در مورد موزه هنر معاصر تهران چه می‌دانید؟

می‌دانستم که موزه هنر معاصر ایران گنجینه‌ای از آثار نقاشی مدرن را داراست و همچنین خوانده بودم که تعداد قابل ملاحظه‌ای از این آثار به دلایلی که “غیر قابل نمایش بودن برای عموم” از جمله آنهاست ، در سالهای اخیر هیچگاه به نمایش گذاشته نشده‌اند.

بسیار مشتاق بودم که این آثار را ببینم، تا اینکه امروز در حین مطالعه وبلاگهای پزشکی در یکی از پستهای پزشکان آمریکایی به مطلب جالبی برخوردم.این پزشک آمریکایی مقیم ایالت ویرجینیا که در وبلاگ خود بر معرفی اختراعات و ابتکارات عجیب تمرکز دارد، در پستی با عنوان “موزه هنر معاصر تهران”، سایتی را معرفی کرده است ،که می‌توان بسیاری از این آثار این موزه را در آن دید.

ایشان نوشته‌اند: فکر می‌کردم دارم اشتباه می‌کنم،شما چنین حسی ندارید؟ فکر نمی‌کنید این پست یک شوخی باشد؟“گویا ایشان با مطالعه این مطلب روزنامه نیویورک تایمز از وجود این موزه مطلع شده‌اند.

به نظر می‌رسد که غربیان تمایزی بین ایران و کشورهای همسایه‌اش قائل نیستند. بسیاری از آنان Iran و Iraq را یکی می دانند.

سوال اینجاست که تا به حال برای معرفی هنر و هنردوستی خود به جهانیان چقدر تلاش کرده‌ایم؟ موسیقی سنتی غنی و پرمایه ما  که به زحمت و در بهترین حالت به ضرب نمایش تحریر خوشنویسی در رسانه”ملی” ، برای طفره رفتن از نمایش اسباب و آلات موسیقی، فرصت نمایش می‌یابد، چه مجالی برای جلوه‌گری جهانی یافته است؟ آیا با هزینه‌ای اندک سایت جذابی برای معرفی نویسندگان و شعرای خود ساخته‌ایم؟ چند موزه ایران سایت اینترنتی دارند؟ سالانه در چند نمایشگاه هنری معتبر شرکت می‌کنیم؟ آیا غربیان جز فرش ایرانی، تصور دیگری هم از هنر ایرانی دارند؟

برای این پزشک ، کامنت گذاشتم که iranian art را بگوگلد، شاید نظرشان عوض شود.


 
4 نظرات
 1. sakura می گوید

  واقعا که درسته .اینجا هر کی می پرسه اهل کجاهستید.اگه بگیم ایران فکر می کنه عراقه .کلی باید نون آخرش رو واضح گفت تا اشتباه نکنن.بعضی ها فکر می کنن ما عربیم .ولی اگه بگیم پرشیا قضیه فرق می کنه و بهتر متوچه می شن ایرانی هستیم.کشور ما کلی جاذبه های توریستی و هنر های دیدنی داره ولی متاسفانه اطلاع رسانی خوبی براش نشده.امیدوارم کشور ما رو اون طور که هست بشناسن نه از روی تبلیغات نادرست.

 2. مهستا می گوید

  salam moteasefaneh site morede nazar baz nemisheh!!!

 3. صد سال تنهایی می گوید

  سلام دوست من !
  بازم ممنون از لینکی که کرده بودید
  با اجازه ی خودتون عکس رو قاپیدم
  می خوام برای پست جدیدم که راجع به اسطوره شناسی هستش کنار متن بذارم
  البته اگه اجازه بدید

 4. پیوند کده می گوید

  سلام علیرضا جان
  پسر خیلی کم کار شدی.بابا مثل قدیم کولاک کن دیگه.نمی دونم چرا همینکه از وبلاگ می رن تو یه پایگاه دیگه عوض می شن.منتظریم دوست نازنین

نظرات بسته شده است.