15 فیلم شبیه غرور و تعصب یا Pride & Prejudice (2005) با توضیح و جزئیات

0

کارگردان: جو رایت

بازیگران:

  1. کایرا نایتلی در نقش الیزابت بنت
  2. متیو مک فادین در نقش آقای فیتزویلیام دارسی
  3. روزاموند پایک در نقش جین بنت
  4. دونالد ساترلند در نقش آقای بنت
  5. برندا بلتین در نقش خانم بنت
  6. ینا مالون در نقش لیدیا بنت
  7. کری مولیگان در نقش کیتی بنت
  8. تالوله رایلی در نقش مری بنت
  9. روپرت فرند در نقش آقای ویکهام
  10. تام هالندر در نقش آقای کالینز

سال تولید: 2005

داستان کامل:

“غرور و تعصب” یک درام عاشقانه دوست داشتنی بر اساس رمان کلاسیک جین آستن به همین نام است. داستان فیلم در اوایل قرن نوزدهم انگلستان می گذرد، این فیلم درگیری های عاشقانه و فشارهای اجتماعی را دنبال می کند که خانواده بنت، به ویژه الیزابت بنت سرسخت، در سلسله مراتب اجتماعی پیچیده انگلستان گرجستان با آن مواجه شده اند.

مقدمه ای بر خانواده بنت

این فیلم ما را با خانواده بنت متشکل از آقا و خانم بنت و پنج دخترشان: جین، الیزابت، مری، کیتی و لیدیا آشنا می کند. خانم بنت مشتاق است که دخترانش را با خواستگاران ثروتمند ازدواج کند، زیرا دارایی خانواده به یک وارث مرد تعلق دارد، به این معنی که دختران بنت پس از مرگ پدرشان چیزی نخواهند داشت. آقای بنت محتاط تر است، اما نگرانی های همسرش را در مورد تضمین مسابقات سودمند برای دخترانشان به اشتراک می گذارد.

 ورود آقای بینگلی و آقای دارسی

ورود مجرد ثروتمند و واجد شرایط، آقای چارلز بینگلی و دوست دورافتاده او آقای فیتزویلیام دارسی به املاک نزدیک ندرفیلد پارک، غوغایی در جامعه محلی ایجاد می کند. خانم بنت از احتمال ازدواج یکی از دخترانش با آقای بینگلی هیجان زده است، در حالی که الیزابت شیفته رفتار غرورآمیز آقای دارسی است اما محتاط است.

دسیسه ها و سوء تفاهم های عاشقانه

از آنجایی که آقای بینگلی با جین بنت دلخور می شود، آقای دارسی علیرغم تردیدهای اولیه اش در مورد موقعیت اجتماعی خانواده اش، خود را به سمت الیزابت جذب می کند. با این حال، روابط عاشقانه آنها با سوء تفاهم ها و ارتباطات نادرست، به ویژه در مورد غرور ادراک شده آقای دارسی و تعصب الیزابت علیه او، پیچیده شده است.

 توپ ندرفیلد و پیشنهاد آقای دارسی

تنش بین الیزابت و آقای دارسی در توپ ندرفیلد به اوج می رسد، جایی که آقای دارسی در یک پیشنهاد بد و توهین آمیز به عشق خود به او اعتراف می کند. الیزابت که شوکه و آزرده شده است، او را به شدت طرد می کند و منجر به گسست در روابط آنها می شود.

 آشتی و حل و فصل

پس از پیشنهاد ناموفق، هم الیزابت و هم آقای دارسی باید با غرور و تعصب خود مقابله کنند. همانطور که آنها پیچیدگی های عشق و انتظارات اجتماعی را دنبال می کنند، شروع به دیدن یکدیگر در نور جدیدی می کنند و به عمق احساسات خود نسبت به یکدیگر پی می برند. در نهایت، آنها بر اختلافات خود غلبه می کنند و عشق خود را اعلام می کنند و به یک آشتی صمیمانه و عاشقانه ختم می شود.

