فهرست بهترین فیلم‌های دنزل واشنگتن به همراه توضیح هر یک از آنها به مناسبت زادروز وی

0

Training Day (۲۰۰۱)

امتیاز IMDb: ۷.۷/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن برای بازی در نقش کارآگاه آلونزو هریس برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد. این فیلم درباره یک پلیس تازه کار با بازی ایتان هاوک است که یک روز تمرین را با یک افسر مواد مخدر فاسد و غیرقابل پیش‌بینی در لس آنجلس تجربه می‌کند.
دیگر بازیگران: ایتان هاوک، اسکات گلن، تام برنگر.

Glory (1989)

داستان: دنزل واشنگتن اولین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در این درام جنگ داخلی دریافت کرد. این فیلم داستان پنجاه و چهارمین پیاده نظام داوطلب ماساچوست، یکی از اولین واحد‌های آفریقایی-آمریکایی در ایالات متحده در طول جنگ داخلی را روایت می‌کند.
سایر بازیگران: متیو برودریک، مورگان فریمن، کری الوز.

Malcolm X (1992)

امتیاز IMDb: ۷.۷/۱۰
داستان: این حماسه زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی اسپایک لی، زندگی مالکوم ایکس، رهبر حقوق مدنی، از روز‌های اولیه تا قتلش را روایت می‌کند. دنزل واشنگتن برای بازی قدرتمندش در نقش مالکوم ایکس نامزد جایزه اسکار شد.
دیگر بازیگران: آنجلا باست، دلروی لیندو، اسپایک لی.

The Hurricane (1999)

امتیاز IMDb: ۷.۶/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش روبین «هوریکن» کارتر، بوکسور سابق وزن میان‌وزن که به اشتباه به قتل محکوم شده است، بازی می‌کند. این فیلم مبارزه کارتر برای عدالت و تبرئه نهایی او را دنبال می‌کند.
سایر بازیگران: ویسلوس ریون شانون، دبورا کارا اونگر، لیو شرایبر.

Remember the Titans (2000)

امتیاز IMDb: ۷.۸/۱۰
داستان: بر اساس یک داستان واقعی، دنزل واشنگتن نقش مربی هرمان بون را بازی می‌کند که در اوایل دهه ۱۹۷۰ یک تیم فوتبال دبیرستانی در ویرجینیا را رهبری می‌کند. این فیلم مضامین یکپارچگی و وحدت نژادی را بررسی می‌کند.
دیگر بازیگران: ویل پاتون، وود هریس، رایان هرست.

American Gangster (2007)

امتیاز IMDb: ۷.۸/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش فرانک لوکاس، یک قاچاقچی مواد مخدر در زندگی واقعی که در دهه ۱۹۷۰ هروئین را به ایالات متحده قاچاق می‌کرد، بازی می‌کند. راسل کرو نقش کارآگاهی را بازی می‌کند که وظیفه دارد او را پایین بیاورد.
دیگر بازیگران: راسل کرو، چیوتل اجیوفور، جاش برولین.

Flight (2012)

امتیاز IMDb: ۷.۳/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن خلبان یک شرکت هواپیمایی تجاری را به تصویر می‌کشد که به طور معجزه آسایی یک هواپیما را فرود می‌آورد. با این حال، قهرمانی او زیر سؤال می‌رود زیرا تحقیقات جزئیات نگران‌کننده‌ای از زندگی شخصی او را نشان می‌دهد.
دیگر بازیگران:‌دان چیدل، کلی ریلی، جان گودمن.

Fences (2016)

امتیاز IMDb: ۷.۲/۱۰
داستان: بر اساس نمایشنامه برنده جایزه پولیتزر اثر آگوست ویلسون، دنزل واشنگتن کارگردانی و در این فیلم بازی می‌کند که درباره پدری آفریقایی-آمریکایی از طبقه کارگر است که با روابط نژادی و گذشته خود دست و پنجه نرم می‌کند.
دیگر بازیگران: ویولا دیویس، استیون هندرسون، جووان آدپو.

Man on Fire (2004)

امتیاز IMDb: ۷.۷/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن نقش یک مامور سابق سیا را بازی می‌کند که تبدیل به محافظ شده است که وقتی دختر جوانی را که برای محافظت از او استخدام شده بود ربوده می‌شود، انتقام می‌گیرد.
سایر بازیگران: داکوتا فانینگ، کریستوفر واکن، رادا می‌چل.

Inside Man (2006)

امتیاز IMDb: ۷.۶/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش یک کارآگاه در حال تحقیق درباره سرقت بانک است که توسط یک مغز متفکر مجرم حیله‌گر با بازی کلایو اوون هماهنگ شده است. این فیلم عناصر یک دزدی هیجانی را با یک داستان کارآگاهی موش و گربه ترکیب می‌کند.
سایر بازیگران: کلایو اوون، جودی فاستر، کریستوفر پلامر.

