آغاز پخش سریال Constellation یا صورت فلکی: یک فیلم به سبک «جاذبه» اما ترکیب علمی تخیلی و ژانر مرموز؟

0

سریال Constellation، سریال درام جدیدی که از دیشب پخش آن از Apple TV+ آغاز شده و سه قسمت از آن فعلا در سایت‌های دانلود هم قرار گرفته. سریال صورت فلکی یا Constellation داستان یک فضانورد در تلاش برای زنده ماندن و بازگشت سالم به زمین پس از یک حادثه در ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

ژانر حوادث فضایی و تلاش برای یقا یک موضوع داستانی آشنا بوده و ریشه در واقعیت دارد. از نقص در آپولو ۱۳تا فیلم جاذبه یا Gravity.

به نظر می‌رسد سریال Constellation از همه آنها وام گرفته باشد. در سریال صورت فلکی، شیء ناشناسی به ‌ایستگاه فضایی بین‌المللی، با تعداد انگشت شماری از فضانوردان مقیم، برخورد می‌کند. این برخورد باعث می‌شود که بیشتر سیستم‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی تخریب شوند و تعمیرپذیر هم نباشند و تنها راه چاره بازگرداندن فضانوردان می‌شود.

نقش اول سریال نومی راپاس است که در سریال کاراکتر جو اریکسون را بازی می‌کند که زنی متاهل با مقداری مشکلات جانبی با همسرش است و یک دختر هم دارد. او در واقع ساندرا بولاک فیلم جاذبه را در این سریال شبیه‌سازی می‌کند.

اما سریال از همان ابتدا اجزایی از مرموز بودن بودن را دارد. آزمایش مرموز انجام شده در مدار چیست و چرا این همه اهمیت دارد و به چه دلیل این همه اصرار برای به نتیجه رسیدن آن وجود دارد و آیا ربطی بین آن و حادثه وجود دارد. آیا چیزی که فضانورد جو اریسکون دیده و عامل برخورد است یک توهم است یا خیر و اگر توهم نباشد چه چیزی است. به نظر می‌رسد که سرپرست روس کاسموس چیزی در این مورد می‌داند!

چرا به نظر می‌رسد که فضا و زمان ماهیتی دگرگون در یکی از سکانس‌ها پیدا کرده است؟

سریال Constellation یا صورت فلکی

به نظر می‌رسد برای پیدا کردن سرنخ‌ها و پاسخ به این سوالات به تماشای بیش از یک قسمت نیاز داشته باشیم.

ما با نومی راپاس از زمان فیلم خوب پرومتئوس آشنا شدیم. در این فیلم او یک دختر ۱۰ ساله به نام آلیس دارد. در حالی که در قسمت اول همه نگرانی ما نجات او است. در قسمت‌های بعدی دغدغه‌های دیگری را هم با دیدن سریال تجربه خواهیم کرد.

بازیگر آشنای دیگران سریال جاناتان بنکس است که ما از زمان تماشای سریال برکینگ بد او را می‌شناسیم. او در نقش فضانورد سابق به نام هنری کالدرا، که اکنون دانشمند موظف به انجام یک آزمایش فوق محرمانه است، بازی می‌کند.

جلوه‌های بصری سریال خوب و وقابل قبول هستند و این سریال ۸ قسمتی را باید سر فرصت تماشا کرد. باید ببینیم که بعد از دیدن چند قسمت چه نمره‌ای می‌توان به آن داد. اما دست‌کم در گام اول سریال طوری نیست که بشود از دیدن آن صرف‌نظر کرد!

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.