پایان خوش

با کمک آقای دارسی، آقای بینگلی از جین خواستگاری می‌کند و دیگر خواهران بنت راه‌های خوشبختی خود را پیدا می‌کنند. لیدیا با آقای ویکهام جذاب اما بی‌وجدان فرار می‌کند و باعث رسوایی و خجالت خانواده می‌شود، اما آقای دارسی برای اطمینان از ازدواج آنها و جلوگیری از آسیب بیشتر به شهرت خانواده بنت دخالت می‌کند. در پایان، عشق بر غرور و تعصب پیروز می شود و خواهران بنت عاقبت به خیر و خوشی خود را می یابند.

“غرور و تعصب” داستانی جاودانه از عشق، خانواده و قراردادهای اجتماعی است که همچنان با شوخ طبعی، جذابیت و عاشقانه های ماندگارش مخاطبان را مجذوب خود می کند. این فیلم با فیلمبرداری سرسبز، لباس‌های نفیس و بازی‌های درخشان، اقتباسی دوست‌داشتنی از شاهکار ادبی جین آستن باقی می‌ماند.


1. “حس و حساسیت” (1995) یا Sense and Sensibility

کارگردان: آنگ ​​لی
بازیگران: اما تامپسون، کیت وینسلت ، هیو گرانت
نقش ها: اما تامپسون الینور داشوود، خواهر بزرگتر عاقل و محجوب را به تصویر می کشد. کیت وینسلت نقش ماریان داشوود، خواهر کوچکتر عاشقانه و تکانشی را بازی می کند. هیو گرانت در نقش ادوارد فرارس، نجیب‌زاده‌ای مهربان و رازدار است.

داستان: بر اساس رمان کلاسیک جین آستن، « حس و حساسیت » خواهران داشوود، الینور و ماریان را دنبال می‌کند، در حالی که عشق و فقدان را در قرن نوزدهم انگلستان دنبال می‌کنند. خواهران داشوود پس از مرگ پدرشان در شرایط بدی قرار می‌گیرند و باید به مهربانی بستگان دور تکیه کنند. الینور به ادوارد فراری وابسته می شود، در حالی که ماریان عاشقانه عاشق جان ویلوبی شجاع می شود. با این حال، چشم اندازهای عاشقانه آنها به دلیل انتظارات اجتماعی و دخالت بستگان خوش نیت اما گمراه پیچیده است. الینور و ماریان در حالی که با چالش های عشق و دلشکستگی دست و پنجه نرم می کنند، باید یاد بگیرند که حس و حساسیت خود را متعادل کنند تا خوشبختی و رضایت را بیابند.

2. “اما” (1996) یا Emma

کارگردان: داگلاس مک گراث
بازیگران: گوئینت پالترو، جرمی نورتام، تونی کولت
نقش ها: گوئینت پالترو در نقش اما وودهاوس، یک خواستگار خوش نیت اما مداخله گر بازی می کند. جرمی نورثام نقش آقای نایتلی، دوست و معتمد اما را بازی می کند. تونی کولت نقش هریت اسمیت، یک زن جوان ساده لوح را به تصویر می کشد که اما او را زیر بال خود می گیرد.

داستان: «اما» بر اساس رمانی به همین نام از جین آستن، شخصیت اصلی را دنبال می‌کند که پیچیدگی‌های عشق و خواستگاری را در انگلستان دنبال می‌کند. اما وودهاوس یک زن جوان ثروتمند و مستقل است که به مهارت های خود در خواستگاری افتخار می کند. با این حال، تلاش های خوش نیت او برای یافتن همسر مناسب برای دوستان و آشنایانش اغلب منجر به سوء تفاهم ها و عوارض عاشقانه می شود. همانطور که اما در امور دیگران دخالت می کند، نمی تواند احساسات خود را نسبت به دوست قدیمی و همسایه اش، آقای نایتلی تشخیص دهد. اما از طریق یک سری سوء تفاهم ها و افشاگری ها، درس های ارزشمندی در مورد عشق، دوستی و اهمیت خودآگاهی می آموزد.