The Equalizer (2014)

امتیاز IMDb: ۷.۲/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش رابرت مک کال، یک سیاهپوست بازنشسته که به دنبال عدالت برای افراد استثمار شده و ستمدیده است، بازی می‌کند. این فیلم داستان مک کال را دنبال می‌کند که او برای محافظت از یک دختر جوان با یک گروه روسی روبرو می‌شود.
دیگر بازیگران: مارتون چوکاس، کلوئه گریس مورتز، دیوید هاربر.

Crimson Tide (1995)

امتیاز IMDb: ۷.۳/۱۰
داستان: در این تریلر پرتنش زیردریایی، دنزل واشنگتن نقش یک افسر نیروی دریایی جوان را بازی می‌کند که با افسر فرمانده خود (جین هکمن) بر سر پرتاب موشک‌های هسته‌ای درگیر می‌شود. این فیلم به بررسی مضامین اقتدار و تصمیم‌گیری در موقعیت‌های پرفشار می‌پردازد.
سایر بازیگران: جین هکمن، ویگو مورتنسن، جیمز گاندولفینی.

The Book of Eli (2010)

امتیاز IMDb: ۶.۹/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن الی را به تصویر می‌کشد، یک سرگردان تنها در دنیای پسا آخرالزمانی، که کتاب مقدسی را حمل می‌کند که ممکن است کلید نجات بشریت را داشته باشد. این فیلم اکشن را با عناصر معنوی و اخلاقی ترکیب می‌کند.
دیگر بازیگران:‌گری اولدمن، میلا کونیس، ری استیونسون.

Deja Vu (2006)

امتیاز IMDb: ۷.۰/۱۰
داستان: در این تریلر علمی تخیلی، دنزل واشنگتن نقش یک مامور ATF را بازی می‌کند که در حال تحقیق در مورد یک حمله تروریستی است. او درگیر یک آزمایش دولتی می‌شود که به او اجازه می‌دهد برای جلوگیری از فاجعه به گذشته سفر کند.
دیگر بازیگران: پائولا پاتون، وال کیلمر، جیم کاویزل.

Philadelphia (1993)

امتیاز IMDb: ۷.۷/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش یک وکیل همجنسگرا هراسی بازی می‌کند که پرونده مردی (تام هنکس) مبتلا به ایدز را که به ناحق از کارش اخراج شده است، انجام می‌دهد. این فیلم به بررسی مضامین تبعیض، شفقت و عدالت می‌پردازد.
دیگر بازیگران: تام هنکس، آنتونیو باندراس، مری استینبرگن.

Courage Under Fire (1996)

امتیاز IMDb: ۶.۶/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن نقش افسر ارتش ایالات متحده را بازی می‌کند که در حال بررسی شرایط مربوط به مرگ یک خلبان زن هلیکوپتر در جنگ خلیج فارس است. این فیلم پیچیدگی‌های حقیقت، شرأفت و شجاعت را بررسی می‌کند.
دیگر بازیگران: مگ رایان، لو دایموند فیلیپس، مت دیمون.

Out of Time (2003)

امتیاز IMDb: ۶.۵/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن در نقش رئیس پلیس شهر کوچکی بازی می‌کند که وقتی می‌خواهد رابطه‌ای را پنهان کند، در شبکه‌ای از فریب و قتل گیر می‌کند. این فیلم یک تریلر پر تعلیق با پیچش‌های غیرمنتظره است.
دیگر بازیگران: ایوا مندز، سانآ لاتان، دین کین.

The Pelican Brief (1993)

امتیاز IMDb: ۶.۶/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن نقش روزنامه‌نگاری را بازی می‌کند که پس از آن که یک دانشجوی حقوق (جولیا رابرتز) یک گزارش حقوقی می‌نویسد که فساد در بالاترین سطوح دولتی را افشا می‌کند، درگیر یک توطئه خطرناک می‌شود.
دیگر بازیگران: جولیا رابرتز، سم شپرد، جان هرد.

He Got Game (1998)

امتیاز IMDb: ۶.۹/۱۰
داستان: این درام ورزشی به کارگردانی اسپایک لی، دنزل واشنگتن را در نقش پدری بازی می‌کند که به‌طور موقت از زندان آزاد می‌شود تا پسرش را متقاعد کند که یک بازیکن بسکتبال بسیار استخدام شده است، برای آلما ماتر فرماندار بازی کند.
دیگر بازیگران: ری آلن، میلا جووویچ، روزاریو داوسون.

The Manchurian Candidate (2004)

امتیاز IMDb: ۶.۶/۱۰
داستان: دنزل واشنگتن نقش سربازی را بازی می‌کند که وقتی او و سربازان همکارش پس از بازگشت از جنگ خلیج‌فارس با اتفاقات عجیبی روبرو می‌شوند، به یک توطئه مشکوک می‌شود. این فیلم یک تریلر سیاسی با پیچش‌های روانی است.
دیگر بازیگران: لیو شرایبر، مریل استریپ، جان وویت.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.