کتاب استخر شیرجه – نوشته یوکو اوگاوا – معرفی

0

کتاب “استخر شیرجه” مجموعه‌ای جذاب از سه رمان به هم پیوسته است که توسط نویسنده ژاپنی یوکو اوگاوا نوشته شده است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ منتشر شد و تحسین منتقدان را برای کاوش این کتاب در موضوعاتی مانند انزوا، وسواس و پیچیدگی‌های تاریک روابط انسانی به دست آورد. نثر اوگاوا مختصر و مفید است.

رمان اول، “استخر شیرجه”، لحن کل مجموعه را تعیین می‌کند. قهرمان داستان، دختر جوانی است که نامش هرگز فاش نمی‌شود، در یتیم خانه‌ای زندگی می‌کند که توسط والدینش اداره می‌شود. او شیفته جون، پسر زوجی که این مرکز را مدیریت می‌کند، می‌شود. اوگاوا به طرز ماهرانه‌ای، روان قهرمان داستان می‌کاود و وسواس نگران‌کننده‌اش نسبت به جون را آشکار می‌کند. نوشتار دقیق و خاطره‌انگیز است.

کاوش اوگاوا در روان انسان در رمان دوم، «دفتر خاطرات بارداری» ادامه پیدا می‌کند. قهرمان داستان، زن جوانی است که با برادرش و همسر باردارش زندگی می‌کند، به فرزند متولد نشده خواهر شوهرش دلبسته می‌شود. روایت از طریق مجموعه‌ای از یادداشتهای روزانه آشکار می‌شود و نگاهی اجمالی به وضعیت روانی در هم قهرمان داستان می‌دهد. نویسنده به طرز ماهرانه‌ای احساس رو به رشد جدایی و ناراحتی قهرمان داستان را به تصویر می‌کشد و حسی از پیشگویی را ایجاد می‌کند که در داستان نفوذ می‌کند.

رمان پایانی، «خوابگاه»، خواننده را به دنیای ناآرام زن جوانی به نام کوموری می‌برد. او در خوابگاه کودکان یتیم و ر‌ها شده زندگی می‌کند و در آنجا با پسری به نام شیروساکی ارتباط عجیبی برقرار می‌کند. همانطور که کوموری سایر ساکنان و کارکنان را مشاهده می‌کند، اوگاوا داستانی از استیصال آرام و اشتیاق برای ارتباط می‌بافد. خوابگاه به دنیای کوچکی از حاشیه نشینان جامعه تبدیل می‌شود و نویسنده به طرز استادانه‌ای پویایی پیچیده موجود در بازی را بررسی می‌کند.

یکی از نقاط قوت قابل توجه نوشته اوگاوا توانایی او در توصیف حس فراگیر ناراحتی و تنش از طریق نثر مختص است. رمان‌ها تا حدی به هم پیپسته‌اند و توجه دقیق نویسنده به جزئیات تأثیر احساسی داستان‌ها را افزایش می‌دهد. کاوش اوگاوا در جنبه‌های تاریک‌تر طبیعت انسان، هم ظریف و هم ژرف است و خوانندگان را به تأمل در مورد پیچیدگی‌های میل، تنهایی و پیامد‌های احساسات ناگفته دعوت می‌کند.

موضوع انزوا رشته‌ای است که در هر رمان می‌گذرد و شخصیت‌ها را در تجربه مشترکشان از سرگردانی عاطفی به هم متصل می‌کند. چه در محدوده یک یتیم خانه، یک خانه خانوادگی یا یک خوابگاه، شخصیت‌های اوگاوا با یک حس عمیق قطع ارتباط با اطرافیان خود دست و پنجه نرم می‌کنند. این مضمون به صورت یک لنز قدرتمند عمل می‌کند که نویسنده از طریق آن شرایط انسانی را بررسی می‌کند، و خوانندگان را ترغیب می‌کند تا راه‌هایی را در نظر بگیرند که افراد در انزوای ذاتی زندگی خود را بشناسند.

کتاب استخر شیرجه
 نویسنده:یوکو اوگاوا
مترجم:میثم فرجی
انتشارات:انتشارات آده


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

هایپریون، ماه اسفنجی زحل

تصور کنید که به جای ماه خودمان، وقتی شب‌ها سرمان را بلند می‌کردیم، همچنین منظره‌ای می‌دیدیم، هیچ فکر کرده‌اید در این صورت چقدر ادبیات و ضرب‌المثل‌های ما نسبت به حال حاضر…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.