3. “جین ایر” (2011) یا Jane Eyre

کارگردان: کری جوجی فوکوناگا
بازیگران: میا واسیکوفسکا، مایکل فاسبندر ، جودی دنچ
نقش ها: میا واسیکوفسکا در نقش جین ایر، یک زن جوان مقاوم و مستقل بازی می کند. مایکل فاسبندر نقش آقای روچستر، کارفرمای مرموز و متفکر جین را بازی می کند. جودی دنچ خانم فیرفکس، خانه دار تالار تورنفیلد را به تصویر می کشد.

داستان: «جین ایر» داستانی جاودانه از عشق، از دست دادن و رستگاری بر اساس رمان کلاسیک شارلوت برونته است. جین ایر یک خانم یتیم است که در تالار تورنفیلد استخدام می شود، جایی که با آقای روچستر مرموز و مرموز ملاقات می کند. علیرغم تفاوت در موقعیت اجتماعی، جین و آقای روچستر یک ارتباط عمیق و پرشور ایجاد می کنند. با این حال، رازهای تاریکی از گذشته آقای روچستر و شبح همسر اول او، برتا میسون، دیوانه، عاشقانه آنها را تهدید می کند. همانطور که جین با احساسات خود نسبت به آقای روچستر دست و پنجه نرم می کند و با ارواح گذشته خود روبرو می شود، باید انتخاب های دشواری در مورد عشق، اخلاق و احترام به خود داشته باشد.

4. «جین شدن» (2007) یا Becoming Jane

کارگردان: جولیان جرولد
بازیگران: آن هاتاوی ، جیمز مک‌آوی، جولی والترز
نقش‌ها: آن هاتاوی در نقش جین آستن، نویسنده محبوب «غرور و تعصب» و «حس و حساسیت» بازی می‌کند. جیمز مک آووی نقش تام لفروی، یک وکیل جوان جذاب را بازی می کند که قلب جین را تسخیر می کند. جولی والترز نقش خانم آستن، مادر حامی جین را به تصویر می کشد.

داستان: «جین شدن» روایتی تخیلی از زندگی اولیه و درگیری های رمانتیک نویسنده تحسین شده جین آستن ارائه می دهد. داستان فیلم در اواخر قرن هجدهم اتفاق می‌افتد و جین آستن را دنبال می‌کند که انتظارات اجتماعی و فشارهای رمانتیک انگلستان را بررسی می‌کند. وقتی جین با تام لفروی جذاب و غیر متعارف آشنا می شود، علی رغم تفاوت هایشان در موقعیت اجتماعی، جذب او می شود. با این حال، روابط عاشقانه آنها توسط تعهدات خانوادگی، محدودیت های مالی و عدم تایید جامعه تهدید می شود. همانطور که جین با محدودیت های زمان خود و خواسته های قلبش دست و پنجه نرم می کند، الهام بخش رمان های آینده اش را در واقعیت های تلخ و شیرین عشق و از دست دادن می یابد.

5. صومعه نورتانگر (2007) یا Northanger Abbey

کارگردان: جان جونز
بازیگران: فلیسیتی جونز، جی جی فیلد، کری مولیگان
نقش ها: فلیسیتی جونز در نقش کاترین مورلند، زن جوان ساده لوح و تخیلی ایفای نقش می کند. جی جی فیلد نقش هنری تیلنی، یک روحانی جذاب و شوخ را بازی می کند. کری مولیگان ایزابلا تورپ، دوست دستکاری‌کننده کاترین را به تصویر می‌کشد.

