادی دارد. در واقع، او از هزاران و گاهی میلیون‌ها بازدید خود برای تأمین مالی تحقیقات خود در زمینه گرانش کوانتومی استفاده می‌کند. او حتی حامیان مالی دارد و از Patreon کمک‌هایی دریافت می‌کند که به درآمد او می‌افزاید.

برای مدیریت محتوای یوتیوب، او حتی تیمی از نویسندگان دارد که به فیلمنامه‌نویسی ویدیو‌هایش کمک می‌کنند.

هاسنفلدر در مورد ویدیو‌های خود می‌گوید: «من  آنچه را که واقعاً باید در مورد دانش بدانید، تا حد امکان ساده بیان می‌کنم، اما بیش از حد ساده: از بیگ بنگ گرفته تا فیزیک ذرات تا مدل‌های آب و هوایی را برای شما توضیح می‌دهم و می‌گویم که دانش چیست و دانش پشت سر تیتر‌های بزرگ چیست. من داستان واقعی و نه هیاهو را می‌گویم»

برای دیدن ویدیو‌های بیشتر از هوسنفلدر مشترک کانال YouTube او شوید.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

کم‌هوش، اما دوست‌داشتنی: سندرم ویلیامز

سندرم ویلیامز یک اختلال تکامل عصبی ژنتیکی است. در مبتلایان به این بیماری بازوی بلند کروموزم شماره 7 حذف می‌شود.شیوع سندرم ویلیامز تقریبا یک مورد در هر بیست تا سی هزار…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.