داستان: «نورتانجر ابی» بر اساس رمان جین آستن، ماجراهای کاترین مورلند را دنبال می‌کند که در دام‌های اجتماعی و عاشقانه در انگلستان گرجستان می‌گذرد. کاترین یک زن جوان پناه گرفته و تخیلی است که شیفته دنیای رمان های گوتیک و فانتزی های عاشقانه می شود. وقتی از او برای اقامت در املاک بزرگ Northanger Abbey دعوت می‌شود، خود را درگیر شبکه‌ای از رازها، سوء تفاهم‌ها و دسیسه‌های اجتماعی می‌بیند. همانطور که کاترین با ناامنی ها و ساده لوحی خود دست و پنجه نرم می کند، درس های ارزشمندی در مورد عشق، دوستی و اهمیت تمایز بین واقعیت و خیال می آموزد.

6. “ستاره درخشان” (2009) یا Bright Star

کارگردان: جین کمپیون
بازیگران: ابی کورنیش، بن ویشا، پل اشنایدر
نقش ها: ابی کورنیش در نقش فانی براون، یک زن جوان پرشور و مستقل بازی می کند. بن ویشاو نقش جان کیتس، شاعر مشهور رمانتیک را بازی می کند. پل اشنایدر نقش چارلز آرمیتاژ براون، دوست وفادار و معتمد کیتس را به تصویر می کشد.

داستان: “ستاره درخشان” یک درام عاشقانه تحسین برانگیز است که به بررسی رابطه عشقی پرشور و غم انگیز بین شاعر مشهور جان کیتس و فانی براون می پردازد. داستان این فیلم در قرن نوزدهم انگلستان می گذرد، داستان عاشقانه شکوفا بین کیتس، شاعری مبارز، و براون، یک زن جوان با روحیه و مستقل با استعداد در طراحی مد است. با وجود تفاوت در موقعیت اجتماعی و عدم تایید خانواده براون، کیتس و براون وارد یک رابطه پرشور و عمیقا عاطفی می شوند. با این حال، خوشبختی آنها کوتاه مدت است زیرا مشکلات سلامتی و مالی ضعیف کیتس آنها را تهدید می کند که آنها را از هم بپاشد. “ستاره درخشان” یک فیلم زیبا و پر طنین انداز است که قدرت جاودانه عشق و میراث ماندگار یکی از بزرگترین شاعران زبان انگلیسی را به تصویر می کشد.

7. “عشق و دوستی” (2016) یا Love & Friendship

کارگردان: ویت استیلمن
بازیگران: کیت بکینسیل، کلویه سوینی، خاویر ساموئل
نقش‌ها: کیت بکینسیل در نقش لیدی سوزان ورنون، بیوه‌ای حیله‌گر و فریبنده بازی می‌کند. کلوئه سوینی نقش آلیشیا جانسون، معتمد و همدستان لیدی سوزان را بازی می کند. خاویر ساموئل نقش رجینالد دکورسی، یک لیسانس ثروتمند و واجد شرایط را به تصویر می کشد.

داستان: «عشق و دوستی» اقتباسی شوخ و بی‌احترام از رمان «لیدی سوزان» نوشته جین آستن است. لیدی سوزان ورنون بیوه‌ای جذاب و دستکاری‌کننده است که می‌خواهد برای خود و دخترش، فردریکا، بازی‌های سودمند را تامین کند. لیدی سوزان با کمک دوست وفادارش آلیسیا جانسون، پیچیدگی های جامعه بالا را بررسی می کند و رجینالد دکورسی ثروتمند و واجد شرایط را مورد توجه قرار می دهد. همانطور که لیدی سوزان نقشه می کشد و راه خود را در صحنه اجتماعی دستکاری می کند، باید با خواستگاران رقیب، رسوایی های خانوادگی و طبیعت دوگانه خود مبارزه کند. “عشق و دوستی” یک کمدی لذت بخش و تیزبینانه از آداب است که شوخ طبعی و بینش آستن را نسبت به ماهیت انسان به نمایش می گذارد.

8. «مانسفیلد پارک» (1999) یا Mansfield Park

کارگردان: پاتریشیا روزما
بازیگران: فرانسیس اوکانر، جانی لی میلر، امبث دیویدتز
نقش ها: فرانسیس اوکانر در نقش فانی پرایس، زن جوان ترسو و محجوب ایفای نقش می کند. جانی لی میلر در نقش ادموند برترام، پسر عموی و معتمد فانی بازی می کند. امبث دیویدتز نقش مری کرافورد را به تصویر می کشد، زنی پیچیده و دنیادار که توجه ادموند را به خود جلب می کند.

داستان: «پارک منسفیلد» اقتباسی سرسبز و خوش آب و هوا از رمان جین آستن به همین نام است. فانی پرایس یک رابطه فقیر است که برای زندگی با اقوام ثروتمندش در املاک بزرگ منسفیلد پارک فرستاده می شود. همانطور که فانی پیچیدگی های محیط جدیدش را بررسی می کند، پیوندی عمیق و پایدار با پسر عمویش ادموند برترام ایجاد می کند. با این حال، عاشقانه نوپای آنها با ورود مری کرافورد جذاب و دنیادار، که توجه ادموند را به خود جلب کرده و تهدید می کند که بین آنها بیاید، پیچیده می شود. در حالی که فانی با احساس بی کفایتی و ناامنی خود دست و پنجه نرم می کند، باید شهامت دفاع از خود را پیدا کند و به دنبال خوشبختی خود در جامعه ای باشد که ثروت و موقعیت اجتماعی را بالاتر از هر چیز دیگری ارزش قائل است.

9. “The Importance of Being Earnest” (2002)

کارگردان: الیور پارکر
بازیگران: روپرت اورت، کالین فرث، ریس ویترسپون
نقش‌ها: روپرت اورت در نقش الجرنون مونکریف، مجردی جذاب و شوخ، ایفای نقش می‌کند. کالین فرث نقش جک ورثینگ، دوست و همکار مجرد الجرنون را بازی می کند. ریس ویترسپون سیسیلی کاردیو، علاقه عاشقانه جک را به تصویر می کشد.

داستان: “اهمیت جدی بودن” اقتباسی لذت بخش و بی احترامی از نمایشنامه کلاسیک اسکار وایلد است. داستان فیلم در اواخر دوره ویکتوریایی انگلستان اتفاق می افتد و ماجراهای عاشقانه الجرنون مونکریف و جک ورثینگ را دنبال می کند، دو مجرد که برای دنبال کردن علایق عاشقانه خود زندگی دوگانه ای دارند. الجرنون وانمود می کند که دوستی بیمار به نام بانبری در کشور دارد، در حالی که جک برادری سرکش به نام ارنست را در شهر اختراع می کند. با این حال، زمانی که هر دو عاشق زنانی می شوند که اصرار دارند با مردانی به نام ارنست ازدواج کنند، فریب های پیچیده آنها به زودی آشکار می شود. از آنجایی که سوء تفاهم ها و هویت های اشتباه زیاد می شود، الجرنون و جک باید مجموعه ای از پیچیدگی های خنده دار و فزاینده پوچ را دنبال کنند تا قلب علایق عاشقانه مربوطه خود را به دست آورند.

10. “اقناع” (2007) یا Persuasion

کارگردان: آدریان شرگلد
بازیگران: سالی هاوکینز، روپرت پنری-جونز، آنتونی
نقش های اصلی: سالی هاوکینز در نقش آن الیوت، زن جوان متفکر و حساس ایفای نقش می کند. روپرت پنری جونز در نقش کاپیتان فردریک ونتورث، عشق سابق آن، نقش آفرینی می کند. آنتونی هد نقش سر والتر الیوت، پدر بیهوده و خود شیفته آن را به تصویر می کشد.

داستان: «اقناع» اقتباسی دلخراش و دلنشین از رمان جین آستن به همین نام است. آن الیوت یک زن جوان متفکر و حساس است که توسط خانواده‌اش متقاعد می‌شود تا پیشنهاد ازدواج افسر نیروی دریایی، کاپیتان فردریک ونت‌ورث را رد کند. هشت سال بعد، آن هنوز ازدواج نکرده و از تصمیم خود پشیمان است، در حالی که کاپیتان ونتورث به عنوان یک مجرد ثروتمند و واجد شرایط از دریا بازگشته است. آن‌ها و کاپیتان ونت‌ورث در حالی که به زندگی یکدیگر بازمی‌گردند، باید با احساسات حل‌نشده‌شان نسبت به یکدیگر مقابله کنند و با عواقب تصمیم‌های گذشته‌شان دست و پنجه نرم کنند. “اقناع” کاوشی لطیف و پر طنین عاطفی از عشق، پشیمانی و فرصت های دوم است.

11. “بلندی های بادگیر” (2011) یا Wuthering Heights

کارگردان: Andrea Arnold
بازیگران: Kaya Scodelario، James Howson، Solomon Glave
نقش ها: Kaya Scodelario در نقش کاترین ارنشاو، یک زن جوان پرشور و سرسخت بازی می کند. جیمز هاوسون نقش هیتکلیف را بازی می‌کند، یک خارجی مرموز و متفکر. Solomon Glave هیثکلیف جوان را در فلاش بک به تصویر می کشد.

داستان: «بلندی‌های بادگیر» اقتباسی هیجان‌انگیز و اتمسفریک از رمان کلاسیک امیلی برونته است. این فیلم که در منظره‌ای وحشی و ناهموار هورهای یورکشایر می‌گذرد، رابطه عاشقانه طوفانی بین کاترین ارنشاو و هیثکلیف، یک یتیم مرموز توسط خانواده کاترین را دنبال می‌کند. علیرغم ارتباط عمیق و پرشور آنها، عشق آنها با تعصب اجتماعی، خیانت خانوادگی و طبیعت انتقام جویانه خود هیثکلیف خنثی می شود. همانطور که کاترین و هیثکلیف به دلیل شرایط خارج از کنترل آنها از هم گسسته می شوند، عشق آنها به نیرویی مخرب تبدیل می شود که ویرانی را در پی خود به جا می گذارد. “بلندی های بادگیر” یک کاوش خام و درونی از شور، وسواس، و اعماق تاریک روح انسان است.

12. “آرزوهای بزرگ” (2012) یا Great Expectations

کارگردان: Mike Newell
بازیگران: Jeremy Irvine، Holliday Grainger، Ralph Fiennes
نقش ها: Jeremy Irvine در نقش پیپ، یک یتیم جوان که آرزوی جنتلمن شدن را دارد، بازی می کند. هالیدی گرینگر نقش استلا، شی زیبا و معمایی محبت پیپ را بازی می کند. رالف فاینس مگویچ، محکومی را به تصویر می کشد که به خیر مرموز پیپ تبدیل می شود.

داستان: “آرزوهای بزرگ” اقتباسی  از رمان کلاسیک چارلز دیکنز است. پیپ یک یتیم جوان است که آرزو دارد از اصل فروتن خود فرار کند و یک جنتلمن شود. زندگی او زمانی که با استلای زیبا و مرموز روبرو می شود که قلب او را تسخیر می کند و جاه طلبی او را شعله ور می کند، تغییری دراماتیک پیدا می کند. پیپ با کمک نیکوکار اسرارآمیز خود، مجرم محکوم، تصمیم می گیرد تا “انتظارات بزرگ” خود را برآورده کند و عشق استلا را به دست آورد. با این حال، با بالا رفتن پیپ در جامعه، او باید با پیامدهای انتخاب های خود و ماهیت واقعی خواسته های خود مقابله کند. “انتظارات بزرگ” داستانی جاودانه از جاه طلبی، عشق و رستگاری است که همچنان خوانندگان و بینندگان را مجذوب خود می کند.

13. فیلم تس دوربرویل “Tess of the d’Urbervilles” (2008)

کارگردان : دیوید بلر
بازیگران: جما آرترتون، ادی ردمین، هانس متسون
نقش ها: جما آرترتون در نقش تس دوربیفیلد، یک زن جوان زیبا و معصوم بازی می کند. ادی ردمین نقش آنجل کلر را بازی می کند که یک جنتلمن مهربان و ایده آلیست است. هانس متسون نقش الک دوربرویل، یک مالک ثروتمند و دستکاری شده را به تصویر می کشد.

داستان: «تس از دوربرویل ها» اقتباسی غم انگیز و غم انگیز از رمان کلاسیک توماس هاردی است. تس دوربیفیلد یک زن جوان زیبا و بی گناه است که برای کار در املاک خانواده ثروتمند و اشرافی d’Urberville فرستاده می شود. در آنجا، او با الک دوربرویل جذاب  روبرو می‌شود که او را اغوا می‌کند و او را در سراشیبی شرم و ناامیدی می‌اندازد. علیرغم تلاش های او برای فرار از گذشته و ساختن زندگی بهتر با کلر مهربان، تس توسط شبح گذشته و نیروهای بی امان سرنوشت تسخیر شده است. “Tess of the d’Urbervilles” کاوشی قدرتمند و پر طنین عاطفی از معصومیت، میل و وزن خردکننده انتظارات اجتماعی است.

14. “آنا کارنینا” (2012) یا Anna Karenina

کارگردان: جو رایت
بازیگران: کایرا نایتلی، جود لا، آرون تیلور-جانسون
نقش ها: کایرا نایتلی در نقش آنا کارنینا، یک اشراف زیبا و پرشور که در یک ازدواج بدون عشق به دام افتاده است، بازی می کند. جود لا در نقش الکسی کارنین، شوهر سرد و کنترل گر آنا است. آرون تیلور-جانسون کنت ورونسکی، معشوقه شجاع و کاریزماتیک آنا را به تصویر می کشد.

داستان: «آنا کارنینا» یک اقتباس بصری خیره کننده  از رمان حماسی لئو تولستوی است. آنا کارنینا یک اشراف زاده زیبا و پرشور است که با کنت ورونسکی جسور وارد رابطه ای مفتضحانه می شود و در این روند شهرت و جایگاه اجتماعی خود را به خطر می اندازد. همانطور که عشق آنا به ورونسکی او را درگیر می کند، او خود را بین وظیفه اش در قبال همسرش و میل او برای خوشبختی واقعی می بیند. با این حال، عشق ممنوع آنها با حسادت، خیانت و قضاوت نابخشوده جامعه تهدید می شود. «آنا کارنینا» داستانی جاودانه از عشق، اشتیاق و عواقب غم انگیز پیروی از قلب در دنیایی است که به قراردادها و وظایف محدود شده است.

15. “دور از اجتماغ خشمگین” (2015) یا Far from the Madding Crowd

کارگردان: توماس وینتربرگ
بازیگران: کری مولیگان، ماتیاس شوئنارتز، مایکل شین
نقش ها: کری مولیگان در نقش باتشبا اوردین، زن جوان سرسخت و مستقل ایفای نقش می کند. Matthias Schoenaerts نقش گابریل اوک، یک چوپان وفادار و استوار را بازی می کند. مایکل شین نقش ویلیام بولدوود، مالک زمین ثروتمند و شیفته را به تصویر می کشد.

داستان: «دور از اجتماغ خشمگین» اقتباسی گسترده و عاشقانه از رمان کلاسیک توماس هاردی است. Bathsheba Everdene یک زن جوان سرسخت و مستقل است که دارایی بزرگی را به ارث می برد و توجه سه خواستگار بسیار متفاوت را به خود جلب می کند: چوپان وفادار و ثابت قدم گابریل اوک، مالک ثروتمند و شیفته ویلیام بولدوود، و سرباز شجاع و بی پروا، گروهبان تروی . همانطور که بثشبا پیچیدگی های عشق و میل را دنبال می کند، باید بین امنیت سنت و هیجان شور یکی را انتخاب کند. «دور از جمعیت دیوانه» داستانی جاودانه از عشق، جاه طلبی و جستجوی خوشبختی در دنیایی در حال تغییر است.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.